Pondělí, 22 dubna, 2024
Home Nezařazené Klimaskeptik: Schwarzenegger, Kongres a Geoinženýring OSN

Klimaskeptik: Schwarzenegger, Kongres a Geoinženýring OSN

Klimaskeptici ovládli americký Kongres: A chystají vyšetřování

(NY TimesLA Timesgovexec.com) Republikáni zvítězili v právě proběhlých volbách do dolní komory amerického Kongresu. Klimaskepticismus se po Climategate stal mezi Republikány novou ortodoxií.

Za prvé to znamená, že klimatický zákon v USA rozhodně v příštích letech neprojde. EU zůstane v klimatismu cap-n-trade osamocena.

Za druhé se očekává, že parlament spustí vyšetřování aféry Climategate a pavědcům typu Michaela Manna bude pěkně horko. Tentokrát by snad mohlo konečně jít o SKUTEČNÉ vyšetřování. Nikoli o parodie, jaké jsme viděli doposud, kdy obžalovaný byl vyšetřován svými kamarády.

Čeká se, že šetření by vedl republikán Darrell Issa, který má stanout v čele Výboru pro dohled a vládní reformy (the House Oversight and Government Reform Committee).

Pavědci označují takové snahy o vyšetření svých švindlů jako “nový McCarthysmus”. Ovšem pronásledování vědců, vyhazování z práce, blokování článků a jiné cenzurní zásahy, to přece je věc, kterou odjakživa prováděli alarmisté. To oni dělali proti každému vědci-klimaskeptikovi hon na čarodějnice. Že se zrovna tito lidé odvažují mluvit o McCarthysmu je dost velká drzost. Pronásledovaným klimaskeptikům dodnes nebylo vyplaceno žádné odškodné.

Podle mne by Demokraté měli takové vyšetřování podpořit. Když se za peníze daňových poplatníků dělají nekvalitní odborné podklady, na které občané pak doplatí, je to špatnost – na tom se snad shodne levice i pravice.

Za třetí se čeká, že Republikáni využijí své síly, aby zmařili plány EPA (americké ministerstvo životního prostředí) svévolně regulovat skleníkové plyny a pokutovat lidi za uhlík.

Norfolk: Kvůli oteplování má být jídlo zase na příděl?

(TelegraphHerald Sun) Na ostrově Norfolk v Tichém oceánu se dobrovolníci zapojili do průkopnického projektu. Poprvé na světě lidé dostávají osobní limit na emise CO2. Cap-n-trade už nikoli pro firmy, ale pro každého občana. Jinak řečeno každý člověk dostane od vlády limit na to, co může spotřebovat. Vojenské příděly jako za války. Zase vše bude na lístky – říkají tomu “carbon cards”.

Například na nezdravé tučné jídlo spotřebujete více lístků, takže to si každý zatraceně rozmyslí. Díky tomu se sníží i obezita.

Když vám dojdou povolenky, budete buď hladem nebo si budete muset dokoupit další. Jinak řečeno, budete si muset koupit právo jíst a vláda rozhodne.

Experiment provádí Southern Cross University (Austrálie) konkrétně doktor Garry Egger.

Ostrov Norfolk původně býval britská trestanecká kolonie. Alarmisté zřejmě plánují přeměnit celou planetu v takovou trestaneckou kolonii.

Pokud se projekt osvědčí, hádám že se toho brzy chytne i Evropská unie.

Osobní limity na CO2 každého občana navrhoval i poradce německé kancléřky Merkelové, klimytolog Hans Joachim Schellnhuber (viz)

Limity na spotřebu osob jsou logický krok. Protože firmy se limitům emisí z výroby vyhýbají tím, že výrobu i s emisemi stěhují do ciziny (tzv. carbon leakage). V Číně vyrobené výrobky se pak dovezou zpět do země.

Takže milí čtenáři, užijte si svého blahobytu. Jste možná poslední generace, která smí jíst a kupovat si věci bez svolení šlechty.

Schwarzeneggerovo poslední vítězství

(sfgate) Rakouský kulturista, který se stal hollywoodskou filmovou hvězdou a posléze guvernérem Kalifornie, nejlidnatějšího státu USA, právě ve funkci končí. Dělal guvernéra dvě funkční období a potřetí kandidovat nemůže. Zvolen za Republikány se zprvu snažil o pravicovou politiku. Když viděl, že se tak daleko nedostane, otočil kabát a veze se chytře na levicovém populismu.

Jako ekonomický vládce Kalifornie nijak zvlášť neexceloval, Kalifornie se potácí v dluzích. Proto je chytré odvést pozornost jinam. K metafyzickým problémům záchrany planety. A posílit si tak svou image.

Arnold zachránce světa. “Come with me, if you want to live.”

Arnold se tedy stal jedním z nejprogresivnějších klimatických alarmistů. Je to chytrý chlap, ví odkud fouká vítr a peníze.

Právě on prosadil v Kalifornii zákon AB32 – jako první v USA zavedl boj proti uhlíku ve stylu Evropské unie. Zákon nařizuje Kalifornii snížit své emise skleníkových plynů na úroveň roku 1990. Jde tak “příkladem” celým Spojeným státům a politikům ve Washingtonu. Nic nevadí, že se tím ještě prohloubí hospodářská recese. Taková opatření totiž nejsou zadarmo.

Nyní proběhlo v Kalifornii referendum o tzv “Návrhu 32” (Proposal 32). Byl to návrh pozastavit platnost tohoto klimatického zákona. Návrh neprošel.

Autoři návrhu do kampaně vrazili asi deset milionů dolarů.

Jenže alarmistická lobby má daleko více peněz, to všichni víme. Ti investovali do kampaně třikrát tolik. Přes třicet milionů dolarů.

Těžko uspět s kampaní, když masmédia o Climategate mlčí. A když uhlíková lobby má o tolik více penízků.

Tak už to ale na zemi chodí.

Zbývá poslední otázka. Stane se Arnold příštím americkým presidentem?

Geoinženýring: OSN zakázala řízení počasí?

(ETC Group) v Nagoya v Japonsku proběhlo 10. zasedání signatářů Konvence OSN o biodiverzitě (UN Convention on Biological Diversity, CBD). Výsledkem bylo uvalení moratoria na jakékoli experimenty a projekty s geoinženýringem. Geoninženýring to je moderní název pro komunistické “poručíme větru dešti”. Jsou to snahy plánovitě řídit počasí.

Patří sem například snahy vyvolávat uměle srážkovou oblačnost tím, že atmosféru “zasviníme” stříbrem či sírou. Výsledné kyselé deště sice nikoho nerozleptají, jako způsob ochrany přírody je to divné.

Patří sem i různé plány, jak umělými mraky snížit přísun slunečního záření a tak snížit globální teploty.

O žádnou tečku za geoninženýringem ale nejde, právě naopak. To jen někteří neumí číst mezi řádky.

OSN touto konvencí zakazuje jednotlivým státům, aby v této oblasti něco podnikaly. Napříště se geoinženýring má provádět a rozhodovat v OSN. Jde tedy jen o snahu OSN získat si monopol v této oblasti.

Spojme si to s nedávnými výroky ropného magnáta Rajendry Pachauriho, že v nové (páté) zprávě IPCC se chtějí nově soustředit na geoinženýring.

Zástupce ETC Group, z jejichž tiskového prohlášení čerpám, řekl: “Britská akademie věd a její partneři by měli zrušit svou Solar Radiation Management Governance Initiative a měli by se podřídit tomu, že světové vlády se kolektivně rozhodly, že budoucí plány s geoinženýringem se budou rozhodovat v OSN, kde mají slovo všechny státy světa a kde se občanská společnost může vyjádřit a dohlížet na vše.”

ETC vydala zajímavou publikaci “GEOPIRACY: A Case Against Geoingenering” (PDF; 1,6 MB; 56 stran), kde ukazuje přehled metod geoinženýringu a některé negativní dopady nezvládnutého hraní si na boha.

Výběr ze stránek klimaskeptik.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x