Pondělí, 4 března, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Na maďarské hranici zadrženo 151 ilegálních migrantů

Na maďarské hranici zadrženo 151 ilegálních migrantů

Maďarská pohraniční policie zadržela během víkendu 151 migrantů, kteří ilegálně vnikli do země, oznámily v tiskovém prohlášení úřady.

Poté, co orgány ostrahy hranic migranty zadržely, je eskortovaly zpět do zemí, ze kterých ilegálně přišli. Kromě těch 151 migrantů, které chytili na maďarském území, pohraniční stráž zabránila dalším 37, aby se na něj vůbec dostali.

Maďarské orgány uvěznili také tři recidivisty opakovaně porušující hranice a proti dvěma lidem bylo zahájeno trestní řízení za falšování dokumentů.

Ač policie neuvedla, z jakých zemí ti migranti pocházeli, tak velká většina migrantů cestujících po Balkánské trase pochází ze Středovýchodních a Středoasijských oblastí.

Ještě před vypuknutím epidemie čínského koronaviru počátkem března varoval národně bezpečnostní poradce ministerského předsedy Orbána György Bakondi, že po Balkánské trase do Evropské unie postupuje odhadem 130 000 migrantů, jak už o tom Voice of Europe referoval.

O měsíc později vydala zprávu Evropská agentura ochrany hranic a pobřeží Frontex, v níž odhalila, že počet ilegálních migrantů vstupujících do Evropské unie v prvních třech měsících roku 2020 oproti předchozímu roku narostl o 26 procent.

V únoru bylo autobusy odvezeno zpět do Srbska 700 ilegálních migrantů – většina z nich Syřané, Afghánci, Jemenci, Maročané a Palestinci – kteří se nahromadili na maďarské hranici. Z falešných nadějí podbízených migrantům, že se jim povede dostat se do Evropské unie, jsou obviňovány neziskovky. Týden předtím byly maďarské pohraničí síly nuceny odrazit dav asi 70 migrantů, kterým se povedlo prorazit zranitelnou oblastí pohraničního plotu.

Očekává se, že s tím, jak se budou blížit letní měsíce, bude se počet ilegálních pokusů o přechod hranic dramaticky zvyšovat.

By Arthur Lyons 18 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/151-illegal-migrants-apprehended-at-the-hungarian-border/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x