Free Porn
Pátek, 21 června, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Maďarský premiér Viktor Orbán vyzývá ‚anti-imigrační síly‘, aby se zmocnily řízení EU

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzývá ‚anti-imigrační síly‘, aby se zmocnily řízení EU

January 10, 2019 Niamh Harris

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval k ‚anti-imigračnímu‘ puči v EU.

Vyzval ‚anti-imigrační síly‘, aby v květnových euro-volbách uchvátily moc, a slíbil, že bude ‚bojovat proti‘ francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, o němž říká, že to on vede pro-imigrační agendu.

Maďarský prezident rovněž uvítal nové partnerství, které s Polskem během středeční návštěvy ve Varšavě ukul Matteo Salvini z Itálie k vzdorování ‚Franko-Germánské ose‘.

The Mail Online hlásí:

Orbán prohlásil Salviniho za svého ‚hrdinu‘ poté, co tento italský vůdce při rozhovoru s šéfem polské vládnoucí pravicové strany Zákona a spravedlnosti (PiS) Jaroslawem Kaczynskim řekl, že ‚pro Evropu vznikne nový plán‘.

Orbán o Salviniho postoji řekl, že je ‚odvážný‘.

‚Byl v Evropě prvním politikem, který řekl, že migraci lze zastavit i na moři, což z něj v mých očích činí hrdinu,‘ řekl tento 55letý maďarský vůdce.

Orbán, který v dubnu vyhrál už třetí po sobě jdoucí volební období kampaní založenou na proti-imigrační politice, rovněž řekl, že do spolupráce mezi Itálií a Polskem vkládá ‚velké naděje‘.

Vyjádřil plnou podporu italsko-polské iniciativě zformovat v Evropském parlamentu pravicovou alianci, když doufá, že anti-imigrační strany v něm získají většinu.

V současnosti polská a italská vládnoucí nacionalistická strana sedí každá v jiném seskupení Evropského parlamentu než Orbánův Fidesz, který je členem centro-pravicové Evropské lidové strany (EPP).

Orbán ale říká, že vidí možnost, aby ‚anti-imigrační síly schopné chopit se vlády usilovaly o různé režimy spolupráce…, a že pro nás, jak Fidész tak pro EPP, je to dobrá zpráva.

Členství Fidesz v EPP budilo kontroverze, kdy kritici volali po jeho vyloučení z tohoto seskupení kvůli, jak oni říkají, rostoucímu Orbánovu autoritářství.

Loni v září hlasoval Europarlament o zavedení bezprecedentního právního řízení proti Budapešti kvůli údajnému ‚porušování demokratických hodnot‘.

Orbán řekl, že ‚eurovolby budou poprvé rozhodovat o otázce, která se týká celé Evropy, a tou je imigrace.‘

Orbán si také vzal na mušku Macrona, kterého nazval vůdcem pro-imigračních politik Evropy.

‚Není v tom nic osobního, je to ale záležitost budoucnosti našich zemí,‘ řekl Orbán o Macronovi. ‚Pokud se ve věci migrace v Evropě realizuje to, co chce on, bude to pro Maďarsko strašné, proto proti němu musím bojovat.‘

Orbán rovněž řekl, že nevidí žádnou šanci na kompromis s Německem. Řekl, že němečtí politici a média na něj útočí, často i brutálně, a vyvíjí na něj nepatřičný nátlak, aby přijímal migranty.

Imigrace je pro Orbána hlavním tahounem jeho politiky už od roku 2015, kdy se stal prvním vůdcem tohoto kontinentu zaujímajícím v této záležitosti nesmírně tvrdou linii.

Postavil kolem jižní hranice Maďarska plot z žiletkového drátu, aby zastavil desetitisíce uprchlíků prchajících před válkou a bídou ve snaze dostat se přes evropské pobřeží a hranice.

Orbán svůj úchop moci od roku 2010 neustále upevňuje tím, že vzdoruje normám EU a jeho význam roste s tím, jak voliči na tomto kontinentu čím dále více slyší na populistické agendy.

Ač se Orbánovi podařilo dostat se do dobrého tempa s posilováním ekonomiky, tak jeho kritici tvrdí, že tak, jak to dělá, podvrací demokratickou rovnováhu různých forem moci, přetváří přílišnou část domácích médií na své hlásné trouby a zneužívá peněz EU k posilování těch podnikatelů, kteří jsou k jeho režimu přátelští.

Orbán před eurovolbami předkládá výhled na vytvoření osy evropského jihu a východu proti Franko-Germánskému tandemu, čímž by překreslil politickou mapu kontinentu.

Salvini při středeční návštěvě Varšavy řekl, že Itálie by měla s Polskem spojit síly v nějaké euro-skeptické alianci.

‚Polsko-italská čili Varšavsko-Římská aliance je jedním z nejohromnějších přínosů vývoje, kterým by letošní rok mohl být započat,‘ řekl Orbán, když Salviniho popisoval jako ‚hrdinu‘, co zastavil migraci na italské pobřeží.

‚Vkládám to toho ohromné naděje.‘

Cílem Maďarska je získat anti-imigrační většinu nejdříve v Europarlamentu, potom ve výkonné Evropské komisi a nakonec, až národní volby změní politické prostředí kontinentu, i v Evropské radě, kde ta nejdůležitější rozhodnutí EU přijímají národní vůdci, řekl Orbán.

Zdroj: https://newspunch.com/hungarys-pm-viktor-orban-calls-for-anti-immigrant-forces-to-take-over-eu/

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x