Pondělí, 20 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Letos do Evropy podle zprávy IOM přicestovalo pouhých 63 000 migrantů

Letos do Evropy podle zprávy IOM přicestovalo pouhých 63 000 migrantů

Podle zprávy vydané v pátek Mezinárodní organizací pro migraci (IOM) k 18. září letošního roku přišlo do Evropy přes 63 000 migrantů, kteří se přeplavili přes Středozemní moře.

„IOM hlásí, že po moři se do Evropy až do 18. září přeplavilo 63 417 migrantů a uprchlíků, což je zhruba 20 procentní pokles oproti 78 372, kteří přišli ve zhruba stejné době loni,“ uvádí prohlášení.

Prohlášení rovněž uvádí, že v posledních několika týdnech příliv migrantů zase podstatně zintenzivnil, kdy jen za poslední měsíc se na Evropském kontinentu vylodilo skoro 20 000 migrantů.

Nejvíce příchodů zažilo Řecko a Španělsko, kdy v tomto pořadí k nim připlulo 32 768 a 16 894 migrantů a dohromady tedy skoro 50 000, tudíž na ně připadá asi 78 procent celkového přívalu migrantů do regionu. Zbývajících 22 procent dorazilo buď do Itálie, na Maltu nebo na Kypr.

Příchod migrantů do Řecka skoro o 50 procent převyšuje jejich celkový příliv za stejnou dobu roku 2018, zatímco příchody do Španělska jsou skoro o 50 procent nižší.

Prozatím počet migrantů, kteří ve Středozemním moři buď zahynuli, nebo se ztratili, zůstává na počtu 953, to je skoro polovina počtu takových úmrtí za stejnou dobu loňského roku.

Příchody migrantů do Evropy v letech, které uplynuly od vrcholu migrační krize v roce 2015, ač je pořád značný, od té doby trvale klesal. To lze připsat řadě faktorů, jako že válka v Sýrii už přechází do útlumu, stejně jako přísnější pohraniční bezpečnosti a imigračním politikám zavedeným členskými státy EU v první linii jako Maďarsko a Itálie.

 Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 21 September 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/09/iom-report-over-63000-migrants-have-reached-europe-so-far-in-2019/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x