Free Porn
Pátek, 21 června, 2024
Home NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY Nastal čas na čistku mezi „experty“

Nastal čas na čistku mezi „experty“

Vojenská mise Spojených států v Afghánistánu se zhroutila do chaosu a hanby. Ta katastrofa má mnoho rodičů. Ale určitě jsou to ti „experti“, na které naši vůdci spoléhali, kdo nesou většinu viny.

Jsou to oni, kdo často nebyli schopni pochopit moc náboženské víry a roli hrdosti v islámu, jakou sehrála v neochvějné oddanosti Talibanu vítězství. Byli to oni, kdo si mysleli, že bychom Afghánistán mohli předělat k obrazu Západního liberalismu. Byli to oni, kteří nezvládli pochopení nenarušitelné kmenové povahy afghánské společnosti.

Afghánistán přinejmenším do očí bijícím způsobem odhalil naprostou stupiditu naší opěvované zahraniční politiky a našich národně bezpečnostních expertů. Např. náš mimoňský ministr zahraničí Anthony Blinken nás ujišťoval, Kábul nemůže od „pátku do pondělka“ padnout. A měl pravdu, padnul od pátku do neděle.

A co bychom měli dělat s našimi opěvovanými internacionalisty ve Spojených národech? Po tom úplně nemožném proslovu našeho prezidenta Bidena, v němž neřekl nic, uspořádalo ministerstvo zahraničí tiskový briefing, během něhož mluvčí Ted Price papouškoval to bezděčně směšné prohlášení Rady bezpečnosti Spojených národů naléhající na vládu Talibanu, aby byla „inkluzivní a reprezentativní včetně plné, rovné a smysluplné účasti žen.“ Jsem si jist, že barbaři opravdu ženy začlenění, hned jak je znásilní.

Bohorovnost těchto frajírků by snad mohla být tolerovatelná, kdyby šlo o odborně zdatné technokraty. U nich to ale smrdí. Opravdu na všech debaklech během mého života byly vždy všude otisky prstů „expertů“. Bylo to fiasko v Zátoce sviní. Vietnam. Ta fraška s chybějícími zbraněmi hromadného ničení v Iráku. A ten seznam pokračuje a pokračuje.

Vy my řeknete, co to kecáš? Kubánská raketová krize zafungovala přeci velice dobře? Opravdu fungovala. Ale jen proto, že Kennedy ignoroval rady vojenských expertů, aby Kubu bombardoval.

A co kolaps Sovětského svazu? A zase znova, ta přínosná událost byla uspíšena, protože prezident Reagan ignoroval mezi experty tak rozšířenou nesnášenlivost k Strategické obranné iniciativě (Hvězdným válkám) a postupoval stejně dál, což pomohlo komunistům zbankrotovat pokladnu.

Podívejme se na Čínu. Naši Číny znalí experti si byli jisti, že když posílíme ekonomiku této země, tak budou lidé v Číně požadovat vyšší svobodu, aby stoupala spolu s jejich zlepšující se životní úrovní. Nejenže se tento požadavek nenaplnil kromě dnes rozdrcené reakce občanů Hongkongu na ztrátu jejich kdysi existujících svobod, my ale vypadáme čím dále více jako Čína, místo aby oni vypadali více jako my.

A co je horšího, my teď na té tyranii závisíme ve většině průmyslové výroby a těžbě kriticky důležitých přírodních zdrojů jako prvky vzácných zemin.

Dobrá práce, experti!

Zahraniční politika není zdaleka jedinou oblastí sužovanou takto debilními expertízami.

Ty nejapnosti veřejného zdravotnictví během COVIDU by mohly zaplnit několik knih a určitě se tak časem i stane. Ale ta cinknutá vyšetřování a opakovaná prolhanost obklopující otázku, jestli ten virus utekl z Wuhanského institutu virologie, je obzvláště rozčilující, ani nemluvě o americkém financování tam prováděného výzkumu „získání funkčnosti“ protlačovaného naším hlavním epidemiologem Dr. Anthony Faucim.

Když mluvíme o bohorovnosti expertní třídy, tak loni Fauci napsal, že WHO a OSN by měly dostat pravomoc „přebudovat infrastrukturu lidské existence,“ abychom se vyhnuli budoucím pandemiím. Uvážíme-li, jaká se za nimi táhne historie samých naprostých blbostí, tak by nás asi takový přetvářející projekt nejspíš vrátil do jeskyň.

A podívejte se, k čemu došlo ve zdravotním sektoru, kde naši experti pomáhají rozdmychávat trans-genderovou morální paniku. Hlavní lékařské žurnály a asociace dokonce propagují blokování puberty pro děti, přestože to je přinejmenším úplně experimentální a potenciálně fyzicky takové pacienty poškozující. A aby to bylo úplně praštěné, Americká lékařská asociace dokonce naléhá, aby se přestalo pohlaví uvádět na rodných listech dětí.

A to jsme ještě ani nezmínili úplně ulítlou kalifornskou veřejnou politiku doporučenou experty na klimatickou změnu, která srazila tento kdysi Zlatý stát na úroveň třetího světa s neustálými výpadky proudu, nekontrolovatelnými požáry divočiny a s nedostatečnými nádržemi vody, protože už po desetiletí nebyl postaven žádný nový vodní rezervoár, i když populace státu exponenciálně roste.

Farmáři v tom blázinci dokonce v Central Valley začali podhrabávat své neocenitelné mandloně.

Jeden krach za druhým hrozným krachem už vyvolal masovou nedůvěru v celou třídu expertů a zamoření kolapsem důvěry ve všechny naše instituce.

To je hluboká krize. A my kompetentní experty potřebujeme. Lidé, kteří vědí, o čem mluví a kteří mohou vysvětlit komplikované záležitosti politiků a lidem, jsou pro řádné fungování sofistikované demokratické společnosti kriticky důležití.

Ale aby experti dělali svoji práci správně, tak je třeba, aby byli apolitičtí. Potřebují, aby poskytovali tak objektivní rady, jak je jen možné, pokud nesou své klobouky „expertů“. Ze všeho nejvíce je třeba, aby při výkonu svých povinností odložili osobní ideologii a vítali neortodoxní názory. Např. tím, co vytvořilo triumf přistání na měsíci, nebyla ideologie. Byla to vášeň a znamenitost v raketové vědě a inženýrství.

Problém ale je, že příliš mnoho našich současných „expertů“ na zahraniční politiku, uplatňování zákona, vědu, vzdělání, lékařskou inteligenci a ten seznam jde dál a dál, je už zpolitizovaných. Někteří si dokonce i teď myslí, že to oni by měli činit rozhodnutí, místo aby jen radili. Takový přístup neučiní politiku více založenou expertnosti, učiní z expertního počínání více politicky motivované, čímž – dá se říct – přestanou být experty.

Vytvoření paradigmatu, v němž můžeme opět v bezpečí spoléhat na experty, bude vyžadovat ohromnou prořezávku těch falešných specialistů, teď usazených na mocných místečcích ve vládě a ve think tancích. Opravdu masové rezignace nebo vyhazování by mohly být jedinou účinnou nápravou toho, co nás teď ničí. Nastal čas pustit se do takového třídění.

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, AUG 20, 2021 – 11:00 PM

Authored by Wesley Smith via The Epoch Times,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/its-time-purge-experts

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x