Pondělí, 20 května, 2024
Home Nezařazené Kruh se uzavírá

Kruh se uzavírá

Vláda schválila, že pošle zemím platícím eurem prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu 38 miliard korun. Je jedno, zda vláda pošle peníze zemím západní Evropy ze státního rozpočtu nebo z devizových rezerv, stále jde o peníze České republiky.

“Česko čerpá z fondů Unie od roku 2004 čistých 175 miliard, považoval bych za nemravné a nemorální se na pomoci nepodílet,” zdůvodnil vládní rozhodnutí ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek.

Takovou argumentaci vzápětí odsoudil Petr Mach za Stranu svobodných občanů slovy: “Vzdejme se raději evropských dotací a plateb do EU, než bychom poslouchali takovéto falešné argumenty.” K odmítnutí poslat našich 38 miliard poté vyzval parlament.

Petr Mach může mít tisíckrát pravdu, parlamentní politické strany však budou hlasovat pro. Důvod je jednoduchý. Financování politických stran.

U koho a kde ve skutečnosti skončilo a končí oněch 175 miliard z fondů EU, o kterých hovoří Kalousek? Tyto peníze jsou přece ve skutečnosti (pře)rozdělovány politicky. Neuplyne jediný den, aby se obyvatelé z tisku nedozvěděli o dalším “projektu”, který je ve skutečnosti jen projektem na utracení těchto peněz. Zpráva dne tentokrát koluje mezi socialisty ve formě nahrávky, ze které vyplývá, “kam jsou směřovány evropské peníze”.

Co jiného tedy než projevy gangsterství jsou případy Promopro za řízení Alexandra Vondry, ŘSD – Hala, všechny ty kauzy ze severních Čech, Řebíčkovy zvedací mosty za miliardy na Labi, pod kterými neplují a nepoplují lodě, všechny ty evropské čističky vod a sanace škod za vymyšlenou cenu sta miliard? Co jiného než podlehnutí nátlaku gangsterů je parlamentem uzákonění jistoty zisku solárníků a řepkařů – s odkazem na EU?

Také sociálnědemokratický senátor Milan Štěch v souvislosti s posílanými penězi mluvil o soukromých ziscích a společných ztrátách. Co jiného než společné ztráty představují uvedené projekty? Přesněji promarněné peníze a z nich plynoucí ztráty budoucí. Kdyby myslela ČR solidaritu se zadluženými státy v EU opravdu vážně, okamžitě zastaví příjem dotací.

Proč tedy nikdo z politiků nemá odvahu říci, že evropské dotace jsou legalizované tunely? Odpověď nemůže znít jinak, než že peníze končí zpátky v politických stranách. Proto se dotací z EU nikdy nevzdáme a proto se Petr Mach mýlí, protože těch našich 38 miliard, co parlament pošle EU, gangsterům za to stojí.

Irena Válová je členem Svobodných vyšlo na neviditelnypes.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
11
0
Would love your thoughts, please comment.x