Free Porn
Pátek, 12 července, 2024
Home Nezařazené NATO: Pomožme Al Kaidě v boji proti Kaddáfímu

NATO: Pomožme Al Kaidě v boji proti Kaddáfímu

V médiích dost chybí širší pohled na intervenci NATO/USA v Libyi. V českých médiích se sice objevila zpráva o dodávkách zbraní z Francie povstalcům, čímž Francie porušila rezoluci OSN k Libyi, která uvalila embargo na poskytování zbraní Libyi. Nicméně vše zapadá v šumu jiných zpráv včetně většího informování, co jsou vlastně tito povstalci zač. A také jakých zvěrstev se tam NATO a povstalci zjevně dopouští.

Povstalci = Al Kaida ?

Je to ironií, nicméně ne novou pod sluncem, že opět financujeme, vyzbrojujeme a dokonce i cvičíme Al Kaidu v boji proti společnému nepříteli. Dodáváme raketomety a cvičíme je používat tyto raketomety a jiné zbraně. Údajně pro “humanitární obranu”. V českých masmédiích se sice objevila informace, že mezi povstalce (odpůrce režimu Kaddafiho) patří fyzicky ti samí lidé, kteří byli v Afghánistánu a jinde považováni za Al Kaidu (potvrdil to i jeden z povstalců, bývalý člen Al Kaidy), ale moc se o tom nehovoří.

Al Kaidu lze terminologicky nazvat také jako tzv. islámský extrémismus (Wahhabismus pocházející ze Saudské arábie), který se velice odlišuje od běžného výkladu Koránu, islámské verze Bible. Někteří tvrdí, že Al Kaida, tak jak si ji typicky lidé představují, neexistuje. Že jde jen o pojem určité ideologie a nikoliv hiearchicky propojenou organizaci. Podstatné v tomto směru je, že tito lidé byli evidováni v minulosti jako členové Al Kaidy.

Tedy je situace totožná, kdy USA v minulých letech financovalo, cvičilo a vyzbrojovalo Al Kaidu v teroristických útocích na iránský režim Mahmúda Ahmedínežáda (viz. můj starší článek “Irák žádá USA, aby přestaly podporovat teroristy (MKO)” ) nebo když pod vedením Zbigniewa Brzezinského, tehdy poradce prezidenta Jimmyho Cartera, byli cvičeni a financováni mudžáhedíni (Taliban) v Afghánistánu v boji proti Sovětskému svazu.

Dle článku britského deníku The Guardian (“Libyan rebels in Misrata take tough line on foreign media”) libyjští povstalci brání zahraničním novinářům přístup k některým místům, záměrně odpojují internet, umožňují jen rozhovor skrze jimi schválené překladetele, a podobnými jinými způsoby řídí dostupnost informací novinářům s vysvětlením, že se obávají špehů.

Libye byla pokroková v právech žen

Kaddafího režim se velice odlišoval od pojetí islámu Al Kaidy. Například v Libyi mají (od roku 1969) ženy práva velice podobná jako muži, včetně práva volit. A tuto zemi bombardujeme a zabíjíme tamější děti a ženy ve spolupráci s povstalci, kteří ženám údajně vyřezávají prsa, Kaddafiho příznivce kastrují a uřezávají jim okázale hlavy. Pokud na to máte žaludek, lze tato videa najít (ačkoliv YouTube se je snaží stahovat). V médiích se ovšem tyto záběry (fotky a videozáznamy) neobjevily. Mnoho videozáznamů údajně pořídili před povstalci prchající libyjci ze svých mobilních telefonů. Před těmito nepříjemnými informacemi nás masmédia naštěstí úspěšně ochraňují.

Muammar Kaddáfí má zcela opačným přístup k ženám (oproti Al Kaidě) a i k právu šáría, jehož není zastáncem narozdíl od ideologie Al Kaidy, která možná Kaddáfího režim považuje za svatokrádežný – v jeho rovnostářství k ženám například. Stojíme vůbec na správné straně, když už tedy jdeme do války? Pomáháme zavést v Libyi právo šáría. Vše je na hlavu.

NATO omylem(opět?) v Libyi bombardovalo vysokou školu a nemocnici

Je to neuvěřitelné, ale po předchozím bombardování civilních budov (za což se NATO omluvilo) se další obětí naší humanitární války stala vysoká škola a nemocnice. Opět lze na alternativních webech nalézt velice drastické fotografie kusů ohořelých těl. Libyjci, tato těla odklízející, se rozčilují na NATO a křičí, ať je necháme na pokoji. Asi bychom se jim opravdu neměli snažit “pomáhat”. A jen proto, že je někdo povstalec, neznamená, že přinese něco lepšího. Navíc když povstalci jsou defakto Al Kaida.

Takový přístup v boji, ať už kdekoliv, mi připadá velice elitářský. Shazovat bomby a nevědomky (?) tak destabilizovat celou zemi bombardováním infrastruktury, nemocnic, škol atd. postupně časem do sociální, ekonomické až humanitární krize. Ta je vždy zdrojem radikalizace.

Porušení dohody

Jsme svědky bezostyšného porušování dohod, kdy Francie dodává libyjským povstalcům zbraně, nebo když NATO, defenzivní aliance členských států, útočí na nečlenský stát, který nás nenapadl. Nejsou ctěny naše vlastní úmluvy a jediný, kdo si v tomto případě stěžuje je Čína, Rusko, Africká únie. Nikoliv Francie, Británie, Česká republika či NATO. Lidé v NATO tvrdí, že o dodávkách zbraní Francií nevěděli. Ale nestěžují si evidentně.

Že si geopolitičtí rivalové jakými jsou Čína nebo Rusko stěžují, není až tak překvapivé, ale podivné je to zdejší Západní ticho i nad samotným porušováním zbrojního embarga. Měla by to být velká aféra, ale není. Nebo alespoň ne z pohledu masmédií. Ta obecně ale o jakýchkoliv tématech informují velice ploše, takže není překvapením, že i ve směru války v Libyi nejsou dobrým zdrojem informací. Spíše jen jakýchsi útržků. Na víc není čas. I to je poněkud drsný obrázek, jak naše zabavenost konzumním tokem informací, iPadů, sportovních útkání, drog atd. nám brání vidět skutečnost. Já se cítím za tento útok spoluodpovědný (jsem kolečko v systému platící daně), a proto mi to nedá se k této válce nevyjádřit.

Stažení USA z Libye

Spojené státy ze z bojů v Libyi stáhly, protože čelily doma silné kritice politiků (“Američtí zákonodárci zažalovali Obamu kvůli operacím v Libyi”). Válku totiž musí schválit americký kongres! Tak tomu má být dle americké ústavy. Barack Obama, nositel Nobelovy ceny míru, ale oponoval, že tento zásah je v souladu se zákony OSN. Čímž jen přilil benzín do ohně odpůrců zásahu, protože tím naznačil, že zákony (rezoluce) OSN jsou nadřazené vnitrostátní legislativě. Tedy onen konspirační kosmopolitismus, internacionalistický přístup centalizace moci jednou celosvětovou organizací/vládou.

Nicméně než bude tento spor o oprávněnosti amerického zásahu nějakým směrem vyřešen, zůstavá americká armáda opodál a nezasahuje. Drzostí dnešní době typickou je ale už, že samotný americký útok proběhl ještě dříve než diskuze o legislativní oprávněnosti začala (neměl souhlas kongresu). Podobně jako když USA útočily na Irák ještě před rezolucí OSN válku zpětně později schvalující.

Možná by někdo namítnul, že jednu chvíli se oháním rezolucí OSN o embargu dodávek zbraní Libyi, a jindy si stěžuji, že Barack Obama nadřazuje rezoluce OSN nad vnitrostátní legislativu, ale to není ve skutečnosti můj problém, že ti co vládnou, nerespektují vlastní stanovy. Když už je součástí rezoluce OSN něco dobrého, nemělo by to být vynecháno. Takto nejsou respektovány ani americké zákony ani rezoluce OSN.

Zastavme tuto válku

Co dodat závěrem? Jistě by se k tématu dalo hovořit dále a podrobněji, nicméně situace se jeví tragicky jasná. NATO by se mělo z Libye okamžitě stáhnout a ukončit tak teror, který tam způsobujeme. Znovu mělten Klaus pravdu. I v odporu proti válce v Libyi stál osamoceně spolu s “hradní partičkou”.

Ušetříme tím i peníze, kterých je teď tak nedostatek (viz. “Libya war has cost UK at least £200m”).

Jiří Míka vyšlo na blog.idnes.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
10
0
Would love your thoughts, please comment.x