Free Porn
Čtvrtek, 30 května, 2024
Home EKONOMIKA Jak nová studená válka vyřešila globální oteplování

Jak nová studená válka vyřešila globální oteplování

Je Rusko opravdu horší než klimatická změna?

Dobré zprávy pro všechny. Vladimir Putin mávnutím ruky vyřešil problém klimatické změny. Jak? Invazí na Ukrajinu. Abyste to pochopili, tak mi dovolte vrátit se do časů, kdy bílý policajt ukončil pandemii…

Vzpomínáte na nějakou důležitou událost, k níž došlo roku 2020?

Pomohu vám.

To byl ten rok, kdy ve Spojených státech začal být problém rasismu tak významný, že vyvolal globální protestní hnutí. Bílý policajt zabil při zatýkání černocha, což vyvolalo mezinárodní chaos a globální hnutí.

No, věřte mi nebo ne, tehdy skončila i pandemie. O té jste tehdy v době zatčení Georege Floyda z čtení zpráv nebo zdravotních doporučení ani nemohli vědět. Pandemie byla prostě suspendována, aby udělala místo rasismu. Na hnutí – Na černých životech záleží – záleželo více než na záchraně zdravotnictví.

Činitelé veřejného zdravotnictví, kteří požadovali, abychom zůstávali doma, náhle prosazovali shromažďování ve velkých davech.

Zdravotní experti, kteří nám říkali, abychom omezili své dýchání, doporučovali, abychom jeden na druhého řvali.

Prosazování sociálního odstupu nahradilo tolerování antisociálního chování.

No a dnes je to úplně to samé s Ruskem a klimatickou změnou.

Naše snahy potrestat ruskou ekonomiku za invazi na Ukrajinu dostaly přednost před záchranou planety.

Ten posuv byl stejně rychlý a absolutní.

Němci se teď tak zoufale vyhýbají ruskému plynu a ruským potrubím, že už boří své vlastní větrné mlýny, aby se dostali k uhlí pod nimi.

Prezident Spojených států Joe Biden od ropných společností požaduje, aby produkovali více toho, co bylo do února tou nejzkázonosnější látkou – ropy. Dokonce ten nebezpečný materiál uvolnil z vládních rezerv, prý aby zkusil bojovat s nadcházející ruskou zimou trochu větším globálním oteplováním.

Nejsou to jen politici. Bloomberg odhalil, že ředitelé podniků se už snaží své úsilí o záchranu planety zamést pod koberec:

„Zjištění z průzkumu ukazují, že stigma tzv. zelené angažovanosti je tak děsivé, že ředitelé korporací dělají vše, aby z toho nebyli obviněni.“

Zelená angažovanost a zelená vyhýbavost převzala jako téma v médiích místo ekologicky zodpovědného hospodaření. Kdybyste to nevěděli, zelená vyhýbavost je postup, kterým se zatajují ekologické aktivity společnosti, aby se v ní nikdo nešťoural.

Jak došlo k takovému posuvu!? Od předvádění své ušlechtilosti propagandou po utajování zahrad během pár měsíců. Proč? Protože potřebujeme více energie k boji s Putinem, ne méně energie k boji s klimatickou změnou.

Naléhají na vás politici, abyste zkrátili své studené sprchování k záchraně polárních medvědů a Velkého bariérového útesu, nebo abyste tak vzdorovali Putinovi?

Jsou plynovody na první stránce kvůli uhlíku nebo kvůli Krymu?

Škrtí dodavatelé termostaty, aby omezili emise nebo aby zachránili dodávky plynu?

Jestli v těchto dnech ještě není propagace fosilních paliv ke zničení planety dostatečně ušlechtilá, je přijatelné riskovat jaderný Armageddon, jen abyste vypadali tvrdí na Rusy. Vždyť šílení Němci dále provozují své jaderné elektrárny a riskují tak další Černobyl, jen aby se vyhnuli troše ruského plynu navíc!

Ta změna je ale i sociální. Řidiči vlečou protestující od jejich antiemisních blokád silnic. Už ani zohavování uměleckých děl není považováno při zachraňování planety za přijatelné (pokud to umělecké dílo není sochou nějakého pravičáka a rasisty). A někteří géniové marketingu v Porsche právě přišli s absolutním majstrštykem:

„Devět z nás se přilepilo k podlaze a někteří z nás drží hladovku, dokud nebudou splněny naše požadavky na dekarbonizaci německého sektoru dopravy.“

„V Porsche nám řekli, že podporují naše právo protestovat, ale odmítli náš požadavek, aby nám poskytli nočník, abychom mohli během našeho přilepení důstojným způsobem čůrat a kakat, a vypnuli nám topení.“

To mě hřeje u srdce. Pouze Dětská křížová výprava skončila tak poklesle, jako tohle.

Takový posuv, jaký teď vidíme, by byl jen před pár měsíci nemožný, v té době byla totiž záchrana planety považována za důležitější než boj s Ruskem. Jak jsme byli naivní.

Z toho ale pro všechny nevítané nadšené ideology přilepené k posledním přírodním kouskům vzniká otázka: co když jsou jen bandou užitečných idiotů?

Co když je i to protiruské šílenství jen zase další finanční výstřelek střižený na míru politikům, aby dostali větší moc, bohatí se obohatili, konglomeráty si rochnily a vy jste byli poslušnější?

V posledních několika desetiletích jsme viděli spoustu finančních výstřelků. Akcie digitálních společností, ceny domů, obligací a spousty aktiv, kdy se všemi se manipulovalo způsobem podle Velkovévody z Yorku – všechno stoupá a všechno zase klesne. To ale vypadá jako by klimatická změna byla poslední bublinou, která praskla, a nahradil ji ruský problém.

Samozřejmě, že to je pochopitelné. Jak v proslulém výroku napsal americký filosof Eric Hoffer: „Každá velká věc začne jako hnutí, stane se z ní business a nakonec zdegeneruje na šmelinu.“

Nemusíme přemýšlet, kde jsme v této řadě byli roku 2021. Investoři do Zelených technologií si počínali jako bandité. Závistivě jsem na ně zíral. Jak ale ví každý dobrý komunista, po šmelině přichází důsledky.

Roku 2022 se vítr obrátil. Zelená bublina dost drsně praskla. Místo toho vyletěly akcie uhlí a ropy tažené povídačkou o hrůze Ruska.

A co nám přinese rok 2023? Jaká šmelina nahradí tu „ruskou“?

To záleží na tom, čím se my všichni necháme posednout. Nebo o čem média, sociální média a politici rozhodnou, že by nás mělo posednout.

Jedna věc je ale jistá. Vladimir Putin bude najednou daleko méně závažný, zrovna tak, jako teď přestává být populární záchrana planety.

BY TYLER DURDEN

THURSDAY, DEC 29, 2022 – 11:45 AM

Authored by Nick Hubble via FortuneAndFreedom.com,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/how-new-cold-war-solved-global-warming

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x