Pondělí, 20 května, 2024
Home NWO Mezinárodní konflikty Německo, ne Rusko, by mělo odpovídat na otázky ohledně případu Navalného

Německo, ne Rusko, by mělo odpovídat na otázky ohledně případu Navalného

Německá kancléřka Angela Merkel neudělala nic menšího, než že v prapodivném případu Alexeje Navalného, disidentské figury, která údajně zůstává v kómatu v berlínské nemocnici, ruskou vládu obvinila z pokusu o vraždu.

Merkelová o tom promluvila poté, co německá vojenská laboratoř tento týden oznámila, že má „jednoznačný důkaz“, že Navalný byl otráven nervovým jedem k vojenskému určení ze sovětské éry „Novičok“.

„To vyvolává závažné otázky, které může a musí zodpovědět jedině ruská vláda,“ řekla Merkelová reportérům médií.

Ke kancléřčinu tvrzení se okamžitě přidaly Spojené státy, Británie a šéf NATO, kdy všichni požadují, aby odpovědnost za to byla přiřčena Moskvě.

Ruská vláda tato obvinění odmítla s tvrzením, že byla vznesena nepatřičně. Uvedla, že německé úřady neinformovaly Moskvu o svých tvrzeních přímo, ale místo toho se nejdříve poradily se svými Západními spojenci. Je v tom více než náznak, že odpověď Západu byla koordinována k dosažení řetězových obvinění proti Rusku, aniž by se Moskvě dovolil řádný vyšetřovací proces. Je v tom presumpce viny, která porušuje jak řádný proces, tak diplomatický protokol. A samozřejmě to není poprvé, kdy Západ projevil vůči Rusku opovržlivý vztah.

Na rozdíl od Západních tvrzení o tom, že je to Rusko, kdo musí zodpovědět otázky o Navalného případě, spočívá to břímě převážně na německých úřadech, aby vysvětlily své „nálezy“ a podpořily je věrohodnými důkazy. Jinak to představuje jen klepy – jedna paní povídala – a drzou neslušnost.

V první řadě a především Německo říká, že mají „jednoznačný důkaz,“ že Navalný byl otráven Novičokem, a to údajně z testů provedených na vzorcích jeho krve. Ale německá vojenská laboratoř a lékaři v Berlíně Rusku neposkytli žádný biomateriál k následnému nezávislému ověření údajného zjištění Novičoku.

Zadruhé ruští doktoři, kteří Navalného ošetřili první poté, co se 20. srpna náhle zhroutil při letu ze sibiřského města Tomsk do Moskvy, potvrdili, že provedli důkladné toxikologické testy jeho biologických tekutin a orgánů, přičemž nedetekovali žádné stopy toxinů. Konkrétně ne stopy nervových látek na bázi organofosfátů. Ruští zdravotníci dospěli k závěru, že Navalný asi onemocněl metabolickou poruchou, jako je extrémně nízký krevní cukr.

Ruští doktoři, kteří Navalného ošetřovali a nejspíš mu svým rychlým zásahem zachránili život, řekli, že zjistili přítomnost inhibitorů cholinesterázy, které ovlivňují nervový systém, ale takovou látku může vyvolat široká škála klinických léků včetně těch, co se používají k léčbě diabetu, jímž Navalný údajně trpěl.

Avšak kriticky důležitou skutečností je to, že ruské toxikologické testy v těle Navalného nenašly žádnou přítomnost Novičoku nebo jakéhokoliv takového nervového jedu. Ruští zdravotníci údajně pořád drží původní vzorky z těla odebrané během ošetření v Rusku. Je to Německo, kdo tvrdí, že detekovali Novičok, ale zatím o tom neposkytli ověřitelný důkaz. Jsou to jen jejich řeči, nic víc.

Zodpovědět je třeba více otázek.

Navalný byl 22. srpna po značném tlaku Německa a dalších Západních států na Moskvu, aby povolila přemístění, letecky převezen z Ruska do Berlína. Proč s tím byl takový spěch? Proč se Moskva podvolila a dovolila takové prapodivné vměšování do jejích vnitřních věcí?

Kdyby se, jak argumentují, Kreml nějakým způsobem spikl, aby Navalnému ublížil Novičokem nebo jiným jedem, proč by Moskva dovolila jeho přemístění do Berlína, kde by údajné spiknutí toxikologické testy mohly odhalit? Takový scénář postrádá logiku.

Navalného asistenti okamžitě tvrdili, že byl otráven, když onemocněl. Říkají, že mohl být otráven před letem pitím čaje na letišti v Tomsku. Ale záznam CCTV ukazuje, že Navalnému to pití podával asistent. Takže pokud měl někdo v úmyslu Navalného otrávit nápojem, musel by vědět, že je osobou, která ten nápoj vypije.

Navíc ruští vědci, kteří ten Novičok vynalezli, kategoricky prohlásili, že kdyby v Navalného případě v tom byla tato nervová látka, tak by zatím už nejspíš umřel a nebyl v kómatu. Rovněž říkají, že by jeho asistenti a ti, kdo Navalného během letu z Tomsku ošetřovali, nevyhnutelně byli kontaminováni a onemocněli by, ta chemická zbraň je až takto smrtonosná.

Rekapitulujme to. Podle ruských toxikologů Navalný neměl ve svém těle toxiny a konkrétně ne organofosfátové nervové látky typu Novičok. Poskytněme jim právo pochybností. Ten jed údajně detekovala jen německá vojenská laboratoř pět dnů poté, co byl Navalný o víkendu přijat do berlínské nemocnice. Ovšem Němci – a to je podstatné – se s Ruskem o jejich bio-důkazy nepodělili. Místo toho spolu se svými Západními spojenci spěchali, aby mohli vznést hrubá obvinění proti Moskvě. Bez řetězce ověřitelných důkazů, je to parodie řádného vyšetřovacího procesu.

Všechno to vychází z presumpce viny stejně, jako to spoléhá na ohromné předsudky vyvěrající z rusofobie a z vzývání pochybných minulých případů, jako byl ten v roce 2018 s údajným otrávením britského dvojího agenta Sergeje Skripala v Salisbury. Místa pobytu ruských občanů Skripala a jeho dcery Julie zůstává záhadou, jakou mohou odhalit jen britské úřady, ovšem i tak jejich divný případ házejí na Moskvu, aby to zodpověděla, zrovna tak jako v případě Navalného.

I načasování Navalného případu je významné. Ve hře je několik současných geopolitických faktorů.

  • Zaprvé došlo k izolaci Washington ve Spojených národech při jejich pokusech vynutit znovuzavedení sankcí na Írán kvůli jaderné dohodě. Tento týden proběhla ve Vídni diplomatická schůzka ruských, čínských, britských, francouzských a německých diplomatů ve snaze mezinárodní jadernou dohodu i přes sabotážní snahy Ameriky zachránit. Navalného případ by mohl „otrávit“ diplomatickou jednotu k obraně jaderné dohody.
  • Dalším geopolitickým faktorem jsou politické otřesy v Bělorusku. Washington a Evropská unie zjevně těží z nepokojů destabilizujících vztahy mezi Ruskem a jeho sousedem. Navalného případ zapadá do agendy podvracení pozice Moskvy a bránění jejích vztahů s Minskem.
  • Třetím faktorem – a ten je nejspíš nejvýznamnější – je projekt dodávek plynu z Ruska do Německa Severní proud 2. Na tento 1 200 kilometrový plynovod za 11 miliard $ intenzivně útočí Trumpova administrativa, aby jej vykolejila. Ve vládnoucí Křesťanskodemokratické straně v Německu jsou rovněž politici, kteří trvale odporují tomuto ambiciózními posílení obchodu s energií mezi Ruskem a Evropou.

3. září vystavil vítězoslavně New York Times nadpis: „Otrávení Navalného stupňuje tlak na Merkelovou, aby ten ruský plynovod zrušila.“

Merkelová minulý týden trvala na tom, že Navalného případ nebude mít dopad na dokončení projektu Severní proud 2. Tento týden německé vojenské zpravodajství tvrdí, že k otravě Navalného byl použit Novičok a teď Merkelová pod intenzivním tlakem projekt Severní proud 2 opouští. Jako vždy stará kriminalistická otázka, kdo tady získá největší prospěch?

V Navalného případě je opravdu řada závažných otázek k zodpovězení. Je to ale Německo a jeho Západní spojenci, kdo jsou nejlépe situováni, aby na ně poskytli odpovědi, ne Rusko.

by Tyler Durden

Sun, 09/06/2020 – 07:00

Via The Strategic Culture Foundation,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/germany-not-russia-should-answer-questions-over-navalny-case

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x