Free Porn
Čtvrtek, 25 července, 2024
Home Nezařazené Neužitečná dohoda, kterou všichni chtěli

Neužitečná dohoda, kterou všichni chtěli

Musím říci, že jsem jak pobaven, tak zhnusen z šíleně přemrštěné reakce většiny komentátorů o tom, co bychom docela dobře mohli nazvat Dohodou Minsk-2 (M2A). Zjevně u toho byly zcela opominuty analýzy a ty teď nahradila nadnesená a halasná, leč prázdná prohlášení. I když člověk čte některé komentáře tady, tak by se mu dalo odpustit, kdyby si začal myslet, že válka na Ukrajině nějak skončila, a že AngloSionistické impérium za pomoci Putina, Surkova a anonymní, leč zlověstné armády ruských oligarchů právě zasadili strašlivou a konečnou ránu Novorossijskému snu.

Co se to tu děje? Copak se právě všichni zbláznili?

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Zčásti je to kvůli tomu, že ať člověk čte cokoliv a vše, tak je proti této smlouvě (ještě více než proti té poslední), a také je tu fakt, že Západní média jakoukoliv dohodu prostě prezentují jako triumf Západní síly vůle, diplomacie a sankcí. A to je samozřejmě naprostý nesmysl, k tomuto ale dospějete, pokud jste se nechali ovlivnit korporátními médii. Takže ponechme stranou veškerý ten hlasitý povyk a použijme svůj vlastní mozek, abychom se nad tím skutečně zamysleli.

Zaprvé bych každému rád připomněl, že junta pošlapala každou jednotlivou dohodu, kterou kdy uzavřela. Úplně každou. A neexistuje absolutně žádný důvod, abychom si vůbec mysleli, že zrovna tentokrát se to změní.

Zadruhé, Porošenko si může slibovat všechno, co chce ale skutečnou moc na „nezávislé Ukrajině“ drží Strýček Sam a „Majdanisté“, které kontroluje.

Zatřetí, proč si myslíte, že Merkelová s Hollandem náhle pocítili mocné naléhání „poškrabat si své diplomatické svrbění“ a rozhodli se intervenovat? Nemělo to náhlé vyjednávání něco málo společného s místem zvaným Děbalcevo? Pokud ano, co M2A říká o Děbalcevu? Přesně. Vůbec nic.

Začtvrté, tu dohodu za Ukrajinu ani nepodepsal Porošenko, nýbrž Kučma.

Zapáté, zkontrolujte si tuto část:

9. Obnovení plné kontroly nad státní hranicí Ukrajiny vládou po celé konfliktní zóně, která by měla začít první den po místních volbách a být završena po důkladném politickém uspořádání (místní volby v určitých oblastech regionů Doněck a Lugansk na základě Ukrajinského zákona a ústavní reformy) na konci roku 2015, podléhající podle odstavce 11 – konzultacím a souhlasu zástupců jednotlivých oblastí regionů Doněck a Lugansk v rámci Trojstranné kontaktní skupiny.

Vidíte v tom to, co vidím já? Nedělejte si starosti, že by ta hranice měla spadnout zpět pod kontrolu Kyjeva, pouze se „něco“ stane, ale sami si to „něco“ zkontrolujte: Ústavní reforma po konzultaci a souhlasu s vůdci Novorossie!!! Věřil by někdo vážně, že Rada se bude účastnit na něčem, co by tohle byť vzdáleně připomínalo? Ljaško? Farion? Ťjahnibok a Jaroš všichni tihle budou spolupracovat s těmi „podlidskými mandelinkami“ z Donbasu, aby změnili ukrajinskou ústavu? Samozřejmě, že ne!

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Takže si to zatím shrňme. M2A:

1)    Podepsala osoba bez pravomoci;

2)    Za juntu, která nemá žádnou moc to provést;

3)    Neříká se tam ani slovo o hlavním důvodu schůzky v Minsku;

4)    Obsahuje to jasně nemožné pasáže;

Jak by to mohl být tedy brilantní text?

Pravdou je, že v tom dokumentu je krátká pasáž, která obsahuje realistické prvky: zastavení palby následované stažením těžkých zbraní. To je ono. Zbytek jsou nesmysly. Podívejte se na to.

4: Místní volby zorganizované juntou a Novorossijci společně. Nesmysl.

5: Milosti a amnestie. Plošná amnestie pro válečné zločince (včetně těch co spáchali MH-17 a „grilovačku“ z Oděsy). Nechutné.

6: Výměna „všech za všechny“. Až na to, že většina lidí v rukou junty je už dávno mrtvých.

7: Humanitární pomoc: Prázdné prohlášení, tahle pomoc už dávno chodí.

8: Výplata penzí: na ty junta stejně nemá peníze. K tomu nedojde.

9: Ústavní reforma: K tomu nedojde.

10: Stažení všech cizích sil. Nesmysl: Ti, co tam už jsou (země NATO) tam zůstanou, ti, kdo tam nejsou (těch údajných 9000 ruských vojáků) „odejít“ nemůže, jelikož ti tam už od počátku nejsou.

11: Ústavní reforma obsahující „Vytvoření lidových milicí“. LOL – zjevně to bude nové jméno pro ozbrojené síly Novorossie.

12: Volby, když před tím proběhne všechno to výše uvedené, takže neproběhnou.

13: Vytvoření „pracovních skupin“: Správně. Pokračujte ve snění.

Skutečností je, že to, co je na M2A nejzajímavější, není ani tak v tom, co říká, jako v tom, co NEŘÍKÁ:

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

1)    Ani slovo o Děbalcevu.

2)    Ani slovo o tom, že si junta opravdu sedne a bude vyjednávat s úřady Novorossie.

3)    Ani slovo o budoucím statutu Ukrajiny.

4)    Ani slovo o ukrajinské ekonomice (která je nadále ve volném pádu).

5)    Ani slovo o mírových silách (které jsou nepostradatelné při kterémkoliv zastavení palby, které má vydržet).

6)    Ani slovo o tom, že Novorossijci nejsou žádní „teroristé“, nýbrž lidé, kteří usilují o národní nezávislost. Porošenko s nimi dosud přímo nikdy nemluvil.

Je však možné, že o těchto záležitostech se ve skutečnosti diskutovalo, ale obecné veřejnosti se to neodhalilo. M2A může mít tajné klauzule. Je však přinejmenším pravděpodobné, že o těchto záležitostech se diskutovalo, a zatím k žádné dohodě nedospěli, takže je dali stranou.

Když se ale ve skutečnosti nic důležitého nerozhodlo, proč se toho dění tedy všichni účastnili? Jednoduše: všichni z toho něco získali (za předpokladu, že bude vůbec nějaká část M2A realizována):

1)    Novorossijci:

a)    Zastavení teroristických útoků junty na Novorossijská města.

b)    Uznání kontaktní linie.

c)    Zajištění, že Vojentorg zůstane otevřený (kontrola hranic).

d)    Čas na mobilizaci a výcvik plánovaných 100 000 dalších mužů.

e)    Uznání všech stran (včetně Evropanů), že si zaslouží zvláštní statut.

2)    Porošenko:

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

a)    Zjevná a symbolická podpora světových vůdců.

b)    Zastavení postupu Novorossijců.

c)    Vágní naděje, že by silám junty mohlo být dovoleno opustit Děbalcevský kotel.

d)    Peníze z MMF (zdaleka ne dost, ale lepší než nic).

3)    Merkelová a Hollande:

a)    Iluzi relevance EU v zahraniční politice.

b)    Nejspíš marnou naději, že zastaví šílené Američany.

c)    Naději na ulehčení ekonomické války s Ruskem (Mistraly?).

4)    Putin:

a)    Právo kontrolovat hranici, dokud nedojde k ústavní reformě, jinými slovy na věčné časy a nikdy jinak.

b)    Uznání, že bez něj nelze k žádnému řešení dospět.

c)    Naděje na nějaké ulehčení sankcí.

Všichni tedy dostali, co chtěli, a zůstal jim úsměv na tváři. Pro ně dobře, ale nic z toho ve skutečnosti neřeší konflikt nebo ani nezačíná s hledáním řešení.

Skutečnost je taková, že v Minsku se vůbec nic nestalo, přinejmenším nic, co by bylo důležité. Novorossijci (zase) zvítězili v poslední bitvě, takže se dostali do silné pozice a přiměli juntu, aby slíbila, že zastaví šílené ostřelování, a jelikož Děbalcevo nebylo ani zmíněno, tak mi to připadá, že tamním silám junty se potichoučku dovolí stáhnout se, pokud tam nechají zbraně. Takže Děbalcevský kotel padne pod kontrolu Novorossie. Putinovi se dostalo určitého politického uznání a naděje přinejmenším na zmírnění určitých sankcí (vzpomeňte na Minsk 1, kdy EU okamžitě na Rusko uvalila více sankcí). I Evropané si něco maličko odnesli, přinejmenším dobré vztahy s veřejností, a tím nejvíce poraženým je určitě Porošenko, který má teď značně nesplnitelný úkol „prodat“ M2A úplně šílené Radě (která teď mimochodem považuje zákony navržené Porošenkovou stranou za popírání ruské agrese vůči Ukrajině, tudíž trestní čin).

Závěr:

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Zrovna tak jako v šachové hře, je kritickým faktorem čas. M2A všem poskytla trochu přestávku, ale konflikt přetrvává a jedinou věcí, která ten konflikt zastaví, bude dvojí kolaps, jak ukrajinské ekonomiky, tak jejích ozbrojených sil, o čemž věřím, že k tomu s největší pravděpodobností dojde v létě. Až do té doby bude ten konflikt více méně zmrazený, i když v to, že junta stáhne těžké zbraňové systémy, uvěřím teprve, až to uvidím. Ovšem nezapomeňte, že se docela dobře dá bojovat i s tanky, minomety a pěchotou.

Nacistický Banderastan a Novorossie jsou dva odlišné civilizační projekty, které nemohou existovat pod jednou střechou, a také nebudou. Ano, z taktických důvodů mohou předstírat, že je to možné, ale v reálu to tak nebude. Jediný způsob, jak udržet Novorossijce uvnitř Ukrajiny je denacifikovat ji, a dokud k tomu nedojde, tak se Novorossia nikdy k Ukrajině nevrátí. Tohle je tvrdý fakt, který není nikdo na Západě ochoten akceptovat. V Kyjevě to plně chápou, ale jejich „řešením“ je vyčištění Novorssie od Novorossijců, aby poskytli ten tolik potřebný Lebensraum Panské „Ukr“-rase ze Západní Ukrajiny. A to je cosi, co Rusko nikdy nedovolí. Z čehož mohou vzniknout jen dva možné výsledky: EU to vzdá a Ukrajina bude denacifikována, nebo US v zoufalém pokusu takovémuto výsledku zabránit začnou plnocennou válku proti Rusku.

Rád bych tu zmínil ještě dvě další věci:

Z čistě vojenského hlediska dává stažení těžkých systémů výhodu výhradně Novorossijcům. Pamatujte, že Kyjev těchto systémů použil k pokusům terorizovat obyvatelstvo Novorossie, zatímco Novorossijci svého dělostřelectva využívali ve snaze umlčovat dělostřelectvo junty. Novorossijci by nikdy nemohli svého dělostřelectva využívat k takovýmto útokům, protože osvobozují svoji vlastní zemi, a nechtějí vraždit své vlastní civilisty. Takže jinými slovy, pokud obě strany opravdu stáhnou svá těžká děla, tak junta přijde o kriticky důležitou kapacitu, zatímco Novorossijci přijdou o tu, která pro ně už tak moc užitečná není.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Krátký vzkaz těm, co provolávají „Putin je zaprodal:“ Lidičky, zatím jsem ignoroval, že opakujete svou mantru s nepodloženým sloganem, jak je Putin „prodává“ a „vráží jim dýku do zad“ a všechno to další, ale řeknu vám, že nikdo z vás nikdy nebyl schopen zpracovat konzistentní, na faktech založenou a logicky podloženou analýzu dokládající tohle vaše hledisko. Myslím si, že mantry se hodí pro jógu, ale ne na tenhle blog, nebudete po nich vypadat o nic chytřejší. Klidně si je sem vystavujte, „protože proč ne?“ ale prosím, nepleťte si to s úctou k nesmyslům, které při tom chrlíte. Hlavní důvod, proč vaše nesmysly nevyvracím, je čas, během kterého mohu dělat daleko lepší práci, a víc vás bude bolet, až se ukáže, jak se mýlíte, nikoliv z mého zdůvodňování, ale z neoddiskutovatelných faktů v terénu (zrovna tak, jako u těch, co kvíleli, že Putin zradil Assada v Sýrii, a musím je citovat: „Dejte tomu jedinému odstrašení Izraele jaderné zbraně“). A když i tak máte potřebu zůstat u své mantry, tak prosím pamatujte na to, že s ní vypadáte jako velcí zelenáči. A uvažte, že pořád ještě existuje trocha blogů, které zaujímají ten samý postoj (ač jich je čím dál méně), tak byste mohli uvážit, že to vystavíte tam. Každý slogan, zvláště vyjádřený důrazně s kategorickou absencí nuancí vám tam vyslouží mohutné ovace. Tak proč trpět tady, když tam „je ráj konsensu“? Tak se nad tím zamyslete. 🙂

OK, to je pro teď všechno. Zítra budu celý den na cestách, takže to prosím berte také jako „omluvenku“ a „uvidíme se“ zase všichni v sobotu. Dobrou vůli.

Zdravím,
The Saker

PS: tohle mi dnes poslal kamarád.

Neupadejte na duchu, zvítězíme!!!

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: vineyardsaker.blogspot.cz

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
31
0
Would love your thoughts, please comment.x