Free Porn
Čtvrtek, 30 května, 2024
Home EKONOMIKA Komise EU slibuje, že vyřeší novou zprávou zjištěný demografický pokles

Komise EU slibuje, že vyřeší novou zprávou zjištěný demografický pokles

Evropská komise slíbila, že vyřeší problém demografického poklesu Evropské unie, kdy rok 2019 byl druhým rokem v řadě, v němž uvnitř tohoto politického bloku úmrtí přečíslila narození.

Ač si některé země, jako Irsko a Francie, udržely pozitivní poměr narození k úmrtí, tak jiné země v Evropské unii, zvláště ve východní Evropě, nadále zažívají nízkou porodnost a další růst průměrného věku obyvatelstva.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen vytvořila portfolio pro řešení tohoto problému, uvádí zpráva z francouzských novin Le Figaro.

Pokud současný demografický trend bude pokračovat, tak by celkový počet Evropanů mohl během 50 let mezi roky 2030 a 2070 poklesnout až o pět procent. Zpráva Evropské komise naznačuje, že by to také mohlo znamenat, že EU do roku 2070 ztratí i 18 procent celkových pracovních sil.

Také se předpovídá prudký nárůst nákladů na penze, jelikož do roku 2070 bude skoro jeden ze tří Evropanů ve věku nad 65 let. Do té doby bude podle předpovědi 13 procent přes 80.

Východoevropské státy jako Bulharsko, Maďarsko a Rumunsko, nejenže se potýkají s nízkou porodností, ale také s exodem z venkovských vesnic a městeček, jelikož mladí lidé se za pracovními příležitostmi stěhují do větších měst nebo se stěhují do zahraničí.

Maďarsko je jednou z mála zemí EU, které k demografickému problému přijaly pro-rodinný přístup, když zvýhodňují rodiny se třemi nebo více dětmi půjčkami 10 milionů forintů (30 590 €) pro manželské páry, která je prominuta, po dosažení tří dětí.

Tuto hotovost používá mnoho párů pro bydlení, což spolu s garantovanými hypotékami s úrokovými sazbami pod tři procenta vedlo k boomu prodejů nemovitostí. Pro-rodinná opatření přinesla výsledky, kdy maďarská ministryně rodiny Katalin Novak tento měsíc hlásí nárůst porodnosti na 5,5 procenta.

Jiné země, jako Německo, Belgie a Švédsko při řešení problému propadající se porodnosti v první řadě spoléhají na masovou migraci.

Letos švédská statistika ohlásila, že 73 procent nárůstu populace v zemi bylo v roce 2019 kvůli masové migraci. V Belgii bylo toto číslo ještě vyšší s 90 procenty růstu taženého masovou migrací.

S tak velkou mladou migrační populací země jako Švédsko a Belgie v posledních týdnech zažívají etnické napětí, zvláště po smrti amerického černocha George Floyda ve Spojených státech.

Obě země zažily vypuknutí nepokojů při protestech – Na černých životech záleží – spolu s dalšími zeměmi hostícími velkou populaci migračního původu. Mezitím v Maďarsku a v dalších zemích s nízkou populací migračního původu v porovnání s tím zažili málo incidentů.

Sean Gallup/Getty

CHRIS TOMLINSON

18 Jun 2020

http://reformy.cz/svedsti-levicaci-pri-pochodu-k-oslave-mezinarodniho-dne-zen-nesli-transparent-svedsko-musi-zhynout/ Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/06/18/eu-commission-vows-tackle-demographic-decline-new-report/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x