Free Porn
Neděle, 23 června, 2024
Home POLITIKA Maďarským zájmem je zlepšování spolupráce mezi Západem a Ruskem, vyhlásil Orbán

Maďarským zájmem je zlepšování spolupráce mezi Západem a Ruskem, vyhlásil Orbán

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán po středeční schůzce s Vladimirem Putinem v Budapešti řekl, že maďarské zájmy spočívají ve zlepšení spolupráce mezi Západem a Ruskem.

Orbán během společné tiskové konference s ruským prezidentem také řekl, že Maďarsko má prospěch z pozitivních vztahů mezi západní a východní Evropou, NATO a Ruskem a Maďarskem, hlásí Hungary Today.

Oba vůdci se dotkli široké škály témat včetně obchodních vztahů mezi Maďarskem a Ruskem, stability na Středním východě, zlepšení vztahů mezi NATO a Ruskem stejně jako oddanosti obou těchto stran ochraně křesťanstva po celé planetě.

„Už řadu let máme zavedenou praxi pořádání každoročních rusko-maďarských schůzek na nejvyšší úrovni,“ prohlásil ministerský předseda Orbán.

„Ohlédneme-li se, musím říci, že jsme během těch výročních schůzek zažili jak úspěšné, tak méně úspěšné roky. Tento poslední rok ovšem patřil k té první kategorii,“ dodal maďarský ministerský předseda.

Co se týče ekonomické spolupráce mezi oběma zeměmi, Orbán řekl, že rok 2018 byl prvním rokem, kdy po uvalení sankcí EU na Rusko ekonomické vztahy mezi Ruskem a Maďarskem rostly. Orbán s odkazem na statistická data uvedl, že obchod mezi oběma zeměmi přesáhl 6 miliard dolarů a už to dotáhla na šest a půl miliardy dolarů.

Co se týče geopolitiky, tvrdil Orbán, že historicky vždy platí, když jsou vztahy mezi Východem a Západem špatné, Maďarsko na tom vždy prodělává. Právě proto by Orbán rád mezi NATO a Ruskem dosáhl daleko pozitivnějších vztahů.

„Zlepšení vztahů mezi NATO a Ruskem je jednou z oblastí, v níž s Ruskem spolupracujeme,“ řekl Orbán s dodatkem, že jak Maďarsko, tak Rusko mají společný zájem na zastavení migrace a na dosažení stability na Středním východě.

Ministerský předseda Orbán rovněž zdůraznil, že společnou touhu, kterou sdílí jak Maďarsko, tak Rusko, je chránit křesťanské komunity na Středním východě. Maďarský premiér reportérům řekl, že se oba tito vůdci po tiskové konferenci sejdou s křesťanskými náboženskými reprezentanty ze Středního východu.

Tips? Follow Arthur Lyons 

By Arthur Lyons 3 November 2019

Ilustrace: Tričko s Putinem a Trumpem v Rusku – Photo Credits: Diego Fiore / shutterstock.com

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/11/orban-improved-cooperation-between-russia-and-west-in-hungarys-interest/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x