Čtvrtek, 18 dubna, 2024
Home Nezařazené Mám hlad, že bych koňa sežral

Mám hlad, že bych koňa sežral

Tedy teď zrovna ne, když je půst, ale mimo něj bych klidně kus koně pojedl. Maso jako maso. Můžeme mít kulturní či jiné zábrany, ale nesmíme je vnucovat jako normu.

Viděl jsem někdy před týdnem jímavou reportáž v televizi. Jak prý někde chovají psy za účelem jejich množení a prodeje štěňat. Ta hrůza, říkali si majitelé mazlíků. Prý ty fenky mají v klecích. A co, zvolal jsem, králíky tak chovají běžně a nikdo se nebouří. Vzápětí reportér rozechvělým hlasem dodal: a chovají je v kleci na králíky! Asi mě slyšel.

 

No, jestli v těch králíkárnách chovali dogy, to mi moc praktické nepřipadá, ale jestli to byly fenky velikosti králičí, proč ne. Co je dovoleno králíkovi, nemá být dovoleno psovi?

 

Ono, jiný kraj, jiná Morava, tak nějak se to říká. Někde koušou do prasat a před krávou poklekají, jinde žvýkají krávu a svině si oškliví. Nic proti tomu. Horší je, když svůj obyčej někteří začnou vydávat za kritérium lidskosti.

 

Uvízlé velryby taháme do moře (někdy to omylem odnesou i na pláži se slunící obézní turistky), zatímco čuníky vybíjíme po miliónech. Někdo si asi myslí, že větší zvíře je míň zvíře. Je to ale jinak. Co životů nevinných skotačivých telátek musí padnout, než získá hladovec tolik masa jako za jednoho kytovce!

 

Naše generace nebojují o život v honbě za žvancem. Tak si můžeme dovolit přepych rozněžňování se nad osudy kreslených mluvících oblečených antropomorfizovaných rybiček, myší, prasátek, krtků, pejsků a kočiček, žiraf a tučňáků. A malý divák pak kvůli tomu vyžaduje sójové maso.

 

Naše generace nedojme strašný osud souseda v okolí, ale kůň uvízlý za kopyto v kanále na druhé straně zeměkoule. Když se utopí tisíc Pákistánců, je to nuda, když dostane rýmu štěně nebo Američan, je to do hlavních zpráv.

 

Jestli koninou podvádějí tak, že šidí nutriční hodnotu produktu a šetří na nákladech, je to klamání zákazníka. Ale jestli se pohoršujeme kvůli tomu, že po salámu nebudeme chrochtat a bučet ale řehtat, pak jsme vážně trochu pokrytečtí.

Ale vlastně nic nového, v televizi je to i jinak samá konina.

Ladislav Jakl

Vyšlo dne 20.2.2013 na blog.idnes.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
47
0
Would love your thoughts, please comment.x