Free Porn
Pátek, 19 července, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Macron razií na Žluté vesty asi vyvolá dluhovou krizi

Macron razií na Žluté vesty asi vyvolá dluhovou krizi

Žluté vesty dosáhly kritické hmotnosti. A toto hnutí teď pro prezidenta Emmanuela Macrona vyvolalo perfektní bouři.

Teď už ji nemůže ignorovat, i když se o to pokoušel. A svou neschopností pochopit situaci stejně jako otevřeným pohrdání svojí opozicí sám sebe dotlačil do politického svěráku.

Ignorování tohoto problému jen způsobí, že bude vypadat jako ještě slabší a ještě přezíravější. Mohl by tu situaci řešit, buď tím, že postaví zájmy Francie na první místo, anebo pro příští volby odstoupit, čímž by se z toho dostal se ctí.

On si ale, jak se dalo čekat, vybral třetí možnost, razie na protestující v rámci marného předvádění svalů. Autoritáři prostě na problémy reagují jako hodinový stroj.

Neposlušnost narazí na násilí. Ještě více neposlušnosti narazí na ještě více násilí.

Před Dějstvím VIII těchto protestů z minulého týdne dal Macron jednoho z původních organizátorů Žlutých vest, řidiče náklaďáku Erica Doueta, zatknout a propustit jako stíhaného za „organizování nenahlášené demonstrace“, když se sešel s kamarády v restauraci.

Do toho všeho vpadla ještě italská dynamická dvojka Salvini a Di Maio, tj. vůdci těch dvou euroskeptických stran, které tam sestavily vládní koalici. Oba vyzývali Žluté vesty k pokračování v nátlaku na francouzskou vládu, aby se reformovala.

Vše, na co se Philippeho vláda v reakci zmohla, bylo štěkání, „zameťte si před vlastním prahem.“ Jo, copak z toho necítíte tu vyhořelost!

A poté, co Žluté vesty zaútočily jak na Francouzskou národní banku v Rouen, tak na Národní shromáždění v Paříži, tak Macronova vláda nakonec vylézá z úkrytu, aby oznámila ještě silnější drcení těchto protestů.

To by Macron sám udělat nemohl. Kdyby to udělal, tak by prostě vyvolal ještě extrémnější reakci. Takže v tomto okamžiku je to ministerský předseda Edouard Philippe, na koho zbyla ta špinavá sebe-očerňující práce, aby všem oznámil, že na protesty se půjde drtivěji.

To přeci kvůli pořádku a tomu všemu.

Z tohoto oznámení o dalších raziích ale vyplývá důležitý výstup, že totiž ty by mohly situaci pro Macrona a Philippeho jen zhoršit. A to by ještě více destabilizovalo francouzskou společnost, jelikož by ty přepracované (a hrozně mizerně placené) policisty žádali, aby dřeli ještě víc.

Vzpomeňte si, jak v jednom okamžiku i Francouzská policie uspořádala vlastní žluté vesty, přičemž si stěžovali, že jim nezaplatili přesčasy, ke kterým je donutili, aby udrželi „kontrolu“ nad těmi protesty, které se tím zvrhly do ještě násilnějších.

Pokud Francie upadne do naprostého politického chaosu, tak to nakonec donutí i obchodníky s obligacemi a akciemi, aby vytáhli hlavy z písku a podívali se pravdě do očí, tj. připustili si, že Evropa není žádný model budoucí stability jen proto, že to Macron, Merkel a Super Mario Draghi řekli.

Výzva k dalším raziím proti protestujícím je úplně stejná reakce, jako jsou ty nové zákony EU o vyjadřování na internetu a o šíření idejí v Článcích 11 a 13, jimiž se pokouší zastavit otevřený odpor a odvracení se od vzdáleného a od skutečnosti odtrženého vedení.

Žluté vesty ve Francii udělaly ten samý skok v poznání jako Italové loni při volbách. Došlo jim, že EU je podraz a všechny její politiky jsou střiženy na míru jen právě tomu, co se děje, to je zbídačování pracujících tříd, hrabání aristokracie pod sebe a vynucování toho všeho pomocí byzantinské byrokracie, která kamufluje svět jako Brazílie Terryho Gilliama, aby se zdál být jako podlaha v továrně Toyoty.

Jestli Francie skončí v generální stávce paralyzovaná politickými bouřemi a s vládou ve válce se sebou samotnou, tak i kdyby Macron odstoupil, stejně vyvolá vážné pochybnosti o budoucí životaschopnosti EU a eura.

Proto je podpora Žlutým vestám od Salviniho a Di Maia tak důležitá, aby otevřela nový útočný klín na EU, který už nebudou moci ignorovat.

*  *  *

Podpořte prosím tvorbu nezávislých a alternativních politických a finančních komentářů připojením k mému Patreonu a předplatným Gold Goats ‘n Guns Investment Newsletter za pouhých 12 $ měsíčně.

Wed, 01/09/2019 – 09:00

Authored by Tom Luongo,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-01-09/macron-may-trigger-debt-crisis-yellow-vest-crackdown

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x