By Arthur Lyons 10 March 2019
AddThis Sharing Buttons
Share to FacebookFacebookShare to TwitterTwitterShare to PrintPrintShare to MoreMore2K
Amazon v posledních několika týdnech překročil nebezpečnou a prekérní linii, když se pustil do kampaně pálení knih v moderním stylu zaměřené proti titulům napsaným autory z řad populistické pravice, které byly svévolně označeny za ‚politicky nebezpečné‘.
Zatímco tento internetový gigant pokračuje v prodejích knih, jako je ‚Komunistický manifest‘ Karla Marxe, Doktrína povstání Al-Kaiídy: Abd al-Aziz al-Muqriniho ‚Praktický průvodce gerilovou válkou‘, ‚Terorismus a komunismus‘ Lva Trockého, ‚Main Kampf‘ Adolfa Hitlera, ‚Příručka anarchisty‘, tak tento největší knižní obchod světa zakázal ‚Mohamedův Korán: Proč muslimové zabíjí kvůli islámu,‘ jejímž spoluautorem je i britský aktivista Tommy Robinson a Peter McLoughlin.
I přes rozběsněné kritiky byla tato kniha ‚číslem 1 mezi bestsellery z řady děl kritického výkladu Koránu na jejich stránkách. Tato kniha údajně získala 1000-hvězdné revize, které se tam objevily podle věrohodných zákazníků Amazonu během pouhých posledních 18 měsíců.
Podle pana McLoughlina byla tato kniha vyřazena z databáze Amazonu někdy minulý měsíc. To znamená, že tu knihu nelze prodávat ani z druhé ruky. Tento zákaz Amazonu uvalený na tuto knihu přichází jen pár týdnů poté, co Robinsona vykopli z Facebooku, Instagramu a YouTube.
Během uplynulého roku došlo k čistce proti nesmírnému množství konzervativních hlasů z platforem technických gigantů.
George Orwel o tom ve svém románu 1984 referoval jako o ‚mezeře v paměti‘. Pro totalitní útlak prostě nestačí, aby své nepřátele zničil. Ti musí být úplně vymazáni z historie.
I mnozí další autoři z tzv. politické pravice se dočkali zákazu svých knih. Ve skutečnosti jich je příliš mnoho, abychom je tu jmenovali. Stačí však provést rychlé hledání na Googlu nebo YouTube, abyste si našli celou tu hromadu titulů od konzervativních autorů.
S tím, jak myšlenky národoveckého populismu nabývají v Evropě a v Severní Americe na čím dál větší strhující hybnosti, tak můžeme od globalistických korporací a technických gigantů jako Amazon, YouTube a ostatní stejně jako od neoliberálních politiků, které mají ty korporace v kapse, očekávat, že budou ve svém cenzurování a v zakazování idejí národoveckého populismu jen pokračovat. Jejich přežití na tom totiž závisí, neboť oni tu debatu dávno už prohráli.