Free Porn
Středa, 19 června, 2024
Home Nezařazené Na pokraji války

Na pokraji války

Svět balancuje nad propastí, zatímco se ho někteří snaží strčit přes okraj:

Zero Hedge
17. září, 2012

  • Jižní Afrika, která nebyla schopna přes víkend dosáhnout kompromisu, je teď celá ve stávce s tím, že policie zase střílela do horníků gumovými projektily, což garantuje smrtelnou eskalaci,
  • Po návratu z dovolených a zase bez halíře se občané Španělska, Řecka a Portugalska vrátili k protestům proti zbídačování,
  • US ambasády čelí útokům, v mnoha případech s četnými oběťmi, v Egyptě, Libyi, Tunisku, Maroku, Súdánu, Libanonu, Indii, Bangladéši, Indonésii a v dalších zemích.
  • Japonsko si “přivlastňuje” ostrovy, o něž má spor s Čínou, čímž provokuje lavinu odvet včetně požadavků na válku s Japonskem,
  • Japonský velvyslanec v Číně záhadně zemřel,
  • Netanyahu říká na tiskovce, že Irán bude mít do šesti až sedmi měsíců atomovku a musí být do té doby zastaven,
  • Válečné lodě z více než 25 zemí včetně Spojených států, Británie, Francie, Saúdské Arábie a Sjednocených arabských emirátů zahajují vojenské cvičení v Hormuzské úžině,
  • Třetí US letadlová loď – CVN-74 Stennis – je na cestě k Iránu s očekávaným příjezdem za asi 10 dnů,
  • A nakonec, jako potenciální katalyzátor k zažehnutí celého toho chaosu iránské Revoluční gardy oznámily, že jejich vojska jsou nyní na půdě Sýrie.

Z Reuters:

Členové jednotek iránských Islámských revolučních gard (IRGC) poskytují nevojenskou podporu v Sýrii a Irán se možná zapojí i vojensky, pokud bude jeho blízký spojenec čelit útoku, řekl v neděli jejich hlavní velitel Mohammad Ali Jafari.

Jafariho prohlášení je prvním oficiálním potvrzením iránské vojenské přítomnosti na půdě Sýrie, kde za sebou už 18 měsíců trvající povstání zanechalo tisíce mrtvých.

Západní země a skupiny syrské opozice už dlouho podezíraly Irán, že má v Sýrii vojska. Irán to popíral.

“Mnoho členů sil Qods je v Sýrii přítomno, to však ale neznamená vojenskou přítomnost,” citovala Jafariho slova z tiskové konference iránská zpravodajská agentura ISNA.

Qods jsou jednotky Islámských revolučních gard zřízené k exportu iránské ideologie. Jsou obviňováni z toho, že od doby svržení Saddáma Husseina spřádají uvnitř Iráku atentáty.

Jafari nenaznačil kolik členů IRGC je v Sýrii, řekl ale, že poskytují “intelektuální a poradenskou pomoc”.

Islámská republika podporovala syrského presidenta Bašára al-Assáda už od vypuknutí krize a považuje jeho vládu za klíčovou součást své osy odporu proti Izraeli a sunnitským arabským státům.

Jafari rovněž řekl, že Irán by mohl svou politiku změnit a nabídnout Sýrii vojenskou podporu, stane-li se obětí útoku.

“Říkám konkrétně, že když se Sýrie stane předmětem vojenského útoku, poskytne jí Irán i vojenskou podporu, to ale … zcela závisí na okolnostech,” řekl.

Takže co bude dál: satelitní fotky někde “potvrdí” mimo rozumnou pochybnost, že se zbraně hromadného ničení se připravují k použití a preventivní válka je jediným způsobem nejen k zachování míru, ale i k udělení Nobelovy ceny za dříve uvedenou aktivitu.

To, co je všem naprosto jasné, kromě těch nejzatvrzelejších a nejzaujatějších, je to, že Západ využije jakékoliv příležitosti k eskalaci konfliktu, a ten následně vyžene ceny ropy a benzínu vzhůru, což si vyžádá uvolnění Strategických ropných zásob, argumnetovatelně přesně v tom správném čase, v němž, jak jsme ukázali už v pátek, ceny v tomto týdnu v roce ještě nikdy nebyly tak vysoké. Ve “správný čas”, protože jakékoliv uvolnění Strategických zásob přinese krátkodobý prospěch, jímž se více zvednou Obamovy šance na znovuzvolení, i když to bude znamenat nárůst ceny benzínu po volbách.

Realita je samozřejmě taková, že ohromný tlak na podporu cen komodit (včetně ropy a benzínu) je výsledkem nedávno zahájené monetární expanze Fedu a ECB – a s tím spojeného tsunami likvidity, což způsobí obvyklý efekt: na několik měsíců to utlumí symptomy krize, zaškrtí turbulence trhů a vytvoří zdání, že všechno si vede dobře … jen aby to pak vedlo k dalším a daleko chmurnějším koncům. A jelikož teď není žádný oficiální limit pro monetizaci dluhů Fedem, není tu ani žádná hranice, jak vysoko se mohou ceny komodit vyšplhat.

Takže ve skutečnosti jakákoliv válka, která má být údajně regionální a omezená, bude pouhou kouřovou clonou pro centrální bankéře, aby oficiálně převzali vlastnictví nad nesolventním rozvinutým světem – je tu dost dobrá šance, že taková válka nebude ani regionální,” natožpak omezená, jelikož obě země, které vytváří osu budoucí tvrdě podložené měny – Čína a Rusko – už daly jasně najevo, že jakákoliv intervence Spojených států do regionů, které ony považují samy za strategické, jako jsou Ostrovy Senkaku, Sýrie anebo Irán, povede k odvetě.

A jakákoliv odveta od jedné nebo vícero rostoucích supervelmocí vůči další umdlévající supervelmoci nevyhnutelně opět povede k další Světové válce.

Netřeba při tom říkat, že nikdo by nemohl předvídat válku jako možný výsledek globální deprese verze 2.0: a rozhodně ne ten historik z Princetonu, který za ni bude odpovědný více než kdokoliv jiný.

Ilustrace válečného šílenství

Poznámka: Následující dva dokumenty měli původně vyjít v jistém článku již před několika měsíci, nicméně k tomu nakonec nedošlo. Věřím však, že nyní již není na co čekat. Ty nejčernější scénáře se naneštěstí naplňují. Ron Paul byl eliminován z politického tažení skrz švindly a infiltraci. Bernanke před pár dny oznámil QE∞, čímž sobě (a Obamovi) koupil pár cenných měsíců – a zároveň tak nadobro zpečetil osud světové rezervní měny. Čína oznámila, že přehodnotí svou “No First Use” politiku jaderných zbraní – což znamená, že by byla ochotná uchýlit se k preventivnímu jadernému útoku, pokud by se domnívala, že její odvetný potenciál je nějakým způsobem neutralizován. Rusko vyhrožuje preventivním úderem proti instalacím raketového štítu v Evropě, pokud se bude cítit ohroženo. A má k tomu celkem dobrý důvod. Některé výroky jsou silnější než ty, které byly používány za studené války. S tím, jak se blíží prezidentské volby ve Spojených státech, kde se bude rozhodovat mezi dvěmi téměř identickými loutkami, před sebou máme několik akcí nabitých měsíců. Mnoho lidí intuitivně cítí, že nyní prožíváme opakování let 1913 a 1938. Znamená to, že bude válka? Nebo spíš lépe řečeno – protože válek probíhají téměř desítky – znamená to, že série lokálních konfliktů zaměřená proti Rusku a Číně povede k třetí světové válce? Nebo alespoň k obřímu proxy konfliktu na Blízkém východě, který už tak jako tak probíhá v Sýrii? Tím rozhodně nechci nikoho strašit – strach je, jak je asi každému známo, oblíbeným nástrojem mocenské struktury. Franklin D. Roosevelt řekl ve svém prvním inauguračním projevu “Jediné, čeho by jsme se měli bát, je strach sám” – to však neznamená, že bychom měli zavřít oči a jít se s Bernankem projet na jednorožci přes duhový most. Naše situace je vážná hlavně proto, že si většina lidí její závažnost neuvědomuje. S obsahem následujících videí se nemusíte ztotožnovat (ani já bych se nutně nepodepsal pod každý v nich se nacházející podbod) – nicméně určitě si z nich můžete něco odnést. Obsah následujících videí proto nekopíruje nutně názory zbytku redakce Reforem.cz. 😉 Ale když už jsem si dal tu práci je přeložit, tak by byla škoda je nepublikovat. 🙂 Těším se na diskuzi pod článkem…

Dokument: Obžaloba Obamy z vysokých zločinů

[iframe width=”600″ height=”330″ src=”http://dotsub.com/media/2c333591-e745-424c-a250-e5dc7dc8d14f/embed/cze” frameborder=”0″]

Dokument: Rozvíjejte se, nebo zemřete

[iframe width=”600″ height=”330″ src=”http://dotsub.com/media/d7c4217b-8767-47da-bbc2-d26cde5dd211/embed/cze” frameborder=”0″]

Poznámka: Britské Impérium je pojem, který je používaný převážně z historických důvodů, jelikož toto impérium je již pár století staré. Nemá nic společného s občany Velké Británie, ani s jejich národem jako takovým. Britské Impérium je impérium monetární, jelikož monetarismus je jeho hlavním nástrojem kontroly. Jedná se o impérium, jež bylo dříve předcházeno nejméně třemi dalšími instancemi impéria. Jedno bylo typické křížovými výpravami, další bylo byzantské. Ještě před ním tu bylo impérium, které je známé snad každému – impérium římské. Impéria jsou jen manifestací Oligarchického principu. Je to princip monopolu, potlačování rozvoje ostatních a eliminace alternativ k imperiálnímu systému. Nyní jsme ale došli do bodu, kdy jako všechna impéria, i toto impérium kolabuje. Monetární systém, který byl hlavním nástrojem tohoto impéria, se v celé transatlantické oblasti rozpadá. Jako každý systém, který je založen na potlačování přirozeného rozvoje, pokroku a na plenění okolí, které musí vždy probíhat rychleji, než probíhá čím dál rychlejší dekadence a rozklad samotného impéria, došel i tento na konec svých možností. Jediná věc, kterou impérium nyní může udělat pro to, aby setrvalo dominantní mocí na planetě, je eliminace všech vznikajících alternativních systémů ekonomické kooperace a rozvoje. Takovou alternativu jasně představuje Rusko a Čína (čistě z pohledu fyzické ekonomiky, lidská práva nyní nebereme v úvahu), kteří by spolu se Spojenými státy (pokud by se Americe podařilo otočit kormidlem směrem k příčetnosti) mohli nahradit rozkládající se transatlantický systém systémem pacificky orientované ekonomické spolupráce. To, co by mohly být dost dobře poslední roky a měsíce monetarismu, by totiž také snadno mohly být poslední roky a měsíce lidské civilizace.

Spojené státy se snaží zahájit plnohodnotnou proxy válku v Sýrii

Válečný plán Izraele: Naprosté zničení iránské civilní infrastruktury

Izrael chce zaútočit na Írán ještě před prezidentskými volbami v USA

V USA schválili revoluční zákon: Armáda bude moci lidi věznit i zabít!

Zpráva Ministerstva pro vnitřní bezpečnost Spojených států označuje ‘milovníky svobody’ za teroristy

Uniklý dokument armády Spojených států je manuálem pro převýchovné a pracovní tábory v Americe

Obamovo protiústavní exekutivní nařízení: Pro účely „národní bezpečnosti“ mám absolutní moc nad všemi a vším

Překlad provedl Miroslav Pavlíček

Jiří Bok je člen klubu Reformy.cz

Zdroj: PrisonPlanet.com

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
30
0
Would love your thoughts, please comment.x