Neděle, 19 května, 2024
Home Nezařazené Megabanky připravují plány kolapsu s nouzovými opatřeními a soukromými policejními sbory

Megabanky připravují plány kolapsu s nouzovými opatřeními a soukromými policejními sbory

Největší banky v US obdržely od US regulátorů doporučení, že si musí zhotovit plány, aby přestály naprostý finanční kolaps, aniž by přitom musely spoléhat na US vládu. Bank of America, Goldman Sachs a další technokraté v utajení sestavovali scénáře pro nejhorší případ, v nichž ony budou prospívat i během těžkotonážní domácí monetární krize.

Susanne Posel
PrisonPlanet.com
13. srpna, 2012

Federální rezervy a US úřad měnové kontroly (OCC) v roce 2010 uložily bankám Citigroup Inc., Morgan Stanley a JPMorgan Chase & Co. stejně jako i dalším, aby realizovaly „plány zotavení“. Banky byly vedeny k tomu, aby měly scénáře, jak zůstat při životě rozprodejem aktiv, nalezením alternativních zdrojů financování, opatřeními k omezení rizikových kšeftů, z nichž jsou rychlé prachy aj. Tyto strategie byly vylepšeny tím, „že se nebude spoléhat na mimořádnou podporu od veřejného sektoru.“

Plány zotavení požadované podle Dodd-Frankova zákona o finanční reformě z roku 2010 popisují, jak proměnit bankovní aktiva v likviditu, aniž by to způsobilo další škody hroutícímu se finančnímu systému. Rozprodej „neklíčových aktiv“, aniž by se vyplašili akcionáři – přičemž má být ochráněn monetární systém, daňoví poplatníci a věřitelé – je teď prací právě pro ty megabanky, které se svým dílem samy zasloužily o destrukci globálních finančních trhů.

OCC neustále monitoruje největší banky a vyhodnocuje jejich záchranné plány, aby mohl poskytnout US vládě ujištění, že bankovní průmysl v Americe nebude zničen finanční nestabilitou.

Podrobnosti záchranných plánů jsou považovány za důvěrné. Zatímco tyto megabanky čekají, jestli se dočkají dalšího kola dluhového výkupu (bailoutu) bankéřů, které jim uleví od tlaků mezinárodních zájmů, Bank of America a Citigroup se začínají chovat, jako kdyby potichu začaly své záchranné plány již realizovat.

Bank of America rozprodala části svých domácích aktiv, aby si zajistila kapitál, v čemž ji Citigroup obratem následovala. Citigroup vypleněním svých neklíčových aktiv v kombinaci s penězi z dluhových výkupů ve svém záchranném plánu rozhodnutém na schůzce managementu s regulátory „učiní vhodné odhady možností zhodnocení aktiv i mimo rozvahových finančních pozic.“

Tím, že se budou držet iniciativ vycházejících z Výboru finanční stability se budou tyto megabanky při realizaci záchranných plánů koordinovat s mezinárodními bankovními institucemi a regulátory, místo aby se jednoduše sesypaly.

Během příprav na finanční kolaps vyžadují technokraté z Wall Streetu i střelné zbraně, munici a kontrolu soukromých žoldnéřských korporací jako DynCorp a Blackwater (teď Academi), což bylo autorizováno ministerstvem obrany (DoD) vyhláškou 3025.18..

DynCorp je vojensky založený soukromý dodavatel žoldnéřů, který zajišťuje mimo jiné služby i výcvik a podporu zpravodajců, mezinárodní bezpečnost, nouzové plány a operace. Devadesát šest procent jejich financování ročně pochází od US federální vlády. Mezinárodní pobočka DynCrop operovala jako „policejní sbor“ i při pomoci s místním prosazením zákona během Hurikánu Katrina.

Jmenovaní jako investoři pro výrobce zásob zbraní a munice jsou to Citibank, Bank of America, Barclays a Deutsche Bank těmi, kdo lijí peníze do holdingů Cerebus a Veritas Equity, které převzaly ty soukromé korporace zapojující se do kontroly situací, kdy dochází k nepokojům.

Federální rezervní banka – jedna z hlav bankovního kartelu – má svůj vlastní policejní sbor, který operuje jako bezpečnostní ochrana pro Fed před americkou veřejností. Jako součást Zákona o Federálních rezervách podepsaného v roce 1913 a mohou vymáhat federální zákon – pomocí speciálních policejních důstojníků – výlučně pod regulační pravomocí samotného Fedu (ať jsou ti důstojníci v uniformě nebo v civilu).

Tito specializovaní policejní důstojníci (kteří cvičí spolu se Speciálními týmy rychlé reakce) mohou pracovat v tandemu s místními vynucovateli zákona nebo s US federálními agenturami. Tito důstojníci jsou těžce vyzbrojeni pomocí poloautomatických pistolí, lehkých kulometů a vojenských útočných automatických pušek, stejně jako odolnou pancéřovou zbrojí k ochraně těla.

Zprávy o celonárodní militarizaci policie na místních odděleních odráží podle vojenských analytiků ve způsobu jejich výcviku izraelský vliv.

Michael Chertoff, izraelský občan a bývalý ředitel ministerstva domácí bezpečnosti (DHS) vysvětluje, že nárůst používání vojenských uniforem, obrněných vozidel, útočných zbraní, ilegálního sledování jen ve všem odráží neústavní politiky Izraelských obranných sil, které se tak staly novým operačním manuálem.

Zatímco se na nás za zavřenými dveřmi šijí přípravy na finanční kolaps a technokratické převzetí moci s pomocí žoldnéřských vojenských sborů, stávají se i pouhé náznaky protestů proti bankovním kartelům zločinem.

Nedávno byl David C. Gorzynski obviněn z pokusu o bankovní loupež a vytváření hrozby terorismu, spolu s inzultací s následkem zranění, za jediné obvinění z přestupku z nepatřičného chování. Jediná Gorzynskiho vina spočívá v jeho protestu před Wells Fargo Bank, kde držel jeden transparent, na němž stálo „Olupují vás“ a druhý, na němž stálo „Dej chlapovi kvér, může vyloupit banku. Dej chlapovi banku a může vyloupit zemi.“

Policejní šéf z Eastonu Carl Scalo k tomu řekl: „Nemůžeme dopustit, aby se na protesty nahlíželo jako na záštitu pro kriminalitu. Lidé musí pochopit, že když chtějí protestovat, je tu hranice.“

Mary Catherine Roper z Unie amerických občanských svobod (ACLU) věří, že tato obvinění jsou „přemrštěná … zvláště vzhledem k jasné politické povaze těchto prohlášení.“

Minulý týden v Rusku sídlící bezpečnostní firma Kapersky Lab odhalila virus pro kybernetické špehování zvaný Gauss, který je speciálně zaměřený na bankovní transakce, kradení přihlašujících informací pro sociální sítě, e-mailů a programů pro okamžité odesílání zpráv (IM). Infikované počítače jsou převážně na Středním východě; ovšem zasaženy byly i on-line platební systémy CitiGroup Inc. tedy Citibankaa Paypal patřící eBay. Tento virus se zaměřuje na on-line banking a představuje potenciální hrozbu pro bankovní systém po celém světě.

Už od té doby, kdy v roce 2008 začalo sesypávání globálních nadekretovaných měn, bankovní kartely zkouší vyztužit amerických finanční systém, aby přežil naprostý monetární kolaps v US. Ovšem, vždy bylo jejich záměrem monetární systém v Americe také shodit. Je ironií, že Gauss by mohl přivodit situaci, ve které by to mohli provést.

Při takové události, kdy by se Gausse využilo jako záminky k domácí “bankovní dovolené” by měla všem blikat světla rudého poplachu, že začaly zinscenované bankovní prázdniny. Jelikož všechny megabanky mají plány zotavení sestavené spolu s Fedem, byla by jejich nesolventnost jen hraná.

Jakmile budou peníze klientů elektronicky přeneseny na zámořská konta, specializované policejní síly a najatí žoldnéři nastoupí, aby tyto technokraty ochránili před odvetou za jejich zločiny.

Taktické manuály, jak zablokovat městská centra v případě domácích nepokojů již byly napsány. Počínaje pluky pro vynucení zákona sestávajícími ze specializovaných sborů Námořní pěchoty, vojenské policie, až po kolaborující Policejní stabilizační síly – to je ten záchranný plán předložený megabankami ruku v ruce s přípravnými opatřeními DHS a US ozbrojených sil. Je tedy jasné, že až monetární systém nakonec v Americe zkolabuje, budou připraveni.

Budete i vy?

Zdroj: PrisonPlanet.com

Překlad provedl Miroslav Pavlíček

Poznámka redakce: Zde můžete zhlédnout dvoudílný rozhovor se Susane Posel pro SGTreport.com (pouze anglicky)

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
28
0
Would love your thoughts, please comment.x