Free Porn
Pondělí, 15 července, 2024
Home EKONOMIKA Koronavirus srazil ekonomiku eurozóny na pouhých 66 procent kapacity

Koronavirus srazil ekonomiku eurozóny na pouhých 66 procent kapacity

Žádný sport ani kulturní události a letecká doprava jen na 10 procentech.

Skličující zpráva o důvěře v ekonomiku eurozóny ukazuje, že se potácí jen na 66 procentech své kapacity. Zpráva získaná maďarským zpravodajským portálem Index ukazuje, že ekonomické důsledky pandemie koronaviru jsou ještě horší, než se čekalo.

S těmi omezeními vycházení, cestovními omezeními a plošnými zákazy všech veřejných událostí se zábavní průmysl obsahující i kulturní a sportovní události fakticky zastavil, kdy jeho produkce je přesně nulová.

Druhou nejpostiženější oblastí je letecká doprava, která spadla na pouhých 10 procent své normální výše, což pochopitelně jde ruku v ruce s turistikou, která je na pouhých 14 procentech a kdysi mocný automobilní průmysl je na 17 procentech kapacity.

Ekonomická odvětví běžící na pouhé čtvrtině kapacity jsou agentury práce, stěhování, správa budov a právní poradenství, opravy aut i pohřební průmysl.

Chemický, gumárenský, sklářský, metalurgický a optický průmysl si vedou daleko lépe, ale i tak je jejich produkce na třetině normálu.

Sektory, ve kterých je aktivita ořezána jen na půlku, je lodní doprava, silniční doprava, reklama a maloobchod s výjimkou zdravotního a potravinářského zboží.

Řada průmyslů, jako je IT sektor, zažívají celkově 25 procentní propad aktivity. Na jednu stranu se objednávky na průmyslový rozvoj a systémovou integraci úplně vytratily, ale zase přišel nárůst prodejů spojených se zařízeními pro home-office, vyučování na dálku a internetovou zábavu, když je většina lidí zavřená doma. Tyto IT prodeje je tak trochu kompenzují za propady v jiných oblastech.

V IT kategorii je i televize. Ač kanály pořád každodenně vysílají, je jen málo živých událostí. Nová produkce se tvrdě ořezala a roste počet opakování starých pořadů.

K sektorům, kde k žádným ocenitelným změnám činnosti nedochází, jsou zemědělství, lesnictví, vzdělání, veřejná správa a telekomunikace, kdy u nich je jen mírný 10 procentní pokles celkové spotřeby energie a vody.

K těm málo oblastem, které zažily růst, patří prodejci potravin a poskytovatelé internetu, kdy obojí o 10 procent narostlo. Dvěma nejrychleji rostoucími sektory jsou prodeje léků (o 25 procent) a zdravotní péče, které zažily 34 procentní nárůst.

Zpráva je pořád optimistická ohledně celoročního výkonu ekonomiky eurozóny s nadějí, že to bude graf v průběhu ve tvaru písmene V, což znamená, že pokles ve druhém a třetím čtvrtletí roku bude následován stejně rychlým zotavením, takže celoroční výkaz zůstane jen 6 procent pod úrovní loňského roku.

K 5. dubnu 2020 bylo v celé Evropě potvrzeno 613 514 potvrzených případů koronaviru (COVID-19) vzniklých už od prvních potvrzených případů z 25. ledna ve Francii.

5. dubna bylo zaznamenáno nejvíce počtů nových případů v Evropě s více než 43 600 nových případů v tomto jediném dni, kdy 4. dubna to bylo 40 800 nových případů. Nejvyšší počet potvrzených případů v Evropě je ve Španělsku s 124 736 případů následováno Itálií s 124 632 případy.

editor: Dénes Albert

author: Gergely Brückner

via: Index

Title image: Port freight. (illustration)

Zdroj: https://rmx.news/article/article/confidential-eu-report-coronavirus-has-left-europe-s-economy-at-only-66-percent-of-capacity

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

BIS nasadí k monitorování globálních bankovních transakcí AI, prý kvůli „praní peněz“

Spolu s tím, jak MMF momentálně rozbíhá zavádění svého nového systému globální CBDC (digitální měny centrální banky) zvané UMU (též známé jako Unicoin),...

Polsko má v Evropě nejvyšší růst HDP, předehnalo i Čínu

Zatímco Německo je v recesi, tak Polsko je v růstu HDP daleko před zbytkem Evropy. Data OECD za první čtvrtletí 2023...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x