Free Porn
Čtvrtek, 30 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Migrační invaze do Evropy se zase zintenzivňuje

Migrační invaze do Evropy se zase zintenzivňuje

Ač ilegální pronikání migrantů do Evropy mezi lednem a únorem letošního roku kleslo, celkový trend je pořád na vzestupu.

Od ledna do února klesl počet pokusů o ilegální přechod hranic do celé Evropské unie o 42% na přibližně 2 500 migrantů, hlásí zpráva maďarského zpravodajského portálu Remix. Avšak tyto pokusy jsou přeci jen o 27% vyšší, než byly ve stejném období předchozího roku, uvádí zpráva Frontexu, který paří k Evropské agentuře pohraniční a pobřežní stráže.

Podíváme-li se na Řecko, tam bylo v lednu až únoru zastaveno skoro 7 000 migrantů pokoušejících se překročit hranici s Tureckem – tj. o 16% vyšší než v předchozím roce. Frontex přitom uvedl, že tyto počty neodráží poslední migrační vzepětí na řecké hranici, které začalo na konci února, kdy Turecko oznámilo, že už nebude migranty, co chtějí opustit jeho území ve snaze dostat se do Řecka, zastavovat. Více než třetina migrantů, kteří tam byli zadrženi, byli Afghánci; Syřané a Turci tvořili následující dvě největší skupiny.

Počet migrantů zatčených při přechodu v Centrálním Středomoří spadl od ledna do února o skoro 75%, kdy jich bylo celkem zjištěno 450, čímž se to celkem za období dostalo na 2 200. Z těch byla většina Bangladéšanů, Alžířanů anebo byli z Pobřeží slonoviny.

Spolu s tím v Západním Středomoří zůstaly počty stabilní, kdy se držely přibližně na 1 200 za měsíc. Z těch byla většina Alžířanů.

Na Západním Balkánu bylo v únoru zadrženo 1 250 migrantů, což byl o více než 50% pokles oproti lednu. Nicméně jich za celé období bylo 3 800, což je dvojnásobek počtu zadržených na této trase během stejného období loňského roku. Většina zatčených byli Syřané nebo Afghánci.

Už před oznámením Turecka z února maďarská vláda celé měsíce varovala, že očekává nové vzepětí migrantů na balkánské trase, což jak už Voice of Europe referoval, by mohlo vést k nebezpečné masové invazi mužů ve vojenském věku na stejné úrovni nebo i horší než v krizi roku 2015.

By Michael Lord 17 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/the-migrant-invasion-into-europe-is-still-intensifying/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x