Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Migrační invaze do Evropy se zase zintenzivňuje

Migrační invaze do Evropy se zase zintenzivňuje

Ač ilegální pronikání migrantů do Evropy mezi lednem a únorem letošního roku kleslo, celkový trend je pořád na vzestupu.

Od ledna do února klesl počet pokusů o ilegální přechod hranic do celé Evropské unie o 42% na přibližně 2 500 migrantů, hlásí zpráva maďarského zpravodajského portálu Remix. Avšak tyto pokusy jsou přeci jen o 27% vyšší, než byly ve stejném období předchozího roku, uvádí zpráva Frontexu, který paří k Evropské agentuře pohraniční a pobřežní stráže.

Podíváme-li se na Řecko, tam bylo v lednu až únoru zastaveno skoro 7 000 migrantů pokoušejících se překročit hranici s Tureckem – tj. o 16% vyšší než v předchozím roce. Frontex přitom uvedl, že tyto počty neodráží poslední migrační vzepětí na řecké hranici, které začalo na konci února, kdy Turecko oznámilo, že už nebude migranty, co chtějí opustit jeho území ve snaze dostat se do Řecka, zastavovat. Více než třetina migrantů, kteří tam byli zadrženi, byli Afghánci; Syřané a Turci tvořili následující dvě největší skupiny.

Počet migrantů zatčených při přechodu v Centrálním Středomoří spadl od ledna do února o skoro 75%, kdy jich bylo celkem zjištěno 450, čímž se to celkem za období dostalo na 2 200. Z těch byla většina Bangladéšanů, Alžířanů anebo byli z Pobřeží slonoviny.

Spolu s tím v Západním Středomoří zůstaly počty stabilní, kdy se držely přibližně na 1 200 za měsíc. Z těch byla většina Alžířanů.

Na Západním Balkánu bylo v únoru zadrženo 1 250 migrantů, což byl o více než 50% pokles oproti lednu. Nicméně jich za celé období bylo 3 800, což je dvojnásobek počtu zadržených na této trase během stejného období loňského roku. Většina zatčených byli Syřané nebo Afghánci.

Už před oznámením Turecka z února maďarská vláda celé měsíce varovala, že očekává nové vzepětí migrantů na balkánské trase, což jak už Voice of Europe referoval, by mohlo vést k nebezpečné masové invazi mužů ve vojenském věku na stejné úrovni nebo i horší než v krizi roku 2015.

By Michael Lord 17 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/the-migrant-invasion-into-europe-is-still-intensifying/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

Finsko říká, že zbraně Ukrajině skončí v rukou zločinných gangů

Kritici ohromné zbraňové trasy z USA na Ukrajinu už dlouho poukazují, že neexistuje žádná odpovědnost nebo odpovídající sledování zbraní, jakmile do této země...

Česko žádá EU o pomoc, neboť ilegální imigrace proti loňsku narostla o 1200%

Po celé Evropě zase roste ilegální migrace, tuto krizi však zastiňuje válka na Ukrajině. S tím, jak v Evropě zuří nová...

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x