Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home Nezařazené Jozef Kollár: Slovenská vláda udělala ze Slováků otroky, schválila ESM

Jozef Kollár: Slovenská vláda udělala ze Slováků otroky, schválila ESM

1. února 2012, vláda Slovenské republiky schválila smlouvu o založení ESM, tzv. trvalý euroval. Ministři za SaS tento dokument nepodpořili. Osm členů vlády hlasovalo pro, dva ministři hlasovali proti (Miško, Mihál) a jeden člen vlády se zdržel hlasování (Lipšic). Uvědomuji si vůbec někdo, co se dnes vlastně stalo? Vláda zatahuje Slovensko do obrovských finančních závazků, které budou neudržitelným břemenem pro budoucí generace.

1. Vláda na toto jednání neměla mandát

Přistoupení k trvalému eurovalu (ESM) je ekonomické zotročení Slovenska a schválila ho vláda, která na to nemá mandát, protože její v parlamentu byla vyslovena nedůvěra. Jejím jediným úkolem je přivést zemi k předčasným volbám. Je to porušení Ústavy Slovenské republiky.

Proč se tato smlouva musela schvalovat už před volbami? Když jsou si ostatní strany stejné, klidně mohla taková závažná smlouva počkat.

Je tu ještě jedna mimořádně závažná věc. Vláda tuto důležitou mezinárodní smlouvu prezidentské povahy ani nepředložila do meziresortního připomínkového řízení. Ministr financí v důvodové zprávě hovoří o důvěrném charakteru smlouvy. Prý se na tom dohodli v Bruselu.

Můžeme ještě mluvit o právním státu, pokud vláda v důvěrné smlouvě vytvoří pro vlastní obyvatele závazek ve výši ročních příjmů státního rozpočtu? Na jedné straně se tváříme, jací jsme transparentní a zveřejňujeme i smlouvy o nákupu toaletního papíru a smlouvu, kterou můžeme zadlužit celé generace, které přijdou po nás, před občany skrýváme.

2. Lídři eurozóny za dva roky nic nevyřešili

V prohlášení členů Evropské rady z 30. ledna se uvádí, že: “… neexistují rychlá řešení.Naše činnost musí být rozhodná, vytrvalá a komplexní. Musíme udělat více, abychom Evropu vyvedli z krize “. Toto nejenže není pravda, ale realita je úplně opačná. Už dva roky jsme svědky toho, jak “rozhodně a vytrvale” evropští lídři řešení dluhovou krizi v eurozóně. Ani za dva roky nic nevyřešili. Dluhová nákaza se z Řecka rozšířila na další země eurozóny, celá EU stojí před ekonomickou recesí, zadluženost Řecka za dva roky vzrostla, úročení dluhopisů Itálie, Španělska, Portugalska také vrostly.

3. Ztráta jednomyslnosti hlasování

Při schvalování konkrétních programů finanční pomoci zadlužené země se už nebude vyžadovat jednomyslné hlasování. Ve smlouvě o založení ESM zavedla tzv. nouzový hlasovací postup, který znamená, že v naléhavých případech stačí na schválení použití finančních zdrojů už 85% hlasů v Radě guvernérů. Členské země takto ztratili právo neúčastnit se programů pomoci konkrétním zemím. Pokud už jednou země přistoupí ke Smlouvě o založení ESM, na její názoru na pomoc konkrétní nezodpovědné zemi více nezáleží. Kdykoliv bude takový názor pohodlně přehlasován.

4. Hazard bez konce

Páchání zlých věcí však není zdaleka konec. Pyramidová hra a hazardování s penězi poplatníků eurozóny bude pokračovat dál. Hlavy států se na prosincovém summitu jasně dohodli, že už v březnu tohoto roku “přehodnotí přiměřenost zdrojů EFSF a ESM”. To slovíčko “přehodnotí” znamená, že se opět budou navyšovat příspěvky Slovenska do ESM.

Dnešním schválením Smlouvy o založení ESM se znovu v krátké době zvýší specifické státní záruky Slovenska pro uroval. Byli to poslanci SDKÚ, Směru, KDH a MOSTu, kteří svými hlasy v říjnu navýšili závazky Slovenska na nehorázných téměř 8 miliard. eur.

Umíte si představit částku 8 miliard. eur? To je částka, za kterou jsme mohli dokončit dálnici z Bratislavy do Košic, mohli jsme zvýšit platy sestřičkám, lékařům, učitelům. Mohli jsme přidat každému důchodci několik stovek eur měsíčně.

Místo toho pošleme peníze na záchranu řeckých důchodců. Takto vypadá ochrana národních a státních zájmů Slovenska? Takto vypadá ochrana úspor obyvatel Slovenska?

Po několika měsících přijde ministr financí opět do parlamentu požádat o zvýšení našich záruk o dalších neslýchaných téměř 6 miliard eur (5,768 mld.). Čili už v létě celkový objem našich záruk dosáhne téměř 13,5 mld. eur, což představuje částku, rovnající se příjmu státního rozpočtu SR na tento rok .

Celkový objem přislíbených úvěrů, garancí a nakoupených dluhopisů na jednoho Slováka 31. ledna 2012 dosahoval 1,851 eur (závazky vyplývající z našeho členství v ECB, EFSF, EFSM a MMF, spojené ze záchranou eurozóny). Poté, co vláda SR 1. února schválila přistoupení Slovenska ke Smlouvě o založení ESM, se celková částka na jednoho Slováka zvýšila na nehorázných 2,899 eur .

5. Ztráta suverenity Slovenska

Pokud země odsouhlasí smlouvy (EFSF a ESM), kterými vytvoří závazky pro vlastní obyvatele ve výši ročních příjmů státního rozpočtu, přestává být svobodnou zemí a z vlastních občanů dělá ekonomické otroky . Slovensko, jako druhá nejchudší země eurozóny, přispívá do dočasného a trvalého eurovalu v poměru k výkonnosti své ekonomiky a v poměru k výši příjmů vlastních obyvatel nejvíce ze všech zemí eurozóny.

Toto považujeme za podvod, který SDKÚ, Směr (už ohlásil, že podpoří schválení Smlouvy v parlamentu), KDH a MOST páchají na slovenském občanech .

středa 1. února 2012 17:26

Ing. Jozef Kollár , PhD
• předseda klubu poslanců slovenské strany Svoboda a Solidarita
• předseda Výboru NR SR pro finance a rozpočet
• tým leader SaS pro veřejné finance a finanční trh
příští plánovaný host Klubu Reformy.cz

Pokud se Vám líbí tento blog, podpořte jej i na portálu vybrali.sme.sk , pošlete ho svým přátelům a klikněte na karmu.

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
13
0
Would love your thoughts, please comment.x