Středa, 24 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Migrantští nájezdníci se na ostrově Lesbos střetávali s řeckou policií

Migrantští nájezdníci se na ostrově Lesbos střetávali s řeckou policií

V pondělí se řecká policie střetla s 2 000 migrantskými nájezdníky z azylového centra Moria, kteří se vyhrnuli do ulic na Lesbu, aby protestovali proti přísnější vládní migrační politice.

Protest začal asi v 10:30 dopoledne, kdy dav rozzuřených migrantů vyrazil z tábora Moria, a zahájil pochod na město Mytilene. Násilnosti vypukly, když se protestující migranti pokusili prolomit policejní kordón, který se snažil této skupině zabránit, aby vnikla do metropole tohoto ostrova, hlásí Ekathierini.

Oddělené komando migrantů založilo mezitím požáry kousek do elektrárny veřejné elektrárenské sítě, spolu s čímž zase další skupina souběžně do Mytilene nenápadně pronikla, aby tam v městském centru obsadila hlavní třídu vedoucí k přístavu. Migranti, kteří tvrdili, že příkazy policie neposlouchali ze strachu z nové migrační politiky vlády, kvůli které by mohli být posláni domů, pak postavili před městským divadlem Mytilene stany.

V listopadu řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis, který vede centro-pravicovou vládu této země zvolenou v červenci, oznámil, že jeho vláda posílí bezpečnost hranic a zavede tužší kontrolu nad zádržnými centry migrantů.

„Natrvalo ilegálním pašerákům lidí uzavřeme dveře, všem těm, co sem chtějí vniknout, ač na azyl nemají nárok,“ řekl Mitsotakis.

Na konci loňského roku žilo v táborech na východních Egejských ostrovech Lesbos a Samos 32 000 migrantů, ačkoliv tábory byly původně postaveny k ubytování asi 6 000 lidí.

By Arthur Lyons 7 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/migrant-invaders-clash-with-greek-police-during-protest-on-lesbos-island/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x