Pátek, 24 května, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Národně populistická AfD dosáhla v Sasku a v Braniborsku v německých zemských...

Národně populistická AfD dosáhla v Sasku a v Braniborsku v německých zemských volbách historických zisků

Včera dosáhla populistická strana Alternative für Deutschland (AfD) ve dvou kriticky důležitých východoněmeckých zemských volbách mohutného nárůstu své podpory, svrhnout vládu CDU a SPD se jí ale bohužel nepodařilo.

Tyto volební výsledky přichází jako těžká rána pro německou, pro-globalistickou koalici mezi Křesťanskými demokraty (CDU) Merkelové a Sociálními demokraty (SPD), kdy obě přišly o tisíce a tisíce voličů ve prospěch AfD.

V Sasku získala AfD téměř 28 procent hlasů, zatímco v Braniborsku získala strana 23,6 procenta hlasů, čímž se z ní stala v obou těchto východoněmeckých zemích druhá nejsilnější strana.

Šéf berlínské AfD Georg Pazderski tyto volební výsledky popsal jako „velký úspěch“.

Analýza z odchodového průzkumu ukázala, že této straně se podařilo mobilizovat i několik set tisíc lidí, kteří nikdy předtím nevolili.

Předběžné konečné výsledky ze Saska ukazují, že CDU Merkelové je na 32,1 procentech hlasů, což je pokles proti 39,4 procentům v roce 2014. Krajně levicová Die Linke získala 10,1 procenta hlasů, což je pokles z 18,9 v roce 2014, zatímco centro-levicová sociální demokracie SPD získala jen 7,9 procenta, tedy propad proti 12,4 v roce 2014.

Oproti tomu AfD zažila raketový růst z pouhých 9,7 procent v roce 2014 na skoro 28 procent. Také levicoví Zelení dostáhli mírného zisku, kdy shrábli asi 8,6 procenta hlasů.

Podle stejného vzoru to bylo i v Braniborsku.

Podpora pro sociální demokraty z SPD se scvrkla z 31,9 procenta v roce 2014 na 26,2 procenta, zatímco podpora CDU se smrštila na 15,5 procenta z 23 procent v roce 2014. Podpora pro krajně levicovou stranu Die Link se rovněž zhroutila z 18,6 procent v roce 2014 na 10,7 procenta.

Oproti tomu AfD včera zažila v Braniborsku vzepětí podpory z 12,2 procent v roce 2014 na 23,6 procenta.

Skutečnost, že AfD zvládla vyrůst na svou současnou voličskou pozici i přesto, že je jen šestiletá a přes kampaň mainstreamového tisku líčící ji jako krajně pravicovou stranu rasistů, nemá moc daleko k zázraku.

V průběhu každých dalších voleb se čím dál jasněji ukazuje, že Alternativa pro Německo je skutečnou Lidovou stranou.

By Arthur Lyons 2 September 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/09/germany-national-populist-afd-makes-historic-gains-in-saxony-and-brandenburg/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x