Středa, 22 května, 2024
Home TECHNOLOGIE NASA do vesmíru na ISS střílí nejdražší záchod světa

NASA do vesmíru na ISS střílí nejdražší záchod světa

NASA zkonstruovala titanový záchod za 23 milionů $, jenž bude lépe vyhovovat ženám astronautkám, který se vysílá k Mezinárodní kosmické stanici (ISS), hlásí AP News.

NASA a Northrop Grumman v pátek v noci (2. Října) odpálí na své raketě Antares misi Cygnus NG-14. Raketa nesoucí náklad k ISS přiveze skoro 8 000 liber zásob a techniky včetně „kosmického záchodu.“ Původně se start čekal ve čtvrtek z Wallops Island Virginia. Ale v závěrečném odpočtu došlo ke zdržení.

Tato toaleta za 23 milionů $ váží 100 liber, měří 28 palců na výšku a má poloviční rozměry oproti Rusy postaveným toaletám používaným na ISS.

Zde je bližší pohled na nejdražší toaletu světa a teď bezpochyby už i vesmíru:

Jelikož nová toaleta je asi o 65% menší než ty zhotovené Rusy, bude to premiérová toalet pro astronauty, co dostanou čísla 1, 2, 3, až proběhne budoucí mise na měsíc.

Momentálně se na ISS používají Rusy zhotovené toalety.

Projektová manažerka z John Space Center Melissa McKinley, kterou citoval Guardian, řekla, že ty starší toalety vyhovovaly více mužům. Ty nové budou lepší pro ženy – a jak jsme nedávno uvedli, NASA se chystá na měsíc v roce 2024 vyslat první ženu.

„Úklid smetí je velký problém. Nechceme, aby cokoliv mizelo nebo unikalo,“ řekla McKinley s dodatkem, musíme si říci, že v beztíži se všechno vznáší.

Dnešní noční start je plánován na 21:16 EDT (01:16 GMT). Čtenáři o Washingtonu D.C. až po Baltimoru ve Filadelfii i v New York City by mohli start nejdražšího záchodu světa od NASA vidět.

Tady máme živý přenos pro dnešní start:

Čtenáři si mohou vzpomenout, že na ISS pořád pátrají po malé netěsnosti vzduchu. Myslí si, že netěsnost by mohla pocházet z ruského modulu ISS zvaného Zvězda.

by Tyler Durden

Fri, 10/02/2020 – 20:40

Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/watch-live-nasa-launch-worlds-most-expensive-toilet-iss-use

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Rusko říká, že má důkazy, že v bio-laboratoři na Ukrajině našlo patogen ptačí chřipky s 40% smrtelností

Rusko obvinilo Spojené státy z experimentování s patogeny ptačí chřipky s 40% smrtností pro lidi v americké bio-laboratoři na Ukrajině. Ruské ministerstvo obrany v pátečním prohlášení tvrdilo,...

Tvořivá společnost a 12000letý cyklus zkázy

Tento článek je navazujícím druhým dílem po následujícím předchozím článku na toto téma: http://reformy.cz/je-tvoriva-spolecnost-kult-zkazy/ Stručné...

Razie na temný web: Europol zatkl skoro 300 podezřelých a zabral 51 milionů € špinavých peněz

Této společné operace se účastnilo devět zemí včetně Německa, Velké Británie a Spojených států. Globální razie na ilegálních obchody...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x