Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home POLITIKA Evropská Unie Nejhorší pařížské násilnosti za celé měsíce, když se Žluté vesty na Svátek...

Nejhorší pařížské násilnosti za celé měsíce, když se Žluté vesty na Svátek Bastily zase střetly s policií

Francouzští policejní těžkooděnci znovu udeřili proti protestujícím po pařížské vojenské přehlídce na Den Bastily, uvádí AFP.

Protestující provolávali protivládní hesla, prorazili bezpečnostní bariéry a zapálili popelnice, v důsledku čehož proti nim nasadili slzný plyn a další opatření ke kontrole davů. Kromě AFP a ruských RT/Ruptly tyto protesty oficiální média zcela ignorovala.

Je třeba poznamenat, že spousta protestujících na sobě ve skutečnosti žluté vesty neměla, protože nikoho, kdo ji měl, do oblasti slavnostní přehlídky k oslavě vítězství lidu nepustili. Takže si místo toho vzali žluté balóny.

Tyto střety rozvrátily národní oslavy útoku na Bastilu v roce 1789 v Paříži během Francouzské revoluce, což Francie oslavuje každoroční vojenskou přehlídkou – jen si představte, kdyby se něčeho takového dopustil třeba Donald Trump!

S Macronem to populistické vítězství lidu slavilo ještě několik dalších vůdců včetně holandského ministerského předsedy Marka Rutteho a německé kancléřky Angely Merkel.

Macron také, jak uvádí zprávy, nemohl pronést svoji slavnostní řeč po boku francouzského náčelníka generálního štábu generála Francois Lecointre, neboť ho vypískali.

Probíhala tam také akce Létající voják, ta byla ale tichá.

CNN se zápalem poukazuje na to, že během těch násilných protestů, co se s různou intenzitou táhnou už od listopadu už nejméně 24 Žlutých vest přišlo o oko.

CNN se zápalem poukazuje na to, že během těch násilných protestů, co se s různou intenzitou táhnou už od listopadu už nejméně 24 Žlutých vest přišlo o oko.

Organizátor Žlutých vest Jerome Rodrigues přišel o oko

Bredestein je jedním z nejméně 24 lidí, kteří přišli při protestech Žlutých vest, které začaly v listopadu 2018, o oko, uvádí Desarmons-Les, podpůrná skupina pro ty, co se vyhrnuly do ulic francouzských měst.

To, co začalo jako kampaň proti nárůstu daní z paliv, se přetvořilo na širší boj proti vládě prezidenta Emmanuela Macrona. Po celé Francii propukly násilné střety. Protestující vrhali zápalné bomby a cihly, zatímco policie, aby ten hněv uklidnila, používala vodní děla, ochromující granáty a slzný plyn.

V březnu francouzský ministr vnitra uváděl, že tehdy bylo zraněno 2 200 Žlutých vest a 1500 policistů. Ministerstvo odmítlo CNN uvést počet lidí, kteří utrpěli úrazy očí. – CNN

Francouzské policii se dostalo širokého odsouzení dokonce i od Spojených národů a Evropského parlamentu za zjevné používání nadměrné síly při bouřích Žlutých vest.

Poznámky: Nebezpečnost zranění Žlutých vest daleko přesáhla množství zranění při protestech třeba v Číně a nedávno v Hong Kongu. Kolem protestů Žlutých vest se pozvolna organizuje širší síť hnutí, o čemž pojednává např. tento článek:

Poslední zprávy o Žlutých vestách

by Tyler Durden

Sun, 07/14/2019 – 12:05

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-07-14/paris-violence-worst-months-yellow-vests-clash-police-bastille-day

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Úžasná demokracie! Německá vláda by mohla pravicovou stranu porazit jejím zákazem, navrhuje státem financovaná agentura

Německý stát by mohl rostoucí pravicové strany v zemi úspěšně porazit jednoduše jejich zákazem, navrhuje „nezávislá“ vládou financovaná agentura. Německý...

Proč je establishment z Kennedyho tak vyděšený?

My OP, jak Daisy dokumentovala, trpíme spoustou vyhazování z platforem. Je to finančně obtížné, ale zdaleka nejsme sami. Jednou z největších veřejných osobností, kterou...

Brusel zneužívá Ukrajinskou válku k uzurpaci vojenských pravomocí od členských států, varuje europoslanec

Systém EU ke zvýšení dodávek munice Ukrajině je krokem s důsledky „uzurpace vojenských pravomocí“ v tomto bloku, varoval europoslanec. Poslanec zvolený...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x