Free Porn
Pátek, 14 června, 2024
Home Nezařazené MACH: Dopis poslancům ve věci hlasování o smlouvě ESM (tuto středu)

MACH: Dopis poslancům ve věci hlasování o smlouvě ESM (tuto středu)

Vážený pane poslanče, Vážená paní poslankyně,

jsem předsedou dosud mimoparlamentní Strany svobodných občanů, píšu Vám proto jako občan ve sněmovně nezastoupený.

Píšu Vám ve věci vládního návrhu, podle kterého byste měli ve středu 9. května vyslovit souhlas se změnou Smlouvy o fungování EU (tisk 348-E).

Váš případný souhlas s vládním návrhem vystaví Českou republiku riziku podílet se částkou až 14 miliard eur (350 miliard korun) na Evropském stabilizačním mechanismu (ESM).

Dovoluji si zde upozornit, že Smlouva ESM již existuje, měli byste přinejmenším žádat vládu, aby vám poskytla její český překlad, protože o ní se ve skutečnosti jedná. Od vlády není fér, že vám smlouvu neposkytla. Tuto smlouvu můžeme bez nadsázky nazvat dluhovou unií, stručně vám její principy může přiblížit toto pětiminutové video.

Protože se otázkou dluhové krize eurozóny dlouhodobě zabývám, byl jsem loni pozván na jednání Ústavně právního výboru Senátu. Senátoři dostali od ministerstva zahraničí reakci na moji analýzu, kterou jsem senátorům poskytl. Ministerstvo ve své reakci uvádí, „Konečný závazek České republiky [ze smlouvy o ESM] bude činit cca 40 miliard korun splaceného kapitálu a povinnost v případě potřeby dodat dalších cca 310 miliard korun“. Ministerstvo tedy moje varování nikterak nevyvrátilo, ba naopak. Tyto platby se nás budou týkat, jakmile se staneme součástí eurozóny, o čemž rozhodne Evropská rada.

Česká republika sice není členem eurozóny, ale má ze smlouvy o přistoupení povinnost se členem eurozóny stát. Premiér Nečas odmítl výzvu prezidenta republiky sjednat pro Českou republiku trvalou výjimku ze zavedení eura. Situace je tedy taková, že jednak máme povinnost euro přijmout, a jednak o přijetí nebude rozhodovat Česká republika, ale Rada ministrů EU podle článku 140, odst. 2 Smlouvy o fungování EU kvalifikovanou většinou na návrh Komise, tedy i bez našeho souhlasu či žádosti.

ESM se má na Českou republiku vztahovat, jakmile se stane členem eurozóny. Dovolte, abych z vládního materiálu, který jste obdrželi, citoval: „V důsledku vstupu do eurozóny se členský stát stane členem ESM s veškerými právy a závazky z toho vyplývajícími.“ (str. 24 tisku 348-E– pozn. č. 4 pod čarou Závěrů Evropské rady z 25. 3. 2011)

Váš případný souhlas s nyní projednávanou změnou smlouvy o fungování EU neznamená bezprostřední účast České republiky v ESM, ale budoucí účast ČR na ní umožňuje. Senátor Jiří Pospíšil v debatě v Senátu toto hlasování o změně Smlouvy o fungování EU přirovnal k hlasování o tom, jestli do ústavy včleníme trest smrti. Tím také bezprostředně nikoho nezabijeme, ale umožňujeme zabití člověka příštím rozhodnutím, které už nebude v moci těch, kdo jej nyní umožňují.

Dosud smlouvy o EU stanovily, že členské státy neručí za dluhy jiných členských států. Předkládaná změna smlouvy to mění. Když nyní řeknete ano změně Smlouvy o fungování EU, bude moci jakákoliv příští nebo nynější politická reprezentace odsouhlasit náš vstup do ESM a k zavedení eura u nás ani EU nepotřebuje náš souhlas.

Jediný způsob, jak nyní zabránit tomu, aby kdokoliv v budoucnu rozhodl o začlenění ČR do dluhové unie ESM, je odmítnout změnu smlouvy o fungování EU, která zřízení ESM umožňuje.

Prosím Vás jako zástupce těch, kdo vás volili, i jako toho, kdo má právo rozhodovat o osudu těch, kteří vás nevolili, nezvedejte ruku pro vládní návrh na vyslovení souhlasu se změnou Smlouvy o fungování EU.

S úctou,

Ing. Petr Mach, Ph.D.
předseda
Strana svobodných občanů

Posláno na emailové adresy poslanců: http://www.psp.cz/sqw/fsnem.sqw

Kde vyšlo: petrmach.cz

Kam dál:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
13
0
Would love your thoughts, please comment.x