Pátek, 2 června, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Letos do Evropy podle zprávy IOM přicestovalo pouhých 63 000 migrantů

Letos do Evropy podle zprávy IOM přicestovalo pouhých 63 000 migrantů

Podle zprávy vydané v pátek Mezinárodní organizací pro migraci (IOM) k 18. září letošního roku přišlo do Evropy přes 63 000 migrantů, kteří se přeplavili přes Středozemní moře.

„IOM hlásí, že po moři se do Evropy až do 18. září přeplavilo 63 417 migrantů a uprchlíků, což je zhruba 20 procentní pokles oproti 78 372, kteří přišli ve zhruba stejné době loni,“ uvádí prohlášení.

Prohlášení rovněž uvádí, že v posledních několika týdnech příliv migrantů zase podstatně zintenzivnil, kdy jen za poslední měsíc se na Evropském kontinentu vylodilo skoro 20 000 migrantů.

Nejvíce příchodů zažilo Řecko a Španělsko, kdy v tomto pořadí k nim připlulo 32 768 a 16 894 migrantů a dohromady tedy skoro 50 000, tudíž na ně připadá asi 78 procent celkového přívalu migrantů do regionu. Zbývajících 22 procent dorazilo buď do Itálie, na Maltu nebo na Kypr.

Příchod migrantů do Řecka skoro o 50 procent převyšuje jejich celkový příliv za stejnou dobu roku 2018, zatímco příchody do Španělska jsou skoro o 50 procent nižší.

Prozatím počet migrantů, kteří ve Středozemním moři buď zahynuli, nebo se ztratili, zůstává na počtu 953, to je skoro polovina počtu takových úmrtí za stejnou dobu loňského roku.

Příchody migrantů do Evropy v letech, které uplynuly od vrcholu migrační krize v roce 2015, ač je pořád značný, od té doby trvale klesal. To lze připsat řadě faktorů, jako že válka v Sýrii už přechází do útlumu, stejně jako přísnější pohraniční bezpečnosti a imigračním politikám zavedeným členskými státy EU v první linii jako Maďarsko a Itálie.

 Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 21 September 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/09/iom-report-over-63000-migrants-have-reached-europe-so-far-in-2019/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Nemáme ‚jinou volbu‘ než volit ‚krajní pravici‘, hlásí francouzská televize o rostoucím anti-imigračním sentimentu v Německu

„Krajní pravici jsme tu měli před 70 lety. Nikdo to nechce, ale současná politika nám nedává jinou volbu.“ Od...

Rozzuřená EU bude blokovat fondy pro regiony bojující s ideologií LGBT, říká europoslanec

Progresivní europolanec tvrdí, že EU bude blokovat fondy pro místní správy, které se pokusí vzdorovat ideologii LGBT. Europoslanec za...

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x