10 Jan 2019
Angela Merkel a Emmanuel Macron jsou nachystáni prohloubit Franko-Germánské vazby podpisem dohody o „sdružení“ kritizované jako „eroze“ národní suverenity.
Otevřené hranice vyznávající německá kancléřka a globalistický francouzský prezident jsou nachystáni formalizovat svou už teď úzkou spolupráci ve sdílení obranné, zahraniční a hospodářské politiky a v regulaci podnikání v čemsi, na co se pohlíží jako na prototyp „suverénnější jednotné“ Evropy, hlásí The Time.
Tyto země, jelikož jsou to členské státy Evropské unie, se už vzdaly řady svých suverénních práv, když pohřbily své národní měny ve prospěch eura, souhlasily s otevřením hranic uvnitř tohoto bloku a podvolily se jako svému nejvyššímu arbitrovi evropským soudům.
Tato nová dohoda ve stylu Élyséejské dohody o poválečném usmíření bude rovněž podněcovat, aby pohraniční města vytvářela formace měst do „Eurodistriktů“, v nichž budou německá a francouzská města slučovat společné dopravní podniky, dopravní sítě a infrastruktury.
Tyto země rovněž plánují koordinaci svých postojů v Bruselu a společné lobbování u Spojených národů, aby v nich Německo dostalo vlastní sedačku v Radě bezpečnosti – kdy Francie je už držitelem jednoho z pěti stálých křesel této vlivné skupiny.
Koncem loňského roku vyzvalo Německo Francii, aby se vzdala svého křesla v Radě bezpečnosti ve prospěch EU, aby tento blok mohl „mluvit jednotným hlasem“ – kdy tento požadavek Francie odmítla. Německo začalo svůj dvouletý mandát v Radě bezpečnosti jako jeden z deseti nikoliv stálých členů v lednu, kdy paní Merkelová při svém projevu v New Yorku říkala, že její země bude tlačit na „globální řešení“ světových problémů jako je masová migrace a klimatická změna.
„Oba státy prohloubí vzájemnou kooperaci v zahraničních věcech, obraně, vnější a vnitřní bezpečnosti a v rozvoji a ve stejném harmonogramu na posilování schopnosti Evropy jednat nezávisle,“ uvádí se v textu smlouvy, kterou viděla Reuters.
„Oba státy budou prohlubovat integraci svých ekonomik k vytvoření Franko-Germánské ekonomické zóny se společnými předpisy,“ dodává se v tomto dokumentu.
Kancelář prezidenta Macrona potvrdila, že rozšíření Élyséejské dohody těmto dvěma zemím umožní převzít vedení nad řešením „problémů, s nimiž budeme v 21. století konfrontováni,“ s dodatkem, „předjímáme prohloubení svého zapojení ve prospěch bezpečnosti a prosperity našeho lidu v rámci daleko suverénnější, jednotnější a demokratičtější Evropy.“
Rozvoj vztahů mezi Macronem a Merkelovou vykvetl na konci loňského roku, kdy francouzský prezident oznámil, že tento „Franko-Germánský pár“ se stane „srdcem“ Evropy a bude pracovat na tom, aby světu zabránil „upadnout do chaosu“, čímž vznášeli ne moc zaobalenou kritiku politiky amerického prezidenta Donalda J. Trumpa, který na první místo staví americké voliče místo globalizačních projektů.
Napětí mezi tímto národně patriotickým americkým prezidentem a progresivně globalistickým francouzským premiérem dosáhlo svého vrcholu počátkem listopadu, kdy Macron volal po „skutečné Evropské armádě“, aby tento kontinent chránila před hrozbami jak z Číny a Ruska, tak i ze samotných Spojených států – tj. od spojence v NATO.
Merkelová o týden později Macrona nadšeně podpořila, když volala po „reálné, skutečně Evropské armádě,“ což je vize, kterou zavrhovali jako „nebezpečnou fantazii“ i britští kampanisté za setrvání v Eurobloku při hlasování o Brexitu.
Tato dohoda se má 22. ledna podepsat v německém městě Cáchy (Aachen), které leží na multinárodní hranici s Belgií a Holandskem a dohodu ratifikuje jak francouzský, tak německý parlament.
To, že vybrali Cáchy, má hluboký význam, ty jsou ve Francii známy jako Aix-le-Chapelle, což je starořímské lázeňské město, které po celá staletí neustále přecházelo z držení v rukou Francouzů a Němců.
Toto město bylo rovněž sídelním místem i pohřebištěm raně středověkého vládce Franko-Germánské euro-říše Karla Velikého, prvního císaře Svaté říše římské, přezdívaného „Otec Evropy“, protože v 9. století sjednotil západní část tohoto kontinentu.
Vůdce populistické, proti masové migraci zaměřené Alternativy pro Německo (AfD) Alexander Gauland tuto unii odsoudil jako další „erozi naší národní suverenity.“
Spolu s tím, jak se Německo s Francii sjednocují, aby vytvořily progresivně globalistickou unii, tak nacionalistické a populistické skupiny před květnovými volbami do Europarlamentu pracují na přeuspořádání EU na Evropu nezávislých států, kvůli čemuž se např. ve středu ve Varšavě sešel pravicově populistický italský místopředseda vlády Matteo Salvini s polským konzervativním vedením.