Středa, 24 dubna, 2024
Home Nezařazené Jak politická mafie bezohledně zlikvidovala život rodiny s 5 dětmi

Jak politická mafie bezohledně zlikvidovala život rodiny s 5 dětmi

Myslíte si, že žijete v demokratické zemi? Myslíte si, že když budete dodržovat i ty nejnesmyslnější zákony valící se na nás dnes a denně od parlamentní brigády socialistické práce, budete bezúhonným člověkem, kterého ochrání ruka spravedlnosti? Myslíte si, že pokud poukážete na páchání zla, dostane se vám od politické věrchušky, policejních orgánů a soudní mašinérie pomoci či spravedlivé odměny za vaši statečnost?

Určitě ne v České republice, a to dokonce ne jen v komunistické minulosti, ale, naprosto neuvěřitelně, i dnes. Možná si vážený čtenář vybaví nějaké zprávy z mainstreamových médií, kde zaznělo jméno ing. arch. Marek ŘIčář či Josef Marek, popřípadě si jej spojí s tzv. Kausou Budišov či Bono publico. Ze současného pohledu mediálních tvůrců propagandy je pan Řičář zlotřilým kriminálníkem, dotačním podvodníkem, odsouzeným „nezávislým“ soudem na 6 let žaláře. Tedy vyvrhel slušné společnosti, který se navíc pokoušel své zločinecké rejdy podloudně svést na ctihodnou politickou a úřednickou reprezentaci, v potu tváře konající dobro a bojující proti korupci.

Ano, takový je dnes mediální obraz člověka, kterého náš „právní stát“ na šest let izoloval do kriminálu, totálně zničil jeho život i životy manželky a pěti dětí. Abychom lépe pochopili celý příběh, bude asi nejlépe hned na začátku sdělit jména, která má „Causa Řičář – nebezpečný zločinec určený k likvidaci“ v rodném listě. „Možná“ jste je slyšeli: starosta Budišova Péťa, „pět na stole v českých“ Doležel, Jourová, Paroubek, Gross, Topolánek, Dalík, Gandalovič, Pohanka, Melčák, Rampula, Grygárek, JUDr. Havel … Proti této „síle“ jeden obyčejný chlap, který se nechtěl prodat do party dotačních eskamotérů.

Nejsem ani Bůh, nemohu být ani arbitrem pravdy. Nicméně podivností, nelogičností a iracionálních nonsensů je v tomto příběhu tolik, že stojí minimálně za velké pochybnosti, lépe za silný občanský postoj odporu k bezpráví. Navíc velmi dobře znám paní Jarku (nyní Markovou), moji spolužačku z gymnázia. Takových lidí jsem v životě mnoho nepoznal – hodná, milá, absolutně morálně čistá věřící osobnost, za kterou bych dal kdykoliv ruku do ohně. Ne, lidé jako ona řadí vyšší princip nade vše a nekloužou na hraně. V žádném případě nemohu akceptovat a smířit se s tím, jaké peklo na zemi jí a jejím dětem „někdo“ připravil. Nikdy! A věřím, že žádný soudný člověk.

Dovoluji se tedy předložit váženému čtenáři několik informací pohledem osm let ničené rodiny, pohledem rodiny, která musí žít s faktem, že táta je ve své podstatě politickým vězněm „demokratické vlády“ z lůna tzv. Opoziční smlouvy (text je velmi dlouhý, budu jej publikovat po částech):

Ing.arch. Marek Řičář & vykonstruovaná causa Bono publico – vznik a body zvratu

Ing.arch. Marek Řičář

• narozen 1966 v České republice, změna jména na Josef Marek v důsledku policejního progamu

• rodina s 5 dětmi

• předkové pronásledováni za komunistického režimu – otec vyloučen ze studia VŠ, rodina sledována tajnou policií až do roku 1989, děda z otcovy strany byl ve 30. letech minulého století nejmladším poslancem československého parlamentu za stranu lidovou, v 50. letech komunisty odsouzen ve vykonstruovaném procesu k smrti, trest posléze změněn na doživotí, z vězení propuštěn na amnestii v 60. letech, část rodiny z matčiny strany vyvražděna komunisty

• studia: architektura a urbanismus, andragogika a personální řízení, sociologie

• spoluautor některých významných projektů v ČR:

◦ první hospic v ČR

◦ první komplexní ekologická vesnice v ČR

◦ první katolická škola v Libereckém kraji

◦ mezinárodní centrum smíření – klášter Hejnice – financováno EU

◦ první multimediální komunikační síť pro přímou demokracii v EU

• v roce 2006 svědčil proti korupci a podvodům osob z okruhu tehdejšího premiéra Paroubka

• po 5 letech v policejním programu „na ochranu svědků“ odsouzen ve vykonstruovaném procesu přesně podle výhrůžek mafie

Na začátku byla causa Budišov…

Na jaře roku 2005 se politik vládní ČSSD (Česká strana sociálně demokratická) a starosta obce Budišov, bývalý komunista Ladislav Péťa chlubí před smluvním partnerem – projektantem, architektem Markem Řičářem, svými kontakty na Ministerstvech a Úřadu vlády ČR, které mu údajně umožňujímanipulovat získání dotace z EU a ze státního rozpočtu ČR na projekt v Budišově, chlubí se tím, jak dokáže přes „svého člověka“ na Úřadě vlády ovlivňovat personální politiku a rozhodování ministrů a zavazovat si tak úředníky k poslušnosti… Chlubí se tím, že dosáhl jmenování konkrétní osoby do pozice náměstka ministra pro místní rozvoj a tato osoba mu za to zajistí dotace podle jeho přání… Opakovaně se svěřuje, že za „zajištění“ dotace na projekt přestavby budišovského zámku musí rozdat úplatky 5 milionů korun…

Architekt Marek Řičář se odmítá na tomto postupu podílet a proto se dostává se starostou Péťou do sporu. Důsledky se projevují okamžitě – architekt Řičář, který na projektu pro Budišov pracuje od roku 1999, je odstaven od vedení projektu a nahrazen firmami vybranými Péťou a jeho spojenci. V druhé polovině roku 2005 sebejistý Ladislav Péťa slaví získání dotace přesně podle svého plánu… a chlubí se před architektem Řičářem svou beztrestností a nepostižitelností – opakovaně a bez zábran prezentuje svou vědomou trestnou činnost = korupci, manipulace s veřejnými zakázkami, zneužívání postavení úřední osoby, podvody, …. a v tušení svého rozmachu nabízí architektovi vstupenku do SYSTÉMU mocensko politického zločinu – stačí poslušně odevzdat firmu a její projekty, podepsat osobní směnku na 100 milionů korun, jednat podle Péťových pokynů a především …. MLČET – tím by se architekt stal jedním z „hráčů“, stal by se součástí SYSTÉMU.

Architekt Marek Řičář opakovaně a jednoznačně cokoliv takového odmítá…..

Na konci roku 2005 získává L.Péťa do svého „týmu“ významného spojence – bývalého personálního ředitele Ministerstva vnitra ČR a později šéfa úřadu vlády premiérů Grosse a Paroubka – Zdeňka Doležela, který skončil ve funkci pro podezření z korupce a podvodu (causa 5 na stole v českých – Doležel odsouzen v roce 2011). L.Péťa pod jeho vlivem zcela mění postoj k architektu Řičářovi – nestal se součástí SYSTÉMU = „hráčem“ = představuje riziko = musí z kola ven… a pro případ, že by chtěl mluvit o zločinech, kterými se L.Péťa chlubil, dostává se mu jasného varování: čeká ho ztráta podnikání, mediální poprava, kriminalizace, nehoda, „sebevražda“, najatí „Ukrajinci“, ohrožení dětí, totální zmar a zánik.

Architekt Řičář za přítomnosti svědka Aleše Vébra (sám se stal obětí konkursní mafie v ČR a více než 10 let usiluje o nápravu křivd) oznamuje vše Policii ČR, útvaru pro odhalovaní korupce a finanční kriminality – Policie žádá důkaz,architekt pořizuje nahrávku jednání s L.Péťou, která zachycuje Péťovo doznání ke korupci, podvodům, vydírání atd.

Policie ČR, útvar pro odhalovaní korupce a finanční kriminality dostává důkaz, architektem Řičářem pořízenou nahrávku jednání s L.Péťou a policie tento důkaz ZNIČÍ – s vysvětlením, že takto exponovanou kauzu není možné vyšetřovat, objevují se v ní jména příliš vysoce postavených a mocných politiků a je tedy politicky neúnosná, ohrozila by samotné vyšetřovatele

Architekt Řičář za přítomnosti svědka Aleše Vébra znovu opakovaně žádá policii o pomoc – neúspěšně…, v situaci stupňujícího se vydírání ze strany skupiny kývne na nabídku novináře Janka Kroupy, který začíná kauzu dokumentovat pro televizi Nova a který později nasměruje architekta na jiný policejní útvar – ÚOOZ (útvar pro odhalování organizovaného zločinu), kterývyšetřování kauzy propojí s vyšetřováním připravované vraždy jejího velitele pluk.Kubiceho.

Policie – ÚOOZ vyšetřuje pod dozorem státní zástupkyně z Městského státního zastupitelství v Praze, novinář Kroupa z televize NOVA natáčí… a skupina kolem Doležela a Péťi dosahuje svého cíle – vydíráním donutí architekta Řičáře odejít od  rozpracovaných projektů a společnosti Bono publico – policie vše dokumentuje a přihlíží, advokát radí architektovi vzdát se a nejít proti SYSTÉMU.

Policie je infiltrována – je součástí SYSTÉMU, a proto v říjnu 2006 Péťa a Doležel znají několik dní předem superutajenou informaci, že mají být zatčeni, a tím samozřejmě také, že je televize Nova natáčí, že je vyšetřuje Policie = ÚOOZ… a pokoušejí se vše zastavit svými politickými kontakty –stranický sekretariát vládní ČSSD se ještě pokouší zabránit zveřejnění nahrávek televizí Nova. Zatýkání Péťi a Doležela proběhne několik dní před senátními volbami, dodatečně je na základě pokynu státní zástupkyně zatčena bývalá náměstkyně ministra V.Jourová. Z policie – ÚOOZ a z televize Nova uniklé informace donutily policii předčasně zatknout Doležela a spol. před klíčovým okamžikem, kdy se Péťa chystá předat ministru Gandalovičovi (ten byl dopředu informován Policií) další úplatek 2 miliony korun vložený do propagačních materiálů obce Budišov a tím dokončit své tažení za podvodně získanou dotací…

Architekt Řičář je mediálně prezentován jako klíčový svědek… a to má okamžité důsledky: obchodní partneři s ním přestávají komunikovat, mají strach, nechtějí být s kauzou spojováni, bojí se, že architekt bude mluvit i o nich – korupce a kupování státních zakázek, kupování dotací… jsou bohužel téměř všudypřítomné. Architekta Řičáře v okolí jeho kanceláře sledují neznámé osoby, obavy ze msty se stupňují, policie ho odváží na izolované místo a později na návrh Policie a se souhlasem ministra vnitra umisťuje do tzv. Programu na ochranu svědků i s celou jeho rodinou.

Pokračování …

Komu se tento případ také nezdá tak jednoznačný, může připojit svůj podpis pod petici za zrušení rozsudku a obnovení procesu ZDE.

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz

Karel Kříž vyšlo na:

Jak politická mafie bezohledně zlikvidovala život rodiny s 5 dětmi

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
9
0
Would love your thoughts, please comment.x