Úterý, 28 března, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Nejméně v 25 francouzských městech vypukly bouře, neboť ‚mládež‘ útočí na policii

Nejméně v 25 francouzských městech vypukly bouře, neboť ‚mládež‘ útočí na policii

V nejméně 25 městech a okresech Francie vypukly v pondělí v noci bouře, během nichž se útočí i na policii a pokouší se vypálit policejní stanici ve Štrasburku.

Některé z těchto incidentů byly podle domněnek zažehnuty motocyklovou nehodou v sobotu v noci na pařížském předměstí Villeneuve-la-Garenne, jehož se účastnila i místní policie.

30letý motocyklista se vážně zranil, když neoznačené policejní auto otevřelo na červeném světlu dveře, do nichž ten motocyklista narazil a pak naboural do vedlejšího sloupu. Do nemocnice ho odvezli se zpřeráženýma nohama a frakturou stehna.

https://twitter.com/DamienRieu/status/1252370159127293953

Bouře podle vysílače France Bleu začaly v neděli v noci ve Villeneuve-la-Garenne a pokračovaly do pondělní noci vrháním zápalných lahví na policii.

I v několika dalších pařížských předměstích proběhly násilnosti a bouře včetně notoricky neblaze proslulé no-go zóny Seine-Saint-Denis, kdy jak v Aulnay-sous-Bois, tak v Saint-Denis zapalovali popelnice.

V několika oblastech byly rovněž hlášeny útoky na policii, konkrétně v Asniéres, Nanterre, Meudon, Clamart a Gennevilliers.

V okrese Yvelines, který v posledních dvou týdnech zažíval skoro každodenní útoky na policii, hlásili policisté útoky ve městě Noé, kde na ně skupina asi 20 lidí vrhala projektily a zápalné lahve.

Ani ne o hodinu později v obci La  Verriere byla skupinou asi pěti lidí napadena další policejní hlídka. Kameny na policisty pak vrhali i v Mante-la-Jolie a o chvíli později napadli zápalnými lahvemi autobus v Sartrouville.

Konečný incident té noci v Yvelines proběhl asi v 2:50 h ráno v Les Mureaux, kde policisty napadlo asi tucet lidí.

Ve Štrasburku gang místních zkusil vypálit budovu, kde sídlí místní policejní stanice v okresu Meinau vrháním Molotovových koktejlů na tuto budovu. Policie později potvrdila, že policejní stanice neutrpěla žádné vážné škody.

Julien Le Cam z Aliance policejních odborů komentoval násilnosti té noci tvrzením: „Ta noc byla pro naše kolegy opravdu těžká. Obtížnější než v posledních týdnech. Dochází k nárůstu takových útoků a to v terénu způsobuje spoustu obav.“

Le Cam se uchýlil k tvrzení, že k napětí v určitých no-go zónách vedla řada faktorů včetně dopadů tvrdé národní karantény, jaké má na ilegální obchody s drogami, přičemž tyto obavy už předtím vyslovila řada dalších činitelů orgánů zákona.

„Školy jsou zavřené. Vrací se hezké počasí a my dobře víme, že s tím přichází návrat motocyklových závodů. Navíc mnoho lidí, kteří byli ve vězení, bylo v posledních dnech propuštěno. To vše vede k explozivnímu koktejlu posilovanému určitými každodenními nepříjemnostmi,“ řekl.

GEOFFROY VAN DER HASSELT/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

21 Apr 2020

Zdroj: https://twitter.com/BreitbartLondon/status/1251807646644088834

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Promigrační syrská aktivistka tvrdí, že žít v německém Sasku je horší než syrská občanská válka

„Snášet rasismus v Sasku je horší než každodenní válku v Sýrii.“ Německá spolková země Sasko je v Německu jednou z nejskeptičtějších k imigraci...

Do Německa se týdne propašuje 1 500 migrantů a zhoršuje se to, varuje vrcholný šéf policejních odborů

Andreas Roßkopf očekává, že s příchodem teplejšího počasí ta čísla značně narostou. Do Německa každý týden pašeráci lidí propašují přes...

Most Popular

Skotsko teď vede separatista bojující proti svobodě slova, který chce v úřadech méně bělochů

Levicový separatista Humza Yousaf, který byl průkopníkem legislativy proti svobodě slova a lobbyistou za méně bělochů ve vysokých funkcích, ve středu složí...

Trable amerických bank znamenají konec systému rezervní měny dolaru

Tato bankovní krize není problémem kvality úvěrů, nýbrž vyvěrá z financování amerického neustále nafukovaného zahraničního dluhu, který už nejde financovat.

Populismus roste: Strana holandských sedláků ohromně zvítězila, ač deset další stran mělo větší rozpočet

Holandská populistická strana odporu Selské občanské hnutí (BBB) minulý týden dominovala v provinčních volbách do té míry, že se stala nejsilnější stranou v zemi,...

G7 versus BRICS – jsou naplno ve střetu

Náhledový obrázek: Vůdci G7 na zasedání 28. června 2022 ve Schloss Elmau v německém Krünu. (White House/Adam Schultz) Ekonom,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x