Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home Nezařazené NATO říká, že na Ukrajině je přes 1000 ruských vojáků a je...

NATO říká, že na Ukrajině je přes 1000 ruských vojáků a je “extrémně znepokojené … z hrozivosti situace”

Hned v patách ukrajinským tvrzení o ‚invazi‘ a po stažení těchto tvrzení do toho zase jednou vstupuje NATO se silnými prohlášeními o ruském ‚vměšování‘:

  • ČINITEL NATO: U UKRAJINY JE ODHADEM 20 000 RUSKÝCH VOJÁKŮ (není to náhodou 17 nebo 45?)
  • ČINITEL NATO: NA UKRAJINĚ OPERUJE PŘES 1 000 RUSKÝCH VOJÁKŮ
  • ČINITEL NATO: HROZÍ, ŽE TA 2. FRONTA UKRAJINSKÉ ARMÁDĚ ODŘÍZNE ZÁSOBOVACÍ TRASY
  • ČINTEL NATO: TA NOVÁ 2. FRONTA UKRAJINU ‘EXTRÉMNĚ ZNEPOKOJUJE’

Ač prohlášení NATO v minulosti nezpůsobovala zrovna dramatická oslabení akcií (čili byly zcela opomíjena), tak tentokrát to vypadá, že trhy berou tyto obavy daleko vážněji, když tento činitel říká, že Ukrajinské síly jsou v „hrozivé situaci.“

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Jak hlásí Bloomberg,

NATO odhaduje, že v pohraničním regionu s Ukrajinou je v současnosti 20 000 ruských vojáků, řekl činitel Severoatlantické smluvní organizace, co dnes mluvil s reportéry pod podmínkou anonymity v hlavním ústředí v Mons v Belgii.

No, uvnitř Ukrajiny teď operuje přes 1 000 ruských vojáků: činitel.

Ruští vojáci na Ukrajině obsluhují pokročilou techniku a slouží separatistům jako poradci: činitel.

V důsledku toho se na Ukrajině od července stali daleko efektivnějšími, takže v poslední době tam opravdu došlo k nárůstu ruských aktivit. Přeshraniční podpora, palba raket a dělostřelectva přes hranici, dodávky více zbraní: činitel.

Rusko v podstatě na jihu otevřelo druhou frontu, což je extrémně účinný způsob, jak ulehčit tlaku, který je vyvíjen na separatisty: činitel.

To Ukrajinské síly staví do „hrozivé situace“, protože z jihu se ruské síly mohou spojit se silami v Doněcku nebo mohou postupovat na západ ke Krymu: činitel.

Otevření druhé fronty na jihu je pro postavení Ukrajiny „extrémně znepokojivé“; to hrozí, že budou odříznuty vojenské zásobovací trasy Ukrajiny: činitel.

Tento činitel odmítl ruské kroky na Ukrajině nazvat „invazí“ místo toho opakovaně používal výrazu „vměšování“.

Dále:

  • ČINITEL NATO: RUSKO SE SNAŽÍ UVOLNIT TLAK VYVÍJENÝ NA SÍLY REBELŮ
  • ČINITEL NATO: RUŠTÍ VOJÁCI NA UKRAJINĚ OBSLUHUJÍ POKROČILÉ ZBRANĚ

Rusko teď ukrajinské rebely podporuje už otevřeněji, když se malé ruské vojenské formace přesunují na ukrajinské území, řekl vyšší diplomat NATO.

Rusko rebelům poskytlo dělostřeleckou a raketovou podporu jak z pozic v Rusku, tak zevnitř Ukrajiny, řekl tento diplomat.

Teď tam dodávají rakety země-vzduch SA-22, a ty jsou daleko pokročilejší než raketa SA-11, co sestřelila to malajské letadlo, řekl tento diplomat.

Ruská podpora začala být otevřenější s příchodem úspěchů kyjevské vlády v boji proti rebelům u Luhanska a Doněcka, říká tento diplomat.

  • ČINITEL NATO: RUŠTÍ VOJÁCI NA UKRAJINĚ SLOUŽÍ JAKO PORADCI (zrovna tak, jako humanitární Američané v Iráku?)

Počátkem tohoto týdne to následovaly pokročilejší rakety země-vzduch.

*  *  *

Vypadá to, že tohle ráno jsou ty ‚řeči‘ o něco reálnější, jelikož Ukrajinská bezpečnostní rada uvažuje o vyhlášení Výjimečného stavu (což vypadá ironicky, uvážíme-li ty neustálé hrozby, jaké se tento měsíc kolem toho ozývaly).

*  *  *

A pak přišlo tohle…

„Ruskou invazí“ by se měla zabývat Rada bezpečnosti OSN, litevský ministr zahraničí.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x