Pondělí, 20 května, 2024
Home Nezařazené Návrh na složení vlády opravdových odborníků

Návrh na složení vlády opravdových odborníků

Vzhledem k tomu, že se parlamentní strany nemohou dohodnout mezi sebou, president s nimi a chudák pan Rusnok se trápí jak mužik nad dopitou láhví vodky, dávám zde návrh jak ven ze začarovaného kruhu. Zde je několik dobře akceptovatelných jmen, která by vygenerovala naše politická scéna, pokud by odhodila závoj zbytečné skromnosti a falešné korektnosti.

 

Premiér: Martin Roman

Člověk, který rozhodně umí politické koně dobře osedlat, nakrmit i zapřáhnout společně do jednoho povozu. Když nikdy, tak pod jeho vedením se úderníci politické práce nakonec vždy dohodnou. Již dříve dokázaly teambuildingy v Toskánsku či Dubaji sjednotit i nejzapřísáhlejší protivníky ideově naprosto “opačných” partají. Navíc by svá chátrající těla mohli ministři po práci vyztužit při golfu či pod plachtami moderní jachty a takto odpočati a fyzicky ztopořeni by pak podávali výkony, které by nám mohl závidět celý svět. Možná by byl jen malý problém se zveřejňováním dokumentů, smluv, zápisu z jednání, návrhů zákonů a rozpočtu. Ale však on ty bláboly nikdo nečte ani dneska.

Ministr zahraničí a místopředseda vlády: Andrej Babiš

Umí výborně československy, zná temná zákulisí obchodu s cizinou, krmí většinu národa a chce tak činit i za hranicemi. Za kus žvance ze strouhanky nebo kuřecího separátu bude brzy vděčný každý Evropan.

Ministr financí a místopředseda vlády: Roman Janoušek

Kdo jiný by měl mít pod velením toky státních financí než všemi uznávaný praktik? Jeho schopnost najít ve vysychajícím státním penězovodu stále další a další peníze je takřka nadpozemská. Jen by možná bylo potřeba natisknout i nové nominální hodnoty bankovek: 10 000,- s tunelem a 50 000,- s velkým orchestrem, aby to kluci nemuseli pořád nosit v igelitkách či krabicích.

Ministerstvo zemědělství: František Čuba

S kapitalistickým hospodařením za socialistické peníze má dostatek zkušeností. Kdyby nasadil všechny páky, koukali by jak tele na nová vrata i farmáři z Francie, jinak zvyklí místo setí, orby a sklizně jen vyplňovat žádosti o dotace.

Ministerstvo práce a sociálních věcí: Miroslav Štěpán

Jediný “politický vězeň sametového režimu”, který na svá bedra vzal všechny hříchy KSČ. Tedy pravý proletář tělem i duší. Kdo jiný dneska více rozumí obyčejnému člověku? Kdo jiný by mu uměl lépe vyhovět?

Ministerstvo zdravotnictví: David Ráth

Sjednotil svojí vazební anabází pohled na drobná selhání jednotlivce při řízení svěřeného resortu, obzvláště zdravotnictví a stavebnictví. Vzhledem k radosti politiků, že jej zatím nemusí následovat, dokonale akceptovatelný všemi stranami.

Ministerstvo dopravy: Aleš Řebíček

Jeho revírem jsou dálnice a tempo peněžní pumpy vražedné. Nicméně odborník, který velmi dobře ví kolik stojí kilometr dopravní tepny, jak zinkasovat mýtné do kapschy a navíc rozumí i fotbalu. Obyčejný kluk, který měl štěstí. Tento americký sen by mohl přebít i jeho stranickou příslušnost.

Ministerstvo kultury: Františk Ringo Čech

Úlitba presidentu sjednotiteli. Zapomněl Ringa pozvat na inauguraci a tímto by se revanšoval. Navíc je František multiumělec, což je skoro stejně dobré jako multikulturní pracovník. Jeho obraz “Vláda obdivuje píču” by pak krásně zarámoval každé zasedání ve Strakově akademii.

Ministerstvo životního prostředí: Klára Samková

Rozumí prý všem nějak vyloučeným, utlačovaným či diskriminovaným, tak proč ne šumavskému kůrovci, skokanovi zelenému či usychající kosodřevině. Jistě by pro ně vysoudila relevantní životní prostor, dotace a zelené dávky.

Ministerstvo pro místní rozvoj: Ivo Rittig

Má dokonale zmapovaný terén a umí se za svůj region postavit. Dobře ví, že i malé halíře nakonec dělají velké peníze. Pokud by získal pověření, jistě by nevzkvétala jen Praha a Monako, ale celá naše vlast.

Ministerstvo spravedlnosti: JUDr. Stanislav Gross

Jednoznačná volba. Jeho schopnosti jak vystudovat, vydělat peníze, zázračně investovat, přenášet naplněné igelitky a k tomu všemu ještě prodávat kosmetiku jsou zmiňovány ve všech zlatých knihách politického úspěchu. Nejdůležitější vlastností famózního advokáta je pak jeho schopnost křišťálově čistého krytí. Kamarád do nepohody, který nikdy nezklame štědrého páníčka.

Ministerstvo vnitra: František Mrázek in memoriam

S vyznamenáním “Zastřelen v boji”. Práci podřízených by v reálu střídavě řídil zrovna ten, který by potřeboval odklonit zájem o svého přítele, přítelkyni či milenku, popřípadě nějaká sekretářka, svačinářka nebo vrátný.

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Zdeněk Bakala

Jak zobchodovat nic za miliardy je umění v dnešní EU takřka prioritní pro další růst a rozvoj firem. Také jak uklidnit emoce nepodstatných či obtěžujících drobných plátců, kteří v konečném důsledku skládají mozaiku velkých zisků. Není lepší volby pro tento resort.

Ministerstvo školství: Pavel Tykač

Vyučil hodně Čechů již v CS fondech, ukázal jim pravou realitu života, nikoliv jen teoretické školní poučky. Toho bude třeba stále více a Pavel Tykač je průkopníkem novátorských metod.

Ministerstvo obrany: Jan Fischer

Je pevný jako skála a nikdy před nikým neuhne. Navíc by mohl mít i poradní hlas na ministerstvu financí, neboť umí dluhy. Česká armáda už vytáhla z finanční tísně jiné celebrity. Miroslav Kalousek jako první náměstek je pak již jen samozřejmost.

K rukám pana presidenta Miloše Zemana s pozdravem “Allah Akbar!”  

Diskuse bez registrace, další články, volební anketa: ZDE.

Karel Kříž vyšlo na:

Návrh na složení vlády opravdových odborníků

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x