Free Porn
Pondělí, 15 července, 2024
Home Nezařazené Jakl v ČT: Vliv Bilderbergu a zednářů se podceňuje

Jakl v ČT: Vliv Bilderbergu a zednářů se podceňuje

Skupina Bilderberg existuje, o tom není sporu. A vliv této a podobných skupin spíše podceňujeme, tvrdí prezidentův tajemník Ladislav Jakl.

Ředitel politického odboru kanceláře prezidenta republiky to řekl během úterní tříhodinové debaty ČT “Planeta Země 2011”.

Reagoval tak na úvodní předtočené interview s investigativním žurnalistou a autorem knihy “Skutečný příběh skupiny Bilderberg” Danielem Estulinem.

Na otázku moderátora Václava Moravce, zda existuje a zda věří v “teorii globální skupiny Bilderberg”, Ladislav Jakl odpověděl:

“Tak skupina Bilderberg existuje, o tom není sporu, to není věc mé víry, nebo vaší nebo kohokoli jiného. Je nepochybné, že různé elity vyvíjejí v nějaké své součinnosti různé tlaky, mají různé zájmy, snaží se ovlivnit mnohá rozhodnutí.”

Na další moderátorovu otázku, zda se vliv této skupiny nepřeceňuje, řekl, že je tomu naopak. “Já myslím, že se v mnohém podceňuje, protože se o něm málo ví, málo se o něm diskutuje.”

Podle Jakla nejde jen o Bilderberg, podobných skupin je mnoho. “Takové skupiny existují, vždy existovaly, svobodní zednáři a jiní. A budou existovat. Je ale dobré, aby se o nich vědělo, je legitimní, abychom se o nich mohli bavit, protože to se ne vždy děje. Protože když někdo píše o těchto věcech, tak je prohlašován za paranoika,” dodal prezidentův tajemník.

Podle něj je vznik zájmových skupin legitimní, ale “stát a státní instituce by si tyto vlivové skupiny měl držet od těla”. Jako příklad uvedl americký zákon Logan Act, který vysokým státním úředníkům a politikům účast na podobných setkáních zakazuje.

“Bylo by dobře, kdyby stát věděl o těchto aktivitách některých lidí a měl šanci se jich zeptat, jaké zájmy hájí. Jestli nejsou v konfliktu zájmů, jestli hájí zájmy toho, koho mají a nebo své vlastní a svých přátel v nějaké vlivové skupině,” řekl Jakl.

ČT se tématu dotkla spíše náhodou – o víkendu totiž Prahu navštívil a o Bilderbergu zde přenášel investigativní žurnalista, který už řadu let o bilderbergské skupině píše, Daniel Estulin. V pražském Golem klubu (na konferenci Reformy.cz) měl na toto téma dvouhodinovou přednášku.

“Ohledně skupiny Bilderberg panuje mnoho mýtů, že jde o tajné společenství. Bilderberg není tajným společenstvím, nejde ani o židozednářské spiknutí. Nesedají potmě v kruhu nad křišťálovou koulí při plánování nadvlády nad světem – pokud si něco takového myslíte, pak to nemáte v hlavě v pořádku,” řekl Estulin a vzápětí nabídl svůj výklad, jaké jsou cíle této skupiny.

“Jde o koncept označovaný spíše jako ´Jeden svět s r.o.”, tedy nadnárodní korporace, která má mít mnohem větší vliv, než kterýkoli stát a která má kontrolovat světové zdroje. Účastní se jí elity většiny západních zemí, včetně šéfů vlivných médií, jako je The New York Times či Wall Street Journal. A tato média nás přesvědčila o tom, že co vidíme na titulních stránkách New York Times nebo Le Monde nebo na obrazovce CNN, že musí být pravda. A že vše, co je vytištěno nebo řečeno v ostatních médiích, je konspirační teorie,” řekl Estulin ve svém vstupu pro ČT.

Ve své sobotní přednášce byl ale Estulin ještě ostřejší. Podle něj Bilderberg usiluje o rozvrat a chaos ve společnosti, ekonomický kolaps, zánik národních států a národních měn – to vše proto, aby mohl lépe ovládat zbytek obyvatelstva. Netají se také svými plány na redukci počtu obyvatel na zemi.

Estulin také nešetřil kritikou českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který je členem skupiny Bilderberg, na jejíž konferenci byl pozván nejen v roce 2008, ale jejíž konference navštěvoval už v osmdesátých letech ještě jako občan Rakouska.

To, že má Česká republika Schwarzenberga ve významné funkci, označil za politováníhodné. “Morální společnost nemůže mít někoho, jako je Karel Schwarzenberg, na mocném místě,” řekl.

“Karel Schwarzenberg by místo prezidentování měl jít do zoo, možná tam by mohl být prezidentem, kdyby ho ale zvolili,” dodal také v souvislosti s ambicemi ministra usednout na křeslo prezidenta republiky.

“Ti lidé, kteří ve vaší zemi reprezentují zájmy globalistů, kteří jsou v různých funkcích, jsou nepřátelé vaší země. Nejsou to nepřátelé, protože reprezentují nějaké bláznivé konspirační teorie, ale protože nemají žádnou morální omluvu pro to, co dělají. Je absolutním právem každé země hájit svou vlastní suverenitu proti zájmům globalistů a nadnárodních organizací,” řekl také Estulin.

Naopak pochvalně se vyjádřil na adresu prezidenta Václava Klause, který se proti globální vládě a Novému světovému řádu staví a považuje takové myšlenky za zhoubné a nebezpečné.

Podle Estulina má Klaus jistý smysl pro nesmrtelnost a určitý druh nesmrtelnosti i vyzařuje, když  má odvahu hájit tradiční hodnoty, které globalisté chtějí zničit. Protože jako ostatní politici neobětuje při zásadních rozhodnutích otázky lidství ve prospěch svých dílčích zájmů, je – na rozdíl od lidí jako Barroso či Van Rompuy – skutečným lídrem, řekl Estulin ve své přednášce.

(Adam Bartoš, foto: svobodni.cz) prvnizpravy.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
32
0
Would love your thoughts, please comment.x