Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home POLITIKA ‚Krysí kanály‘ zahraničních džihádistů se obrátily, Turecko posílá syrské ‚rebely‘ do Libye

‚Krysí kanály‘ zahraničních džihádistů se obrátily, Turecko posílá syrské ‚rebely‘ do Libye

Bloomberg v pátek potvrdil, že dosavadní fámy o Turecku, že bude posílat žoldnéře do Libye, kde se přidají k OSN podporované vládě (GNA) v Tripolisu, jsou pravdivé. „Turecko se chystá vyslat na podporu mezinárodně uznané libyjské vlády vojska a námořní síly, k čemuž se připojují Ankarou podporovaní syrští rebelové ve snaze porazit silného muže Libye Khalifu Haftara,“ hlásí Boomberg.

Ač bude Ankara muset tyto zprávy ještě buď potvrdit, nebo popřít, tak se Erdoganovo Turecko řadu let staralo o „krysí kanál“ zbraní a bojovníků z Libye přes Turecko do Sýrie, kdy probíhal příliv zbraní a džihádistů za účelem svržení Assada. Ale teď, když se Erdoganovy zraky upírají na porážku v Benghází sídlícího generála Khalify Haftara, to vypadá, že se krysí kanál zbraní a džihádistů šikovně zas obrátil.

Rovněž prezident Erdogan ve své čtvrteční řeči přednesl plány na vyslání tureckého vojska na posílení Tripolisu.

Nejspíš budou do Libye poslány tisíce bojovníků turecké Svobodné syrské armády, kdy většina těchto bojovníků je v současnosti zaměstnána útoky na syrské Kurdy v probíhající ‚Operaci pramen míru‘.

Přichází zprávy poukazující, že Turecko je ochotno platit 2 000 $ každému syrskému ‚rebelovi‘ ochotnému jít do Libye.

A uprostřed současné zástupné války, v níž vidíme USA, Kurdy a sunnitské islamisty podporované Tureckem, jak se sváří o východní, na ropu bohatý region východní Sýrie, se navíc rozhořívá Libye jako poslední ‚hrozba pro ceny ropy a plynu‘, kde je ovšem teď v sázce daleko více. Jak uvádí Bloomberg:

S tím, jak se zástupná válka prohlubuje, má Turecko v úmyslu vyslat své Námořnictvo, aby chránilo Tripolis, zatímco jeho vojska cvičí a koordinují síly ministerského předsedy Fayeze al-Sarraje, uvedl vysoký turecký činitel. Turecko nedávno podepsalo kriticky důležitou námořní smlouvu s na ropu bohatou Libyí, která slouží energetickým zájmům obou zemí a má za cíl začít hrabat miliardy dolarů, které jsou kvůli probíhajícímu konfliktu nedosažitelné.

Jak jsme předpovídali už před časem, Libye a jižní Středomoří směřuje k tomu, aby se v roce 2020 stalo dějištěm příštího velikého Středovýchodního konfliktu, kde i Egypt a Rusko hrozí, že do něj více vstoupí, aby Turecku zablokovaly jeho roli narůstajícího zapojení na bitevním poli.

A s tím, jako už média mainstreamu přestávají tu nadcházející katastrofu v severní Africe a celém regionu ignorovat (i když pořád popírají, že jsou to plody „osvobození“ Libye ze strany USA-NATO, v němž svrhli a zamordovali Kaddáfího), tak si musíme připomenout další ironické zvrácení tohoto spiknutí, ti samí ‚rebelové‘ FSA, které vycvičila CIA, jsou teď na cestě do Libye.

Jú, podívejte se, koho by to kdy napadlo? Ty ‚krysí kanály‘ zahraničních bojovníků se teď obrací v opačném směru.

Pamatujete, jak si myslitelé CIA pochvalovali ten dobrý nápad cvičit a financovat džihádisty v Sýrii ke svržení Assada? Viz tento výňatek vojenské studie z roku 2015:

Konflikt v Sýrii se stal shromaždištěm džihádistů z celého světa. Přes 20 000 zahraničních bojovníků, kteří bojují nebo bojovali v Sýrii, je z řad džihádistických skupin včetně Jubhat al Nsura (JAN) a Islámského státu (IS). Značnou část těchto cizích bojovníků dodala Severní Afrika ze zemí tak odlišných jako Maroko a Libye. Kdo jsou tito severoafričtí bojovníci a proč odchází do Sýrie? V co doufají, že tam dosáhnou, a chtějí se vrátit do svých domovských zemí?

Jen považte ty desetitisíce zahraničních bojovníků, kteří se počínaje roky 2011 a 2012 valily do Sýrie, kdy spousta z nich je z Libye, ti se teď ve velkém počtu obrací, aby prostě zamířili „domů“ – kde jsou nachystáni vést na základě Erdoganovy nabídky další zástupnou válku s vyvoláváním rozvratu a chaosu.

by Tyler Durden

Sat, 12/28/2019 – 09:55

Úvodní obrázek Džihádisté Tureckem podporované Syrské národní armády, via DPA/PA Images.

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/foreign-fighter-rat-line-reverse-turkey-sends-syrian-rebels-libya

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x