Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home Nezařazené Konvoj s humanitární pomocí se vrátil z Ukrajiny do Ruska

Konvoj s humanitární pomocí se vrátil z Ukrajiny do Ruska

Tak mnoho povyku pro nic.

Po téměř dvou týdnech umělého napětí a falešných výprodejů na kapitálových trzích, které stáhly S&P na zlomek 2000, jen aby Yellen „nebyla dost Holubičí“ a zkazilo jim to ten mejdan, když byli poprvé za pět let blízko červené z Jackson Hole, tak ruský „humanitární“ konvoj, o němž objektivní média vedla každého k víře, že je to Trojský kůň, co se jen třese na rozpoutání války na Ukrajině, Ukrajinu po doručení svého nákladu opustil.

Podle Reuters citující ukrajinského vojenského mluvčího se už do Ruska vrátil celkem 184 vozidel z ruského konvoje s pomocí, která vyrazila 14. srpna k ukrajinské hranici, jen aby v pátek „bez povolení“ ukrajinskou hranici překročila v kroku, který Ukrajina nejdříve odsoudila jako Přímou invazi, jen aby pak zase rychle změnila tón, a přiznala, že aby „zabránila konfrontaci“, tak mu povolení vstupu dala.

„Podle našich informací byl v 1 h odpoledne (10:00 GMT) potvrzen odjez 184 ruských vozidel z území Ukrajiny,“ řekl Reuters mluvčí Andrij Lysenko.

Ten řekl, že odjela přes stejné místo, přes nějž vstoupila na pohraničním přechodu Izvaryně. K žádné kontrole ukrajinskou pohraniční stráží nebo celníky nedošlo.

Když se ho ptali, kolik ruských vozidel na Ukrajině ještě zůstává, tak odpověděl: „Nevím.“

Úplně jako kdyby to nemělo vrchol priority: třeba tedy s Kyjevským režimem CIA už nesdílí data?

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Dále uvážíme-li, že ukrajinská vláda je trvale od počátku ve stavu zamořování informačního prostředí propagandou, tak v této dezinformační válce bude spíše odpovídajícím a věrohodnějším zdrojem ruské ministerstvo zahraničí, které potvrdilo, že humanitární pomoc byla do obleženého města Lugansk na východní Ukrajině doručena. Mezi tím se všechny náklaďáky, které pomoc dovezly, už vrátily do Ruska.

„Vyjadřujeme svou spokojenost nad tím, že byla doručena ruská humanitární pomoc potřebným na jihovýchodní Ukrajině tak, jak bylo zamýšleno. Motivováni jsme byli pouze cílem pomoci civilním občanům v nouzi,“ uvádí se v prohlášení.

Všechny náklaďáky se vrátily prázdné, potvrdila ukrajinská i ruská pohraniční stráž, řekl náměstek ruského ministra mimořádných událostí Eduard Čižikov.

„Na humanitární operaci se podílelo 227 náklaďáků a všechny se vrátily. Všechna tato vozidla byla prohlédnuta zástupci pohraniční celní kontroly jak ukrajinské, tak ruské strany. Nedošlo k upozornění na žádný problém. Všechna vozidla byla při návratu prázdná a mediální zástupci si to zkontrolovali, když ty prohlídky filmovali,“ uvedl Čižikov.

Ale to drama nemá konce…

Ministerstvo zahraničí rovněž uvedlo, že „dostávají spoustu odezvy od obyvatel Luganska, kteří jsou vděční za tak přívětivý přístup z ruské strany.“

Klip místních východoukrajinců vítajících ruský konvoj:

http://www.youtube.com/watch?v=hiCMAoYA5Yc&feature=player_embedded

A snad ještě zábavnější zprávy jsou o tom, jak Rusko reagovalo na poslední „lži“ od Rasmussena z NATO, zběsile se chytajícího všeho, jen aby dostal záminku dostat ještě více sil na hranici s Ruskem, když řeklo, že už nebude věnovat pozornost ničemu, co Rasmussen říká:

Ruské ministerstvo obrany popřelo „další dávku obvinění“ Ruska od zástupců NATO. K těm posledním tvrzením patří domněnky, že Rusko je svými vojsky a těžkou výzbrojí přímo zapojeno do bojů na ukrajinském území.

„My jsme už přestali prázdným řečem pana Rasmussena a jeho tiskového tajemníka věnovat pozornost. Ty už nestojí za komentář. Není pro ně žádný důkaz kromě Twitteru,“ konstatoval oficiální zástupce ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

„Rád bych vám připomněl, že oficiální pravomoci pana Rasmussena k 31. červenci vypršely a dnes nejedná už moc za tuto alianci, nýbrž spíše za organizátora summitu NATO ze 4. září ve Walesu. Takže my chápeme, že jeho další perspektiva závisí na tom, jestli bude pří té příležitosti nějak povýšen,“ uvádí rovněž toto prohlášení.

To je to samé NATO, které odsoudilo dodávky pomoci obyvatelstvu váznoucímu uprostřed Ukrajinské občanské války, které podle tvrzení samotného červeného kříže žije v děsivých podmínkách bez vody nebo elektřiny. To samé obyvatelstvo, které se zase jednou o něco sblížilo s Ruskem místo kyjevské vlády, která mu vyhlásila válku. Obyvatelé Luganska už vyjádřili naději, že Rusko jim v budoucnu poskytne ještě více humanitární pomoci, když nejdříve vicepremiér Luganské lidové republiky Vasilij Nikitin řekl RIA Novosti: „Už nám nezbývá žádné jídlo a doufáme, že Rusko nás v této situaci nenechá a tyto humanitární konvoje vezoucí jídlo se stanou běžné. Doufáme v pomoc, potřebujeme ji,“ uvedl Nikitin.

Nejjednodušší způsob, jak by k tomu mohlo dojít, by samozřejmě byl ten, kdyby Doněcká republika následovala ve šlépějích Krymu, který je anektován Ruskem. Ovšem s ohromnými ložisky břidlicového plynu umístěnými pod tímto regionem a s Hunterem Bidenem jako ředitelem společnosti, která dost baží po těžbě tohoto břidlicového plynu, tak tomuto regionu nezbývá jiný způsob odchodu než boj, a to takový, jehož je NATO klíčovým účastníkem.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

 

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
4
0
Would love your thoughts, please comment.x