Image via the Daily Express
Napsal Elijah Mangie, vedoucí mezinárodní válčený korespondent pro Al Rai Media
Sýrie a její spojenci si chytají své rakety na nadcházející bitvu s Izraelem, pokud se Tel Aviv rozhodne zahájit palbu proti významný vojenským pozicím pod kontrolou Syrské armády.
Dobře informovaný zdroj říká, že „to vše závisí na směru, jakým se budou ubírat izraelské volby. Pokud ministerský předseda Benjamin Netanyahu odhadne své šance na vítězství v druhém funkčním období jako vysoké, tak se nejspíš nijak brzy nepohrne do nových konfrontací se Sýrií a s jejími spojenci. Takže tím bude datum příští bitvy dost odloženo.“ Zasvěcené zdroje mi dále řekly: „Když si ale bude myslet, že ve volbách prohraje, tak je možnost rozpoutání takové bitvy nesmírně vysoká.“
Tyto zdroje to vysvětlily: „Těžká bitva mezi Izraelem na straně jedné a Sýrií a Íránem na straně druhé by stačila k tomu, aby se volby odložily. Netanyahu už nemá moc na vybranou: buď vyhraje ve volbách a posune soudní proces kvůli korupci, který se na něj chystá, nebo půjde do vězení.“
Nedávno americké velitelství pro Evropu (EUCOM) vyslalo k nasazení do jižního Izraele vojenská letadla a 200 amerických vojáků s obranným systémem proti balistickým raketám THAAD. Oficiálním důvodem k nasazení tohoto vysoce moderního a sofistikovaného systému je údajná příprava na společné cvičení mezi Izraelskou a americkou armádou.
Ten THAAD posílí už existující izraelské obranné systémy zachycující rakety. Mají systém obrany krátkého dosahu „Železný dóm“, proti taktickým raketám mají „Davidův prak“ a na mezikontinentální balistické střely mají „Šíp“.
Zdroje řekly: „USA tomu izraelskému systému moc nevěří, a tak nasadily systém THAAD, aby sestřelovali rakety vypalované syrskými nebo íránskými silami nasazenými v Sýrii, až Netanyahu splní slib, že tu bitvu spustí a vyprovokuje. Jak Syřané, tak Íránci slíbili okamžitou odvetu, pokud bude Izrael bombardovat jakékoliv významné vojenské pozice v těchto zemích. Proto se USA rozhodly se do takové konfrontace také zapojit, neboť jsou přesvědčeny, že jakákoliv závažná bitva by byla pro všechny strany zničující.“
Na obrázku níže stručné vysvětlení mnohočetných obvinění Netanyahua z korupce, kterým teď čelí:
Prezident Bashar al-Assad při návštěvě Teheránu dal všem zúčastněným v Syrské válce jasně na srozuměnou, zvláště EU a USA, že Damašek nikdy Írán nepožádá, aby se ze Sýrie stáhl, jen aby se podvolil jakékoliv třetí straně nebo výměnou za rekonstrukci nebo normalizaci vztahů mezi Araby a Sýrií nebo mezi Západem a Sýrií. „Návštěva syrského prezidenta v Íránu pomohla prezidentu Putinovi objasnit svému návštěvníkovi Netanyahuovi, že Moskva nemůže Izraeli pomoci s jeho požadavkem, aby dostali Írán ze Sýrie. Vztahy mezi Sýrií a Íránem jsou robustní – vysvětlil svému hostu Putin, jelikož Damašek to jasně vyjádřil a Rusko není v pozici, aby žádalo o změnu ve strategických vztazích mezi těmito dvěma zeměmi,“ řekl tento zdroj.
by Tyler Durden
Sat, 03/09/2019 – 12:40