Úterý, 16 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Migranti na Lesbu opět rozmlátili to, co tam rozbíjejí nejraději, zase kostel

Migranti na Lesbu opět rozmlátili to, co tam rozbíjejí nejraději, zase kostel

Útoky migrantů na řecké pravoslavné kostely se na ostrově Lesbos v poslední době už staly běžnou věcí. Nyní to byl kostel Svaté Kateřiny v městě Moria, který se stal předmětem posledního zohavování.

Fotky zveřejněné ve zprávě Greek City Times ukazují celkově vandalstvím poničený kostel s rozbitými náboženskými ikonami poházenými na podlaze.

A minulý měsíc to byl kostel Svatého Rafaela, který leží na tomto ostrově kousek od migračního tábora, který rozmlátili též, jak už o tom Voice of Europe referoval.

Moria je domovem jednoho z hlavních přijímacích center pro ilegální migranty na řeckých ostrovech. Tyto ostrovy momentálně hostí přes 50 000 migrantů, kdy polovina z nich je umístěna na samotném Lesbu. Domácí populace Lesbu je pouhých asi 90 000 lidí.

Ač se o lidu Lesbu v roce 2016 uvažovalo, že mu dají Nobelovu cenu za jeho ochotu přijímat taková ohromná množství lidí, tak teď už mnozí svoji štědrost přehodnocují, zvláště když se z násilností a vandalismus na ostrově stala každodenní realita, přičemž před migrační krizí tam zločinnost téměř neexistovala.

Migranti na ostrově zničili i řadu dalších míst včetně porubání tisíců olivovníků a zacpání plavebních cest odpadem. Odbojní migranti, když jsou vystaveni karanténě kvůli koronaviru (COVID-19), obrátili svůj hněv proti svým hostitelům, kdy neposlouchají policii a vrhají na projíždějící auta kameny. A minulý měsíc kousek od tábora Moria zavraždil afghánský migrant dalšího svého migračního kolegu.

Pro místní jsou útoky na kostely zvláště šokující, jelikož obyvatelé Lesbu jsou hluboce věřící.

By Michael Lord 3 May 2020

Náhledový obrázek: Via Creek City Times

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/greece-migrants-attack-church-on-lesvos-again/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x