Free Porn
Úterý, 16 července, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Německé školky, které zakázaly vepřové, aby potěšily muslimy, jsou pod policejní ochranou

Německé školky, které zakázaly vepřové, aby potěšily muslimy, jsou pod policejní ochranou

Plány přestat ve dvou školkách v německém Lipsku dětem servírovat vepřové nebo želatinu, která je obsažena v takových produktech jako gumoví medvídci, vyvolal na sítích vlnu kritiky a po celé zemi jsou z toho novinové titulky.

První o návrhu těchto školek referovaly noviny Bild, kdy uvádí, že rozhodnutí zavést tyto změny vzniklo z ohledu ke dvěma muslimským dětem.

„Respektujíc náš pokrokově se měnící svět, budeme od 15. července objednávat a servírovat jen od vepřového oproštěná jídla a zákusky,“ píše se podle Bildu v dopise zaslaném rodičům.

Reakce na tyto plány se tak vyostřily, že policie v Lipsku se rozhodla, u obou těchto školek zaparkovat hlídkové vozy, aby je ochránila před „možným ohrožením.“

Ředitel obou těchto školek Wolfgang Schäfer smutně řekl, že po vzniklém pobouření, zatím tyto plány pozdrželi.

„Jsme celou tou věcí zdrceni,“ řekl tiskové agentuře DPA.

Zpráva Bildu se na sociálních médiích rozšířila jako stepní požár, kdy skoro celý den je Twitter zavaleny četnými trendy příspěvky s #Schweinefleisch (vepřové).

Saská pobočka Křesťanských demokratů Angely Merkel tyto plány popsala jako „prohibici vepřoviny“ a prohlásila je za nepřijatelné.

Beatrix von Storch zastupující v německém parlamentu Alternativu pro Německo, aby dodala šťávu zprávám, že ty školky ono rozhodnutí přijaly z úcty ke všem dvěma muslimským dětem, to popsala jako „kulturní podmanění.“

Sawsan Chebli, německá politička z Berlína za centro-levicovou Sociální demokracii, která je palestinského původu, řekla, že to opatření může být třebas s dobrým úmyslem, ale k inkluzi muslimů je to stejně málo.

„Pokud by školky, školy a ostatní takové instituce radši podávaly vegetariánské jídlo místo masa – pro mě to bude v pohodě. Jsem jen proti tomu, kdykoliv se říká: je to z úcty k muslimům,“ napsala na Twitter.

Počínaje schnitzelem přes párky až k želatinu obsahujícím gumovým medvídkům, spousta klasických německých pokrmů je zčásti z vepřového.

V mnoha školkách a školách se dětem, které nejí určitá jídla, ať už z náboženských důvodů, kvůli alergiím nebo jiným dietním omezením, nabízí alternativní výběry.

Co se ale týče rodičů dětí z těchto školek, tak se našlo několik takových, co s rozhodnutím skoncovat s vepřovým souhlasí.

Jedna pokroková matka řekla DPA, že ta debata je „absurdní“ a že její 4-letá dcera, stejně nijak nepozná, jestli jí vepřové nebo něco jiného.

By Emma R. 25 July 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/07/german-daycare-centers-under-police-protection-after-they-ban-pork-to-please-muslim-children/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x