Úterý, 23 dubna, 2024
Home Nezařazené Kongres se chystá zrušit šestý dodatek Ústavy Spojených států

Kongres se chystá zrušit šestý dodatek Ústavy Spojených států

V reakci na Obamovy imperiální vraždící stroje – jeho letku toulavých dronů – se skupinka senátorů, vedená pokryteckou, státní monopol zbraní podporující, Dianne Feinstein, rozhodla zasadit smrtící úder “paládiu anglické svobody” Sira Williama Blackstona, šestému dodatku Ústavy Spojených států.

Infowars.com
Kurt Nimmo
11. února 2013

Feinstein navrhla “legislativu, která by se ujistila o tom, že droní útoky budou vedeny způsobem, který je konzistentní s našimi hodnotami – vytvoření obdoby FISC (Foreign Intelligence Surveillance Court, v překladu zhruba Soud pro dozor nad zahraniční špionáží, který uděluje svolení k špehování na podezřelé zahraniční agenty) k ustanovení dozoru nad prováděním takových úderů.” Jinými slovy, tajný soud, který bude rozdávat rozsudky smrti vůči Američanům, které vláda označí jako “podezřelé militanty.”

Nezávislý senátor Angus King z Maine popsal (svůj snový, pozn. redakce) scénář, kdy Obamovi imperiální “soudci” budou jednat za zavřenými dveřmi droního soudu a “přísně tajným způsobem se pokusí prokázat, že ten nebo onen americký občan je nepřátelský bojovník, což by představovalo alespoň … nějakou kontrolu nad aktivitami výkonné moci.”

Ústava Spojených států přitom deklaruje právo na soud s porotou spoluobčanů hned několikrát – v pátém, šestém, sedmém dodatku Ústavy a také v článku 3, sekci 2 původní Ústavy. Anglické obecné právo a Magna Carta roku 1215 (v článku 39) daly sbohem Ordálům (takzvaným “božím soudům”), a v 16. století byla idea poroty jakožto ochrany před neomezenou mocí králů obecně příjímána. Všech 13 původních (amerických) států zahrnulo do svých ústav klauzuli deklarující právo na soud s porotou. Listina lidských práv Virginie z roku 1788 deklarovala právo na “soud s porotou” jako “jednu z největších záruk pro dodržování práv lidu.”

“Považuji [soud s porotou] za jedinou kotvu, která kdy byla lidmi vymyšlena, díky které může být vláda přinucena řídit se principy obsaženými ve své ústavě,” napsal Thomas Jefferson v dopisu Thomasu Painovi. “Deklarací lidských práv, takovou, která zajistí svobodu vyznání, svobodu tisku, svobodu obchodování a ochranu před monopoly, soud s porotou pro všechny případy, bez možnosti obejití habeus corpus (práva na spravedlný soud),” řekl Alexanderu Donaldovi v roce 1788. Předchozí rok napsal Jamesi Madisonovi, že “soudy s porotou jsou pro všechny fakticky posouditelné zákonné záležitosti země (law of the land).”

Moudrost Jeffersona, Madisona, a otců zakladatelů je nyní mrtvá – zjevně nenávratně. Minulý pátek senátor King začal celý proces, když napsal dopis Dianě Feinstein a Saxby Chamblissovi, více-předsedovi republikánské zpravodajské komise, kde se dožadoval, aby Ústava byla ignorována a byla zahájena spolupráce na legislativě k vytvoření tajného a nikomu nezodpovědného soudu, který by poskytoval “soudní posudky” k návrhům droních útokům proti občanům Spojených států.

Barryho loutkaři považují myšlenku tajných soudů vydávajících příkazy k vraždění Američanů za dobrý obchod poté, co Republikáni a Demokrati ze Soudních komisí v Senátu a Kongresu poslali Barrymu dopisy, požadující, aby jejich respektivní komise dostaly přístup k dokumentům Ministerstva spravedlnosti ospravedlňujícím droní útoky. Administrace se snažila kritiky opít rohlíkem tím, že dovolila předem vybraným členům zpravodajských komisí prohlédnout dokumenty noc předtím, než Brennan šel před slyšení, kde ho Barry vybral jako nového šéfa CIA.

Reuters prohlásila, že ACLU (American Civil Liberties Union, česky zhruba Americký svaz pro občanské svobody) a libertariáni “by … pravděpodobně meli problém s” myšlenkou, že vláda může vydávat tajné rozsudky smrti. Geoffrey Robertson, prominentní britský právník se zaměřením na lidská práva odsoudil děsivý koncept “popravy bez soudu” a “mezinárodního zabíjení (které) … porušuje právo na život.”

V Kongresu je však koncept soudu s porotou, kdysi považovaný za nedotknutelný našimi předky, jen o málo víc než dočasný předmět vyjednávání, který nakonec bude vyobchodován, a Ústava, Listina práv a svobod a 800 let obecného práva bude systematicky rozloženo a zahozeno do propadliště dějin.

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
12
0
Would love your thoughts, please comment.x