Sobota, 13 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS LGBTQI Město z pokrokové Francie ruší družbu s polským městem kvůli odporu k...

Město z pokrokové Francie ruší družbu s polským městem kvůli odporu k LGBT

Francouzská místní správa Saint-Jean-de-Braye oznámila, že ruší družbu s Tuchówem, neboť polské město se rozhodlo prohlásit se za „oproštěné od LGBT ideologie.“

Radnice jednomyslně minulý měsíc odhlasovala ukončení „oficiálních vztahů“ s Tuchówem kvůli jeho prohlášení, které bylo oznámeno v květnu 2019, hlásí Euronews. Družba mezi těmito dvěma komunitami trvala 25 let. „Francie je oddána boji za lidská práva a je proti jejich porušování na základě sexuální orientace,“ píše se v oficiálním prohlášení této radnice.

Radnice rovně Tuchów vyzvala, aby své rozhodnutí vysvětlil a odvolal. Za to ji zastánci LGBT jak ve Francii, tak v Polsku chvalořečili.

Starostka Tuchówa Magdalena Marszalek nad tímto rozhodnutím francouzské radnice vyjádřila politování a řekla, že to bylo nejspíš načasováno podle francouzských místních voleb, které proběhnou tento měsíc.

Tuchów je jedním z více než 80 regionů Polska, který loni přijal takové usnesení. Prohlášení přišlo poté, kdy starosta Varšavy Rafal Trzaskowski oznámil svůj záměr integrovat ideologii LGBT do státních školských osnov.

Vládnoucí polská strana Práva a spravedlnosti (PiS) rozhodnutí tohoto starosty odporovala, když ideologii LGBT vyhlásila za cizí dovoz, který nemá v Polsku místo a ohrožuje tradiční sociální předivo společnosti této země.

Zóny oproštěné od LGBT vyhlašují místní úřady a nepředstavují žádný zákonný vynutitelný status, ač kritici tvrdí, že záměrem je přimět členy LGBT komunity, aby se cítili být v těchto oblastech nevítaní. V prosinci Evropský parlament odhlasoval doporučení polské vládě, aby tato vyhlášení anulovala.

Polští konzervativci odpověděli, že jejich záměrem je chránit děti a tradiční rodiny před prohnilostí vlivu hnutí za práva gayů.

Někteří polští konzervativci si ve skutečnosti myslí, že strana Zákona a spravedlnosti je v záležitostech LGBT nepřijatelně měkká. Nová strana Konfederace, jak Voice of Europe nedávno referoval, už začíná od PiS přetahovat příznivce, a to zčásti proto, že tvrdě odporuje agendě LGBT.

By Michael Lord 13 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/poland-french-commune-cuts-ties-with-polish-town-over-lgbt-opposition/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x