Středa, 17 dubna, 2024
Home Nezařazené Movember: Kníry útočí! Podpořte se skupinou Zeitung dobrou věc!

Movember: Kníry útočí! Podpořte se skupinou Zeitung dobrou věc!

Skupina Zeitung se zapojila do celosvětové akce Movember, jejímž cílem je zvýšit povědomí a vybrat prostředky na boj s rakovinou prostaty. Ke dnešnímu dni se této skupině podařilo vybrat téměř 8 tisíc korun. Za redakci humanaction.cz skupinu Zeitung též podporujeme a touto cestou vybízíme naše čtenáře, aby podpořili užitečnou věc. Každá desetikačka dobrá, stovka ještě lepší ;-)!

Když emancipace, tak emancipace! Holky mají svou rakovinu prsu a my kucí zase rakovinu prostaty. Je to férovka, protože obě tyto hnusné choroby jsou zákeřné jak sviňa a pouhým pohmatem či poklepem je většinou zjistíme až tehdy, kdy je skoro pozdě.

Holky už jsou kousek dál, existují tyhlety mamografy a kampaně a běhy za prsa a tak a je to dobře, protože prsa jsou fajn a holky si na ně začaly dávat bacha a chodit na vyšetření zavčasu a tak se hodně prsíček (a potažmo i celých holek) povedlo zachránit.

Mosons-Mo-Icon1

Chlapi jsou bordeláři a “tvrďáci” (vyjma smrtelných chorob, jako je kašílek a rýmička) a dokud nás něco nebolí jako prase nebo rovnou neupadne nebo s námi nešlehne, k doktorovi nepudem. A pak se divíme, že jdeme fofrem do penálu.

V ČR je každoročně odhaleno asi 3500 nových případů rakoviny prostaty a kolem 1350 mužů na ni umírá. Rakovina prostaty je třetí nejčastější příčinou úmrtí muže na zhoubný nádor v ČR a počet nových onemocnění roste. My si toho sami od sebe nevšimneme, protože jednak to nebolí a druhak většina z nás ani neví, že prostatu máme, nevíme, kde leží a nevíme, jak vypadá.

Denně umřou v ČR na “proraka” čtyři chlapi a furt to roste. A to i z výše uvedených důvodů neinformovanosti a falešné hrdosti. To je jako dost, hele. Takže by bylo fajn s tím něco dělat. Třeba dokopat chlapy po čtyřicítce k preventivnímu vyšetření.

A proto je tu MOVEMBER!

Nápad Movemberu poprvé vznikl v roce 2003 u piva v Melbourne v Austrálii. Plán to byl jednoduchý – vrátit zpět na scénu knír, spíš jako žert a přitom udělat něco pro mužské zdraví. V roce 2003 se nevybraly žádné peníze, ale chlapi, kteří stáli za Mo, zjistili, jak ohromný potenciál má knír k tomu, aby vyprovokoval rozhovor o mužském zdraví. Inspirováni ženami, které je obklopovaly a které již učinily mnoho pro boj s rakovinou prsu, se vydali Mo bráchové na cestu vytvořit globální mužské zdravotní hnutí.

V roce 2004 se kampaň vyvinula a zaměřila na zvýšení povědomí a prostředků na boj s rakovinou, která nejvíce postihuje muže – rakovinu prostaty. 432 Mo bráchů se tehdy přidalo k hnutí a vybrali 55,000 australských dollarů pro Prostate Cancer Foundation of Australia – což reprezentovalo jediný největší příspěvek v celku, který kdy obdrželi.

Loňský rok více jak 1 400 Mo Bratrů v ČR vybralo 594 000Kč v rámci podpory boje s rakovinou prostaty. Prostředky vybrané letos v České republice putují na nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ.

Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ vznikl za účelem aktivizace mužů v boji protionkologickým onemocněním, jakým je například rakovina prostaty. Jedním ze zakladatelů nadačního fondu je přední odborník, urolog doc. MUDr. Roman Zachoval, PhD, MBA, působící ve FTN v Praze. Cílem nadačního fondu MUŽI PROTI RAKOVINĚ je šířit informace o této problematice a získávat prostředky na podporu specializovaných programů, výzkumu a boje proti rakovině.

Podpořte naši Zeitung skupinu ve snaze informovat o nebezpečí rakoviny prostaty a ve vybírání peněz pro fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ!

Klikněte na tento odkaz, připojte se k nám nebo pošlete peníze klepnutím na tlačítko na levé straně DAR PRO SKUPINU (můžete samozřejmě poslat drobné i svému favoritovi, částka se pak do skupiny započte). Všechny koruny skončí v nadaci!

DĚKUJEME!
Kníry hore!

mo1

Info o rakovině prostaty:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/689908

http://www.linkos.cz/zhoubne-nadory-muzskeho-pohlavniho-ustroji-c60-c62-1/o-nadorech-prostaty/

Zveřejněno s laskavým svolení šéfredaktora The Zeitung a ropného a mediálního magnáta Rostislava Oboni alias Starého mrzouta
Originální článek naleznete zde:

Movember: Kníry útočí! Podpořte se skupinou Zeitung dobrou věc!

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x