Pátek, 2 června, 2023
Home NWO Mezinárodní konflikty Migranti za vydatné pomoci turecké policie útočí zápalnými pumami na Řeckou hranici,...

Migranti za vydatné pomoci turecké policie útočí zápalnými pumami na Řeckou hranici, koukněte se na videa

Střety mezi migranty a řeckou policií, které jsou od té doby, kdy jim Turecko v únoru zařídilo průchod přes své území, ve středu dosáhly nové intenzity.

Migranti na řecké stráže zaútočili tentokrát v noci, ovšem pro změnu přešli na zápalné Molotovovy koktejly, které podle zpráv Remix News zapálily pásmo pohraničního plotu.

Zprávy místních médií ukazují, že útoky migrantů probíhají za podpory tureckých bezpečnostních sil a že migranti kromě zápalných pum nasazují i slzný plyn, kterým je zásobují Turci. Používají to ve snaze udržet v odstupu orgány zákona, zatímco strhávají plot. Řecké síly odpovídají svým vlastním slzným plynem.

Řeka Evros se stala v poslední migrační krizi hlavním ohniskem. V pondělí, jak už Voice of Europe hlásil, Bulharsko otevřelo jednu ze svých přehrad, aby zvedlo hladinu vody na řece Evros ve snaze migrantům ztížit její přechod.

Řecko ohlásilo, že od počátku poslední krize bylo zatčeno už 348 migrantů a jeho policie zabránil více než 44 000 jiných, aby ilegálně vstoupili do Evropské Schengenské zóny. Několik dalších zemí včetně Rakouska a Polska poslaly své vlastní policisty, aby řecké pohraniční síly posílili.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen měla do Řecka přijet ve čtvrtek, aby ten nouzový stav řešila, ale ve středu oznámila, že to kvůli epidemii koronaviru ruší.

Od té doby, kdy v roce 2015 migrační krize vypukla, využívalo Turecko svou schopnost zastavovat migranty jako pomůcku k vyjednávání s Evropou, kdy si tím od Evropské unie vynucovalo finanční pomoc a politické ústupky. Naposledy turecký prezident Recep Erdogan prohlásil, že „ta vrata pro migranty otevírá“ ve snaze vynutit si od Evropy podporu pro Turecký vpád do Sýrie.

V pondělí se rozhovory mezi Erdoganem a zástupci EU zhroutili, když turecký prezident, jak už Voice of Europe referoval, náhle tuto schůzku opustil. Erdogan Řecku radí, aby svou hranici otevřelo, jelikož „ti lidé v Řecku dlouho nezůstanou a přejdou do jiných evropských zemí.“

Později Erdogan zase od EU výměnou za zastavení migrantů požadoval bezvízové cestování pro turecké občany.

Řecko oznámilo, že tento měsíc nebude přijímat žádné žádost o azyl. Toto rozhodnutí odsoudil Vysoký komisař pro uprchlíky Spojených národů.

By Michael Lord 12 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/greece-migrants-attack-border-police-with-firebombs/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Posledním gigantem, který utíká z aliance čisté uhlíkové nuly, je Lloyd‘s

Pojišťovna Lloyd’s of London oznámila svůj odchod z aliance čisté uhlíkové nuly pro pojištěnce – čímž se stala už šestou takovou organizací, která...

Jak Google manipuluje vyhledávání ve prospěch liberálů a cinknul volby

Náhledový obrázek: Dr. Robert Epstein sleduje zaujatost Googlu a jeho vyhledávacích výsledků. REUTERS Ač se pozornost zaměřuje na cenzuru...

Téměř dvě třetiny Američanů na média pohlíží jako na „skutečného nepřítele lidu,“ zjišťuje nový průzkum

Nový průzkum od Rasmussen zjistil, že téměř dvě třetiny Američanů si myslí, že média jsou „skutečným nepřítelem lidu“. Průzkum...

Most Popular

Tři nové dohody Číny, Ruska, Íránu a Iráku potvrzují nový řád ropných trhů

Moskva 18. května jen s Íránem podepsala 10 nových smluv o spolupráci v ropném sektoru. Čína počkala jen,...

Německá anti-imigrační, anti-sankční strana AfD vyrostla na 18 %, Zelení se propadají

Podle nového průzkumu má AfD stále prostor k růstu. Strana Alternativa pro Německo (AfD) v průzkumech stále roste výše, když už...

Slovenští úředníci prosí Brusel, aby intervenoval do nadcházejících voleb a bránil zvolení Fica

Podle vůdce strany Směr Roberta Fica suita úředníků a nezizkovkářů vyzvala činitele EU a NATO, aby v září pomohli zabránit vítězství jeho strany.

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x