Free Porn
Čtvrtek, 30 května, 2024
Home Nezařazené Jak CIA rozpoutala proti Rusku a Venezuele útoky ve formě „finančního Pearl...

Jak CIA rozpoutala proti Rusku a Venezuele útoky ve formě „finančního Pearl Harboru“

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Ředitel Ústřední zpravodajské agentury (CIA) John Brennan je dávno důvěrně obeznámený se Saúdskou Arábií, když tam trávil čas jako šéf CIA stanice v Rijádu v 90. letech, a jeho znalost saúdských ropných operací se mu vyplatila. Lidé zevnitř ropného průmyslu tvrdí, že Brennanovi agenti uvnitř saúdské Aramco přesvědčili management této firmy a saúdského ropného ministra, aby zahájili operace frackingu k oživení produkce na nejstarších vyčerpaných saúdskoarabských ropných polích. Saúdové, kteří sami nemají informace o svém vlastním národním ropném průmyslu z první ruky, souhlasili s tím, co se stalo katastrofou cen ropy, která nejenže postihla Saúdskou Arábii, ale i ropu produkující národy po celém světě, od Ruska přes Venezuelu po Nigérii a Indonésii.

Tím, že napumpovali vysokotlakou slanou vodu do starších studní, z nichž některé měly hloubku tři až šest tisíc stop (1-2 km) tak tlak nepatřičně stoupl. CIA propašovaní lidé do jejich ropného průmyslu věděli, k čemu dojde, až začnou operace frackování. Kvůli nebezpečně vysokému tlaku vody budou Saúdové nuceni ropu neustále pumpovat, dokud se ten tlak nedostane do rovnováhy. Tento proces pořád pokračuje. Kdyby Saúdové přestali s čerpáním ropy, tak by o tyto studně navždy přišli, protože by je zaneřádila slaná voda. V současné situaci „vypumpuj to, nebo o to přijdeš,“ jsou Saúdové nuceni pumpovat tempem, které může trvat i pět let, než budou moci zpomalit tempo produkce na úroveň před tímto přesycením.

Korporátní média včetně monopolů Bloomberg a Dow Jones virtuálních business zpráv vydala novinové zprávy tvrdící, že Saúdové v listopadu na schůzi Organizace ropu vyvážejících zemí (OPEC) souhlasili, že udrží produkci vysokou, aby si znovu vydobyli svůj ztracený tržní podíl, když v US neustále roste produkce ropy frackingem.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Čistý výsledek této CIA inspirované frackovací operace, před jejímž provedením Saúdy varovali ropní inženýři pracující pro některé v zahraničí sídlící firmy jako Schlumberger, je takový, že teď po 5 let potrvá přesycení nabídkou ropy. Po tomto přesycení přijde omezení saúdské ropné produkce, pokud se do provozu neuvedou nová ropná pole. Teď existuje značný nátlak US a kanadských ropných společností na zprovoznění ropovodu Keystone XL z Kanady do Spojených států, aby se nahradil očekávaný prudký vzestup cen ropy za čtyři až pět let. Ale s tím, jak Kanada finančně poklesem výnosů z ropy trpí, nachází se projekt Keystone XL i finančně na vratkých základech.

Ta CIA operace k za-frackování středovýchodních ropných polí se neomezila jen na Súdskou Arábii. Zdroje z ropného průmyslu odhalily, že podobné frackování způsobilo problémy s nadprodukcí i v Kuvajtu a v Iráku.

Takováto sabotáž na saúdských aj. ropných polích není pro CIA zdaleka první. O obrovské ničivé explozi Transsibiřského produktovodu v roce 1982 se říká, že to byla práce software s Trojským koněm zabudovaného do něj kanadskou společností v zastoupení CIA. Bývalý US náměstek ministra pro letectvo Thomas Reed, který sloužil v Bílém domě za Ronalda Reagana, potvrdil roli CIA v této průmyslové sabotáži. CIA ve spolupráci s izraelským Mossadem vytvořila počítačový virus Flame, který ochromil íránská zařízení na obohacování uranu. Další virus od CIA-Mossadu Stuxnet rozpoutal zkázu v jaderných elektrárnách po celém světě.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

O CIA se věří, že v květnu 2012 sehrála roli při havárii v Rusku vyrobeného super-tryskáče Suchoj 100 v Indonésii. Mluvčí ruského vojenského zpravodajství řekl, že verze, že to byla US průmyslová sabotáž, co způsobilo pád tohoto letounu, který zabil 45 Indonésanů a Rusů, je mezi uvažovanými nepravděpodobnějšími příčinami. K havárii došlo poté, co šéf ruské kosmické agentury Roskosmos řekl, že věří, že je možné, že i havárie mise Phobos-Grunt k Marsovu měsíci mohla být způsobena americkou sabotáží.

CIA používání průmyslových sabotáží proti kubánskému cukrovarnickému průmyslu, chilskému a zambijskému měděnému průmyslu a rýžovému průmyslu na Haiti se stalo už legendárním. Exploze ropných rafinerií v Íránu, Argentině, Mexiku, Ekvádoru a ve Venezuele, i exploze ropovodů v Sýrii a Libyi i kolaps námořní vrtné plošiny k těžbě ropy brazilského Petrobrasu se připisovaly teroristickým skupinám fungujícím v zastoupení CIA.

Důsledky náhlého poklesu cen ropy vedly k těžkým škodám v ekonomikách zemí, na které má CIA spadeno, jako Rusko, Írán a Venezuela. Brennan a jeho operativci pro ekonomické válčení naprosto vsadili na to, že saúdská nadprodukce poškodí ekonomiky všech tří uvedených zemí a CIA tím zklamaná nebyla. CIA počítá, že „změny režimů“ uvedou v Rusku, Venezuele a v Íránu k moci vlády nakloněné US.

Daňový defraudant a miliardář Michail Chodorkovskij už ze své exilové základny ve Švýcarsku volal po násilném svržení presidenta Vladimira Putina a dokonce po jeho zavraždění. Mezi tím se US Kongres zachoval podle návodu od CIA a hlasoval o uvalení devastujících ekonomických sankcí jak na Rusko, tak na Venezuelu. President Barack Obama pak s kongresovými sankcemi souhlasil. Podobná kongresová legislativa o zvýšení sankcí na Írán visí ve vzduchu.

Jak tato legislativa v US vznikla: Když se zrovna nikdo nedíval, tak tři poslanci Kongresu znovu rozpoutali Studenou válku

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

CIA spiknutím se saúdskou ropnou produkcí bylo nejvíce poškozeno Rusko. Ruský rubl spadl v hodnotě o 56 procent oproti US dolaru, zatímco ruské úrokové sazby se vyšplhaly na 17 procent. Cena akcií ruské největší zápůjční banky Sberbank spadla o 18 procent. Ač ekonomický propad v Rusku vedl k finančním rázům po celém světě s tím, že rakouské a francouzské banky přišly o hodnoty svých akcií a hodnota polského zlotého a maďarského forintu oproti dolaru spadla, tak Obamova administrativa říká, že nedojde k žádnému ulehčení ekonomických sankcí uvalených kvůli Ukrajině na Rusko. Obama rovněž zlovolně ohrozil americké jednotlivé a institucionální investory s držbou ruských obligací.

Pacific Investment Management Company (PEBIX) vlastnící fond vynořujících se trhů, který měl v držbě přes 800 milionů $ v ruských obligacích přišel během pár týdnů o 8 procent své hodnoty.

Mezi tím začaly být ve Venezuele těžko k dostání základní potřeby včetně kuchyňského oleje a mouky. Na venezuelském černém trhu vyskočila cena US dolaru o 1700 procent oproti venezuelskému bolivaru. CIA využívá tohoto finančního kolapsu k protlačování nedemokratického svržení venezuelské vlády a CIA operativci poskytují peníze k placení venezuelských opozičních politiků a provokatérů.

Írán, který je kvůli svému programu jaderné energetiky předmětem trestných sankcí Západu už řadu let, je nejspíš schopen se s touto bouří vyrovnat nejsnadněji. Aby Írán ty sankce přežil, tak si vybudoval dost působivou domácí produkci potravin, telekomunikací a infrastruktur ropného průmyslu. Avšak íránský president Hassan Rouhani si je zjevně dobře vědom saúdské role v této konspiraci za sražení cen ropy. Rouhani nedávno o propadu cen ropy řekl: „Jejím hlavním důvodem je politické spiknutí určitých zemí proti zájmům regionu a islámského světa a je to jen v zájmu některých jiných zemí… Ani Írán, ani lid tohoto regionu na takovéto konspirace nezapomene.“

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Ekonomické těžkosti, které tím byly uvaleny na produkci ropy v Indonésii, v nejlidnatější muslimské zemi, vytvořily příležitost pro Islamistický stát, aby i v této zemi začal získávat příznivce, zvláště mezi mládeží a nezaměstnanými. Čínská ekonomika, která si dělá naděje, že začne pumpovat ropu z lukrativních mořských rezervoárů v Jihočínském moři, se cítí být pod tlakem snížených cen ropy. Mexiko rozvrácené sociální nestabilitou také trpí machinacemi CIA. Avšak nestabilita v Mexiku byla vždy pro CIA výhodou, neboť ta nadále profituje z ilegálních obchodů s drogami, které udržují osekané financování této agentury stejně i tak zaplavené penězi.

Tato průmyslová sabotáž Brennana a CIA na saúdském průmyslu bude mít i nadále dalekosáhlé účinky na světovou ekonomiku. Lidé z vnitřku ropného průmyslu se děsí, že CIA by mohla rozpoutat něco, co by mohlo zasadit globální ekonomice zdrcující úder, ze kterého se jen tak nevzpamatuje.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj:  strategic-culture.org

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Čtěte také:

„Je to strašlivá krize“ – britský ropný průmysl se „blíží kolapsu“

Zlato, finanční trhy a mezinárodní monetární systém jsou jednou nohou na banánové slupce … a tou druhou v hrobě!

Financializace ropného domina se hroutí

Hádej, co je to za graf? Z edice o nabídce a poptávce po ropě

„Jsou tahle zarážející čísla důkazem deprese ve stylu 30. let?

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x