Pondělí, 20 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Křesťanská kultura a křesťané jsou předmětem útoku po celé Evropě i v...

Křesťanská kultura a křesťané jsou předmětem útoku po celé Evropě i v celém světě, varuje maďarská vláda

Maďarská vláda varovala, že křesťané a křesťanství jsou v Evropě často vyháněni z veřejného života, stejně jako jsou perzekuováni po celém světě s daleko větší nenávistí než ostatní náboženské menšiny.

„Před několika lety bylo rozhodnuto, že v bruselské radnici nebude vánoční strom vztyčen, a v Kalifornii v Santa Monica byl vyhlášen zákaz vyobrazování scény zrození, že prý kvůli světové neutralitě,“ řekl Tristan Azbej maďarský státní tajemník s konkrétní působností v maďarském pomocném programu, který globálně prosazuje program pomoc křesťanským menšinám, jak o tom referuje maďarský tisk.

„Mezitím v Německu proběhlo pálení křesťanských zpěvníků a ve Francii dochází každoročně k mnoha útokům na kostely, kdy jsou křesťanské symboly a náboženské objekty, jako kříže, ničeny,“ dodal.

„Křesťanství je tím perzekucím nejvíce vystaveným náboženstvím, kdy je po celém světě perzekuováno nebo diskriminováno čtvrt miliardy křesťanů a tisíce lidí byly loni pro svou křesťanskou víru zabity,“ pokračoval ministr.

„Maďarská vláda je oproti tomu oddána ochraně křesťanské kultury a všude po světě ji posiluje např. tím, že bojuje proti migraci. Doufá, že Evropa si časem důležitost tohoto boje uvědomí,“ řekl.

Maďarský pomocný program není, jak Azbej uvádí, v první řadě zaměřen na pomoc křesťanům a jiným menšinám na Středním východě a jinde, aby migrovaly na Západ v procesu, který způsobil, že křesťanské obyvatelstvo se ze zemích jako Sýrie a Irák neuvěřitelným tempem ztrácí, nýbrž jim pomáhá tam, kde jsou, aby si zachovali své pradávné komunity a způsob života i po příští generace.

Maďarská pomoc „zatím podpořila křesťanské komunity více než 35 miliony USD, když poskytuje studijní granty a pomáhá 70 000 uprchlíkům s návratem do jejich původních domovin,“ uvádí maďarská velvyslankyně u Spojených národů Katalin Bogyay.

DELIL SOULEIMAN/AFP via Getty Images

JACK MONTGOMERY

24 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/24/hungarian-govt-christians-christian-culture-attacked-across-europe-world/

Konec formuláře

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x