Free Porn
Pondělí, 24 června, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Libye po útoku na Tripolis vypustí všechny migranty ze „zádržných táborů“

Libye po útoku na Tripolis vypustí všechny migranty ze „zádržných táborů“

New Arab referuje o kroku, který nejspíš povede k ještě větší nestabilitě v Evropě, která se v posledních letech stala hlavním cílem všech migrantů směřujících do Libye a v ní čekajících na šanci dostat se přes Středozemní moře, teď však ta libyjská vláda, co má podporu OSN, uvažuje o zavření všech zádržných center otroků migrantů a o vypuštění všech zadržovaných prý kvůli jejich vlastní bezpečnosti, když v úterý nálety té druhé vlády údajně jedno takové centrum zasáhly ničivým útokem, kterým zabily nejméně 53 lidí.

Po útoku zůstalo také nejméně 130 raněných, když byl zasažen hangár, v němž byli zadržováni v tripoliském předměstí Tajoura migranti. Po tomto smrtonosném bombardování ministr vnitra libyjské vlády národní shody (GNA) Fathi Bashagha řekl asistentce speciálního vyslance OSN pro Libyi Marii do Valle Ribeiro, že jeho vláda zodpovídá za bezpečnost libyjských civilistů včetně zadržovaných migrantů.

Bashagha však podle ministerstva řekl, že úřady nemají kapacitu k ochraně těchto center před útoky pokročilých letounů F16.

Ribeiro rovněž o útoku na Tanjoura diskutovala s libyjským náměstkem ministra vnitra pro záležitosti migrace Mohammedem Al-Shibanim a dohodli se na potřebě převézt stovky přeživších do bezpečnějších bydlišť.

Libyjský ministr spravedlnosti tento útok odsoudil, kdy sliboval spolupráci s humanitárními a s migračními organizacemi na repatriaci těchto migrantů nebo jejich přemístění do třetích zemí, protože Libye je v bezpečnostní situaci, kdy jim nemůže poskytnout bezpečnost, jakou vyžadují.

Přesto bylo ve čtvrtek odhaleno, že asi 300 migrantů z tohoto centra s původně 600 zadržovanými je v něm drženo i nadále, přičemž Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) řekla, že zbývajícím zadržovaným poskytuje humanitární pomoc. IOM nebyla schopna potvrdit zprávy, že mnoho z migrantů při náletu z úterní noci uprchlo.

Humanitární orgán OSN OCHA citovala přeživší, kteří říkali, že stráže v tomto centru migranty snažící se prchat, aby unikli bombardování, střílely, ale ministerstvo vnitra GNA to popřelo jako „fámy a falešné informace.“

Netřeba ani říkat, že podobné fámy v USA – kde se zádržná centra migrantů stala ohniskem domácích politických sporů – by mohly zažehnout druhou občanskou válku.

IOM řekla, že její týmy „nalezly“ a do nemocnice převezly „skupinu zraněných migrantů, kteří po útoku uprchli z Tajoura, a nacházeli se v sousední čtvrti“. „Při útoku v úterý v noci byly zmařeny nevinné životy a je třeba, aby všechny strany přistoupily k okamžitým akcím,“ řekl šéf mise IOM v Libyi Othman Belbeisi.

Přirozeně, že jak GNA, tak jejich arcinepřítel, vůdce milicí Khalifa Haftar házeli vinu za tento smrtonosný útok jeden na druhého, ale i přes obrovité pobouření se rozdělené Radě bezpečnosti OSN při mimořádném zasedání ve středu nepodařilo tento útok jednohlasně odsoudit, když ani USA navržené prohlášení neschválily.

Mezi oběťmi byli migranti z Alžírka, Maroka, Súdánu, Somálska a z Mauretánie stejně jako i z jiných afrických zemí řekl mluvčí ministerstva zdravotnictví GNA Amin al-Hachmi. Většina migrantů v centru Tajoura na východním předměstí hlavního města Tripolis byla z Eritrey a ze Súdánu.

Dva z pěti hangárů, z nichž toto centrum sestává, byly náletem zasaženy, přičemž „hangár číslo 3“, kde bylo ubytovaných přes 120 migrantů, utrpěl přímý zásah.

Podle IOM bylo v Tajoura zadržovaných přes 600 migrantů, z nichž 187 bylo registrovaných v programu „Humanitárního dobrovolného návratu,“ který migrantům pomáhá vrátit se zpět do svých domovských zemí.

„IOM nadále volá po skoncování s tímto svévolným zadržováním a všem stranám připomíná, že civilisté nesmí být cílem útoku,“ uvedla v prohlášení.

Asi 3 300 migrantů je stále zadržováno v centrech rozmístěných v libyjském hlavním městě, která jsou „považovaná za ohrožená“ kvůli bojům mezi opozičními Haferovými silami a GNA, dodala IOM.

Skupiny za lidská práva říkají, že migranti v Libyi trpí strašlivým zneužíváním – kdy mnozí byli prodáni do otroctví či dopadli ještě hůř – když se stávají kořistí četných milicí rvoucích se o kontrolu nad touto na ropu bohatou zemí a které se tu vylouply jako zástupné síly bojující v zástupné válce mezi různými středovýchodními zeměmi. Jejich situace se ale zhoršuje od té doby, kdy Haftar za podpory Spojených arabských emirátů, Egypta a už i Saúdské Arábie zahájil 4. dubna ofenzivu za účelem dobytí Tripolisu, kde sídlí Tureckem podporovaná vláda GNA (formálně uznávaná OSN).

Agentury OSN a humanitární organizace neustále bojují proti návratu migrantů zatčených v moři u Libye, kteří se pak ocitají ve „svévolném zadržení“ nebo jsou vydáni na milost a nemilost milicím. Tato severoafrická země je uvržena do chaosu už od povstání proti diktátorovi Muammaru Kaddáfímu v roce 2011.

by Tyler Durden

Sun, 07/07/2019 – 10:40

Jaké scénáře se těmito událostmi pro Evropu rozehrávají:

Itálie musí s krajní naléhavostí zase otevřít přístavy a migranti se musí rozdělit po celé Evropě, usnesla se Evropská komise

660 000 migrantů čeká v Libyi, že se odsud dostane do Evropy

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-07-07/libya-release-all-migrants-detention-camps-after-tripoli-attack

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x