Čtvrtek, 25 dubna, 2024
Home Nezařazené Je už s Trumpem jasno?

Je už s Trumpem jasno?

Rex Tillerson (Foto: en.wikipedia.org)

 

U presidenta Obamy netrvalo dlouho, než jsme ztratili naději na změnu. Ale aspoň jeho inaugurace probíhala za podpory nezvyklého množství Američanů, vítajících možnost změny. Naděje byla vydatná.

U trumpa jsme ale již ztráceli víru, pokud ne s ním, tak alespoň s jeho výběrem členů vlády, ještě před inaugurací.

Trumpův výběr ministra zahraničí nejen že vypadá, že neokonzervativci prohlašují Rusko za hrozbu USA a celé Evropy, ale také jako že Hillary prohlašuje Jihočínské moře územím americké působnosti. Jeden by si myslel, že šéf společnosti Exxon Mobil nebude žádný bezmozek, ovšem už si nejsem tak zcela jist. Ve svém prohlášení Rex Tillerson řekl, že přístup Číny do svého vlastního Jihočínského moře nebude povolen.

„Budeme muset Číně vyslat jasný signál, že za prvé budování ostrovů končí a za druhé jejich přístup k těmto ostrovům nebude povolen.“

Nevím, kam s tím Tillerson může dojít, než že vyhodí svět do vzduchu. Odpověď Činy byla ostrá, jak jen taková odpověď může být:

„Tillerson ať si nemyslí, že se Peking nechá zastrašit. Jestli Trumpův diplomatický tým bude čínsko-americké vztahy takto koncipovat, obě strany se mohou připravovat na vojenský střet. Tillerson by měl zapracovat na nukleárních strategiích, pokud chce přinutit jadernou mocnost, aby se stáhla z vlastního území.“

Takže Trump ještě nebyl presidentem a jeho moudrý ministr zahraničí již vytvořil nevraživý vztah se dvěma jadernými mocnostmi, schopnými zničit Západ jednou pro vždy. A americký senát se takto s Tillersonem spokojuje. Těmto lidem ať někdo rozsvítí v hlavě, pokud nějakou používají.

Jeden z důvodů, proč Rusko ochránilo Sýrii před svržením režimu, je ten, že Rusko tušilo, že dalším terčem Washingtonu by byl Írán a že ze zničeného Íránu by byl terorismus exportován do Ruské federace. Jsou země, kde hrozí terorismus podporovaný Spojenými státy – Sýrie, Írán, Rusko, Čína.

Trump říká, že chce stabilizovat vztahy s Ruskem a zpřístupnit obchodní příležitosti v místě konfliktu. Ale stabilizace vztahů s Ruskem také znamená stabilizovat vztahy s Íránem a Čínou.

Soudě podle veřejných prohlášení, členové Trumpovy formované vlády obviňují Írán z destabilizace. Trumpovy členové, poradce pro národní bezpečnost, ministr obrany a ředitel CIA, všichni nesprávně vidí Írán jako teroristickou hrozbu, kde je potřeba převrat.

Ale Rusko nemůže Washingtonu dovolit stabilní vládu Íránu sesadit a neučiní tak. Čínské investice do íránské ropy naznačují, že Čína americký převrat v Íránu rovněž nedovolí. Čína už byl tratná na svých investicích do ropy v Libyi v důsledku sesazení libyjského režimu Obamou.

Realisticky vzato, vypadá to, že Trumpovo presidentství je již přemoženo jeho vlastními kandidáty, nezávisle na propagandě vytvářené CIA a hlásané médii v USA, UK a Evropě. New York Times, Washington Post, CNN, and BBC se věcně snížili pod úroveň bulváru.

Možná jsou prohlášení Trumpových kandidátů jen tím, co se žádá, aby bylo potvrzeno, a nemají další význam. Na druhou stranu, těmto lidem je možné se postavit se svým prohlášením. Já jsem prohlášení učinil a pobouření Demokraté žádali, aby záznam mého projevu byl vymazán.

Pokud šéf Exxonu či generál nejsou schopni se postavit nemocnému kongresu, nejsou způsobilí úřadu. To, že se nepostavili, naznačuje, že nemají dostatek síly, kterou Trump potřebuje pro nastolení změny shora.

Jestli Trump nemůže změnit americkou zahraniční politiku, těšme se na termonukleární válku a zničení planety.

Zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2017/01/13/is-trump-already-finished-paul-craig-roberts/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
9
0
Would love your thoughts, please comment.x