Středa, 22 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Němečtí Zelení pokrokově usilují o usnadnění přetvoření migrantů na občany

Němečtí Zelení pokrokově usilují o usnadnění přetvoření migrantů na občany

Strana Zelených v německém Bundestagu chce v zemi úpravou zákona o občanství pro migranty usnadnit naturalizaci tak, že se z nich stanou řádní občané.

Mezi politikami, které Zelení pokrokově v Bundestagu prosazují, jsou návrhy, aby Německo přešlo na koncept občanství „jus soli“, podle nějž by děti narozené v Německu automaticky získaly občanství, pokud by nejméně jeden rodič byl legálním obyvatelem země s trvalou adresou, uvádí zpráva Junge Freiheit.

Tento typ práv na občanství daných narozením je podobný, jaký už platí ve Spojených státech. Většina zemí Evropy (včetně současného Německa) i celého světa zakládá občanství na principu jus sanguinis, v němž je občanství určeno podle etnicity předků.

Mezi dalšími pokrokovými návrhy Zelených je zkrátit dobu, po kterou je nutno být obyvatelem země, než může požádat o občanství, z osmi let; když jde o ubohé uprchlíky, tak by to měly být jen tři roky. Kromě toho rovněž chtějí omezit čas, jaký potřebují rodinní příslušníci z řad migrantů, aby se mohli v zemi naturalizovat na řádné občany.

Zelení rovněž navrhují, aby se skoncovalo se současnými německými omezeními na udílení dvojího občanství stejně jako u požadavků, aby cizí státní příslušníci studující v zemi museli poskytovat doklad o schopnosti zaplatit si živobytí, než může žádat o studijní vízum. To už platí pro ostatní migranty, ale jen v omezeném rozsahu.

Návrh by rovněž zrušil požadavek, aby žadatel o občanství musel buď plynně ovládat německý jazyk, nebo musel doložit, že tomu tak není v důsledku nemoci, invalidity nebo věku.

Nakonec Zelení ještě chtějí, aby se občanství udílelo tzv. „klimatickým uprchlíkům.“

Podle tohoto systému by v Německu kdokoliv, kdo tam má pobyt nebo povolení k pobytu, byl způsobilý k získání plného občanství.

Podle tohoto návrhu by se také platily reparace všem těm, komu předtím německé občanství upírali – nebo jejich potomkům – na základě diskriminace nebo perzekuce vycházející z politického, rasového nebo náboženského důvodu, stejně jako těm, kdo z takovýchto důvodů o své občanství přišli.

Navíc, pokud bude tento návrh uzákoněn, tak stanoví, že se musí provést studie zaměřená na určení, proč má Německo tak nepatřičně nižší míru naturalizace cizinců na občany v porovnání s jinými pokrokovějšími evropskými zeměmi.

Německo není jedinou zemí uvažující o naturalizaci cizinců na občany jako o způsobu řešení migračních trendů. Např., jak už Voice of Europe referoval, tak Portugalsko nedávno určitým migrantům rozdalo občanství v reakci na pandemii wuhanského koronaviru.

By Michael Lord 28 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/germany-greens-want-to-make-it-easier-for-migrants-to-naturalise/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x