Pátek, 2 června, 2023
Home Nezařazené Maďarský odpor: Orbán řekl NE migračnímu plánu Bruselu

Maďarský odpor: Orbán řekl NE migračnímu plánu Bruselu

(commons.wikimedia.org)

Maďarský premiér Viktor Orbán se ukázal jako lídr pro-suverénní opozice vůči diktátu bruselských byrokratů. Když kancléřka Merkelová v Německu otevřela dveře dokořán tisícům migrantů (většinou z míst “osvobozených” německým spojencem Washingtonem), Orbán rychle rozpoznal blížící se pohromu a šel se vzepřít Bruselu a postavit pohraniční plot bleskovou rychlostí.
Když Brusel sdělil Budapešti, že musí převzít “férový podíl” migrantů zaplavujících Evropu, díky slibům Německa o azylu a mnoha věcech volně k dispozici, Orbán eurokratům řekl, že nikoli, že problém bude řešit demokraticky uspořádáním referenda, aby se vidělo, co maďarští občané chtějí.
Tato mračna nad Bruselem byla párou, vypouštěnou elitami, které nejsou na odpor zvyklé.
A pak se věci ubíraly pro elitáře špatným směrem, jelikož se přepočítali.
Merkelové Evropa se stává noční můrou, kde patrně nikdo není v bezpečí před pustošením nově příchozími hosty. Vládou sponzorované příručky s instruktáží pro nové migranty, o tom, že není slušné místní lidi znásilňovat, se rychle změnily v návod. Desetiletí chlapci, těšící se, jak si zaplavou v bazénu, pak posloužili jako sexuální pohotovost pro migranty.
Rakouští lídři, nejdříve označující Orbána za nácka kvůli brzdění migrační vlny proudící přes Maďarsko, pocítili pak takový nával, že museli příliv přidusit a zavést hraniční kontroly, bořící Schengen. Věří rakouský kancléř Werner Faymann, že je sám nácek, když podniká zběsilé kroky k ochraně rakouských hranic?
Nyní dal však Orbán svému vzdoru další rozměr. Evropský summit lídrů vlád a států měl schválit poslední vyděračské požadavky tureckého presidenta Erdogana. V říjnu tento despota (a spojenec Islámského státu) požadoval po Bruselu 3 miliardy dolarů za zpomalení přílivové vlny migrantů do Evropy. A nyní si chtěl skutečně vydělat. Žádal dalších 6 miliard a zrušení víz do EU pro turecké občany.
Erdogan měl již doma připravenou půdu tím, že převzal kontrolu nad novinami, které se opovážily kritizovat jeho sebevražednou zahraniční politiku (ministerstvo zahraničí nějak ztratilo jazyk, když došlo na téma groteskní persekuce médií). Mohl již předem upozornit svého švýcarského bankéře o velkém příchozím “vkladu.”
Orbán ale akci zlikvidoval. Dohodu vetoval. Jako Michael Corleone se zkorumpovaným senátorem Nevady, Orbán řekl Turecku “má nabídka je toto: nic.” Brusel prodělal kolektivní nervové zhroucení.
V případě zkaženého Bruselu není pochyb, že se teď tvrdě dře na tom, jak Orbánovo nehorázné trvání na národních zájmech a národní suverenitě obejít. Nějakou cestu si najdou. Ale už jen pro tento okamžik je důvod k oslavě, když se jeden člověk postaví zastrašování a řekne ne.

Zdroj: http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2016/march/07/hungarian-revolution-orban-says-no-to-brussels-migration-plan/sels-migration-plan/

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
15
0
Would love your thoughts, please comment.x