Free Porn
Čtvrtek, 20 června, 2024
Home Nezařazené Miliardy dolarů na paranoiu (2/2)

Miliardy dolarů na paranoiu (2/2)

(foto: Flickr)

 

Senátní šetření zjistilo, že úředníci rozvědky DHS v centrech provádějí pozorování „různých kvalit – často lajdácké, zřídka aktuální, někdy porušující občanské svobody obyvatel a zákon na ochranu soukromí, občas převzaté z již odvysílaných veřejných zdrojů a častěji s terorismem nesouvisející.“ Nenašlo žádné důkazy, že by centra poskytovala nějakou asistenci v odhalování či narušování teroristických spiknutí. Senátor Tom Coburn, který senátní šetření vedl, pozoroval, že „DHS bohužel odmítlo tato centra podrobit dohledu. Raději Kongres či veřejnost o problémech neinformovalo.

 

Fusion centers pomáhají tvořit databáze SARs (Suspicious Activity Reports) – zprávy o podezřelých aktivitách – které jsou obvykle odpad i dle nízkého standardu vládních dat.

 

Policejní oddělení v Los Angeles vyzývá obyvatele, aby podávali zprávy o jedincích, kteří:

– dlouho stojí na autobusové či vlakové zastávce, zatímco vlaky či autobusy přijíždějí a odjíždějí

-osoby dlouho telefonující, na pevné či mobilní lince

– běžce, kteří neobvykle dlouho stojí a protahují se.

 

Office of Homeland Security vyzývá občany k nahlašování:

– osob, které se vyhýbají očnímu kontaktu,

– osob vyskytujících se na místech, kam nepatří

– domů či bytů s neobvyklým počtem návštěv přicházejících a odcházejících v neobvyklých hodinách

 

Fusion center v Coloradu provedlo strach šířící veřejné oznámení, vyzývající veřejnost k nahlašování činností jako fotografování, psaní poznámek, kreslení či vybírání peněz na charitu coby varovných znaků terorismu.

V roce 2012 Ústavní projekt došel k závěru, že fusion centra „představují vážné riziko pro občanské svobody, včetně práv na svobodný projev, volné shromažďování, náboženskou svobodu, rasovou a náboženskou rovnost, soukromí a právo nebýt zbytečně obtěžován vládou. Několik fusion centers vydalo zprávy, které charakterizovaly širokou škálu náboženských a politických skupin jako hrozbu národní bezpečnosti. V některých případech agentury pro státní vymáhání práva, které zprostředkovávaly pro fusion centers informace, chybně monitorovaly a infiltrovaly se do protiválečných a zelených organizací.

 

Dylan Murphy z Counterpunch psal, že v letech 2005 až 2007 DHS a Maryland State Police sledovali a infiltrovali se do protiválečných skupin, hnutí proti testu smrti a za práva zvířat. Navzdory tomu, že se jednalo o poklidné protestující, nedopouštějících se žádných kriminálních aktivit, pozorování trvalo několik let a mnoho aktivistů bylo označeno za teroristy. Nancy Murray z American Civil Liberties Union psala „máme nyní důkaz toho, co mírová hnutí a aktivisté dlouho tušili: úředníci bostonské policie pracovali v rámci místních špehujících fusion center a Bostonského místního rozvědčího centra (BRIC) na monitorování zákonných politických aktivit místních mírových skupin a na stopování jejich pohybu a přesvědčení.“

 

Některá z nejstupidnějších oznámení pocházejí přímo od DHS. V roce 2003 DHS v teroristické výstraze varovalo místní právo vykonávající složky, aby dávaly pozor na kohokoli, kdo vyjadřuje odpor vůči přístupu a rozhodnutí americké vlády.“ Úřednící DHS také naléhali na místní muže zákona, aby byli ostražití vůči potenciálním bombových útočníkům, kteří by mohli být odhaleni dle znaků jako bledá tvář po nedávném oholení. „Mohou vypadat jako v transu, nebo jejich oči mohou vypadat soustředěně a bděle. Oblečení může být neodpovídající počasí nebo být volné.“ Snad aby nikdy nebylo málo podezřelých, federální experti radili místním složkám další vypovídající varovný znak teroristy – osoba, pro kterou je v obchodě čekání ve frontě neúnosné.

Pentagon má své vlastní zastřešující definice podezřelého či s terorismem spojeného chování. Jeho program Couterintelligence Field Activity tajně shromažďoval informace o Američanech protestujících proti válce v Iráku nebo majících něco společného s weby kritizujícími americkou vojenskou zahraniční politiku. Pentagon řídil sledování protiválečných protestů a shromáždění, včetně jednoho v modlitebně Quakerů na Floridě. Podle Newsweek jsou taková jména přidávaná do databáze Pentagonu zahrnující „varovné procesy teroristické hrozby.

 

Víc a víc nepřátel

Úsilí Pentagonu o vnitrostátní sledování by nemělo být překvapením vzhledem k hodnotám, které prosazuje ve svých protiteroristických školících materiálech. Americká Unie občanských svobod (ACLU) v roce 2009 psala, že školící materiály vedly vojáky a další lidi k tomu, že veřejné protestování je „terorismus nižší kategorie.“ ACLU na tuto výuku nahlížela jakožto na do nebe volající poškození ústavních hodnot.

Bohužel potom co senát odhalil v roce 2012 ony pošetilosti fusion centers, žádné složky to neodradilo od toho, aby vytvářely ještě větší a absurdnější síť podezřelých z terorismu. V roce 2014 americké Národní protiteroristické centrum vydalo příručku s názvem „Jak čelit násilnému extrémismu: průvodce pro profesionály a analytiky.“ Vyplývá z ní, že policie, sociální pracovníci a pedagogové označují na stupnici od 1 do 5 typy s rysy jako „výraz beznaděje, marnosti,…násilí spojené s identitou skupiny (rasy, národnosti, náboženství, etnika), aby upozornili vládní úředníky na jedince s rizikem uchýlení se k radikálnímu násilí a na rodiny či komunity s rizikem inkubace extrémních ideologií.“ Příručka doporučuje posuzování rodin dle jejich stupně „pouta mezi rodičem a dítětem“ a posuzování lokalit podle „výskytu ideologií a náborářů.“ Takže počet kopií románu Atlasova vzpoura v knihovně v obýváku stačí pro spuštění varování o rodině s rizikem extrémních ideologií? Jak řekl bývalý agent FBI Mike German, myšlenka, že federální vláda bude vyzývat místní policii, učitele a zdravotní a sociální zaměstnance k posuzování potenciálu komunit, jedinců a rodin stát se teroristou, je odporná.

Když se vláda jednou pustí do sledování, byrokratická síla spustí soustavné vytváření nových typů potenciálních nepřátel. K podobným metamorfózám docházelo v 60. a 70. letech, kdy se FBI rozhodla používat nelegální síly pro zaměření se na lidi, kteří nabyli oficiální nelibosti. Nixonův poradce v Bílem domě Tom Charles Huston popisoval, že FBI se svým programem Cointelpro neustále rozšiřovala svůj seznam lidí „od kluka s bombou ke klukovi s transparentní cedulí a od kluka s cedulí ke klukovi se jménem opozičního kandidát vzadu na autě. A jdeme dál a dál.

Ačkoli jsou fusion centers na protiteroristické frontě šmejdem, snad velmi úspěšně vzbuzují v Američanech strach ozvat se proti vládnímu zneužíváni moci. V 60. a 70. letech byli agenti FBI vyzývání, aby vedli rozhovory s protiválečnými protestujícími za účelem pozvednutí paranoi v těchto kruzích a aby nakonec vznikl dojem, že za každou poštovní schránkou číhá agent FBI. Dnes se mnozí Američané bojí, že každý jejich email nebo klik na internetu sleduje federální agent – a že se odpor stává nebezpečnějším než kdy předtím.

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x