Free Porn
Pátek, 14 června, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Maďarsko daruje peníze na opravu řeckých kostelů zničených vandaly z řad migrantů

Maďarsko daruje peníze na opravu řeckých kostelů zničených vandaly z řad migrantů

Maďarská vláda daruje 30 000 $ na opravu křesťanských kostelů poničených vandaly z řad migrantů na řeckém ostrově Lesbos.

„Jakožto součást Programu @HungaryHelps přispíváme 30000 USD na obnovu interiérů kostelů zdemolovaných na řeckém ostrově Lesbos imigranty,“ uvedl v příspěvku na sociální média státní tajemník pro pomoc perzekuovaným křesťanům Tristan Azbej.

„Doufám, že naše poselství o ochraně křesťanského dědictví a o ilegální migraci bude vyslyšeno.“

Letos na jaře muslimští migranti převážně ze Sýrie zaútočili na ostrově Lesbos na několik křesťanských svatyní, k čemuž patřil např. nájezd z počátku března na křesťanský chrám Hagios Georgioos u vesnice Moria, domova velkého uprchlického tábora.

Místní obyvatelé řekli, že když policie zabránila stovkám migrantů, aby se přemístili do Atén, tak pak banda asi dvaceti z nich vpadla do kostela a pomstila se poničením chrámové lodi a oltáře včetně ikon a vybavení kostela.

Skupina asi 500 uprchlíků se pokusila z tábora Moria pochodovat do přístavu Mytilini, ale narazili na členy pohotovostní policie MAT. Migranti sice řeckou policii zasypali kameny, ta je ale odrazila chemickými a omračujícími granáty.

Vandaly poničený chrám Svatého Jiří na Lesbu.

O měsíc později zaútočila další banda migrantů na kostel Svatého Rafaela, jemuž rozmlátila jeho dřevěná vrata a uvnitř kostela způsobila další znesvěcení.

Loni v listopadu migranti na ostrově Chios poničili kostel Hagios Haralambos ve vsi Chalkios už potřetí, přičemž spálili oltář.

Členové řecké národní menšiny v Maďarsku v reakci na tento vandalismus kontaktovali úřad ministerského předsedy Viktora Orbána, aby jim pomohl s obnovou jejich kaplí.

Ministr pro pomoc perzekuovaným křesťanům v rámci jeho Programu pomoci Maďarska na tuto výzvu reagoval darem 10 milionů HUF (30 000 $) na renovaci kostelů na ostrově Lesbos, které budou předány Samosprávě Řeků v Maďarsku.

„Maďarsko tvrdě stojí za ochranou svobody náboženství a křesťanské kultury,“ prohlásila kancelář ministerského předsedy. „Zastáváme názor, že musíme přistoupit k pomoci tam, kde dochází k potížím, místo abychom si ty potíže dováželi sem.“

Lesbos má jen 90 000 občanů domorodého obyvatelstva, ale hostí asi 25 000 migrantů.

THOMAS D. WILLIAMS, PH.D.

16 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/16/hungary-donates-funds-to-repair-greek-churches-vandalized-by-migrants/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x