Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home Nezařazené Klimaskeptik: výběr dalších mýtů o nejteplejším roku a cenzura přímo z Cancunu

Klimaskeptik: výběr dalších mýtů o nejteplejším roku a cenzura přímo z Cancunu

Cancun: Skeptickému novináři odepřena akreditace

(noteviljustwrongM4GW) Phelim McAleer se věnuje žurnalistice už dvacet let. Dělal reportáže už např. při nepokojích v Severním Irsku, pracoval pro UK Sunday Times, byl zahraničním korespondentem Financial Times a The Economist… Jenže je také spoluautorem známého filmu Not Evil Just Wrong, což je kritika oteplovací doktríny.

OSN těsně pár dnů před zahájením mezinárodní konference o změnách klimatu v Cancunu mu odepřela akreditaci. OSN si zřejmě nepřeje vyvážené zpravodajství, nýbrž zpravodajství jednostranné. Nepřeje si, aby novináři účastníkům konfernce kladli nepříjemné otázky. Goebbels by měl z takové organizace konference radost.

“Poslal jsem jim tu samou dokumentaci, jaká byla přijatelná vloni v Kodani. Ale asi se jim nelíbilo, co jsem psal o kodaňské konferenci, tak se mě nyní snaží umlčet. Mě i další lidi, kteří mají otázky ohledně tohoto procesu… Jde o jasný signál. Položíte vědcům a politikům OSN nepohodlné otázky a už se nepodíváte na žádné akce organizované OSN. Nepříjemné otázky jsou zakázány,” řekl McAleer.

Video ZDE např. ukazuje, jak klimytolog S. Schneider reagoval na otázku o Climategate.

Doublethink: Posledních 10 let se oteplovalo rychleji a zároveň pomaleji než jsme čekali

(guardianstevengoddard) Britští klimatologové nám názorně představují, jak si představují onu “obnovu důvěry” po Climategate. Guardian právě zveřejnil článek s neuvěřitleným názvem “Svět se za minulých deset let oteplil rychleji, než jsme čekali, říkají britští klimatologové”

Dále píší “Tato zpráva přichází ve chvíli, kdy vědci předpovídají, že rok 2010 by mohl být nejteplejší od počátku záznamů…”

Ve zprávě se dočteme i důvod, proč klimatologové publikovali tuto novinářskou kachnu. “Zpráva přichází těsně před prvním významným jednáním OSN od loňského prosincového summitu v Kodani. Ten nyní začíná v pondělí v Cancúnu v Mexiku.” Je tedy nutné delegáty trochu postrašit, aby změkli.

V článku však zároveň čteme, že se oteplování zpomalilo, i když v titulku článku se píše, že se oteplilo rychleji než jsme čekali.

“Dr.Vicky Pope z Met Office dodala, že máme dobrá vysvětlení, proč se za posledních 10 let oteplování zpomalilo. Přirozená variabilita v chaotickém klimatickém systému takové zpomalení vytváří každých osm desítek let, navzdory dlouhodobému oteplovacímu trendu. K dalším faktorům patří změny sluneční aktivity…” (Komentář: No ne. Klimatolog a uznává že by Slunce mohlo mít vliv na změny klimatu? To je novinka).

Kuriozní je, co Dr. Pope říká o modelech, které toto ochlazení nepředpovídaly: “Toto je zcela konsistentní s naším chápáním toho, jak se klima chová a s projekcemi našich modelů.” Jinak řečeno, modely se nedají nijak testovat či vyvrátit, protože cokoli se stane je s modely konsistentní, i když to modely nepředpovídaly.

Závěr: Zrychlení a zároveň zpomalení globálního oteplování připomíná jednu českou pohádku, kde hlavní hrdinka dostala za úkol “přijet-nepřijet, oblečená-neoblečená” atd.

2010: Nejteplejší rok? Hm

(stevengoddard) O tom, že žádný měsíc roku 2010 neměl vyšší oteplení od normálu než nejteplejší měsíce roku 1998, o tom svědčí jednoduchý pohled do grafu. Rekordy nepadly. Nicméně dle britských klimatologů (CRU, Hadley Center) byla i celková průměrná teplota roku 2010 nižší nežli v roce 1998.

Graf níže porovnává teploty od ledna do konce října.

http://www.cru.uea.ac.uk/cru/data/temperature/hadcrut3vgl.txt

“V roce 1998 průměr leden  – říjen činil 0.56°C nad normálem, zatímco v roce 2010 je to jen 0.49°C. Abychom překonali rok 98, musel by listopad i prosinec být nad hodnotami roku 1998 o více jak 0,38°C.”

Nicméně jestli chcete, můžete raději věřit Jamesi Hansenovi z NASA, který nafukuje teploty tím, že si VYMÝŠLÍ spekulativní oteplení v Arktidě, odkud nikdo nemá žádné měření, protože tamtudy ani satelity nelétají (viz článekzde).

Satelitní údaje za rok 2010 najdete na webu dr. Roye Spencera ZDE

Prognózu průměrných globálních teplot na další měsíce (odvozenou z oceánských cyklŮ) najdete ZDE

Každopádně i kdyby rok 2010 byl úplně stejně teplý jako rok 1998, stejně se tomu nedá říkat oteplení, že ano. I tak by do splnění oteplovacích prognóz z let 1988 a 1990 chyběl celý půl stupeň.

Vítězslav Kremlík klimaskeptik.cz

doporučené filmy:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
19
0
Would love your thoughts, please comment.x