Pondělí, 20 května, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Než naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale...

Než naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale rovnou dali občanství

Byly nalezeny záznamy o tom, že kurdskému migrantovi obviněnému z vraždy 17leté Wilmy Andersson Švédsko opakovaně odmítlo azyl, než mu ale za necelý rok dali rovnou občanství.

Uvedený 23letý migrant, jehož jméno nebylo vyzrazeno, je podezřelý z vraždy své milenky Wilmy, se kterou se 14. listopadu 2019 u sebe doma ve Wakesborgu, v Uddevalle pohádal, jak už o tom Voice of Europe předtím referoval. Hlavu Wilmy policie našla v kufříku ve skříni u migranta doma a v jeho bytě byly i jinde stopy její krve. Celý zbytek Wilmina těla zatím ještě posbírán nebyl. Ten migrant trvá na své nevině, kterou zdůvodňuje tím, že by si přeci neponechal její hlavu, kdyby jí nemiloval, a tudíž nemohl být schopen ji zavraždit.

Tento Kurd původně do Švédska migroval v listopadu 2001 jako dítě spolu se svým otcem. Požádali o azyl okamžitě po příjezdu na základě toho, že politické aktivity jeho otce jej vystavovaly riziku nelidského zacházení od BASSistického režimu Saddáma Husseina.

V prosinci 2004 však švédská migrační rada žádost zamítla. Otec se proti tomuto rozhodnutí odvolal a oba dostali dočasné povolení k pobytu, které mělo vypršet v lednu 2007. Poté byli určeni k deportaci.

Avšak v roce 2006 požádal o povolení k trvalému pobytu pro ně oba, ale i to bylo následující rok zamítnuto na základě toho, že v té době v kurdském regionu severního Iráku nebyl už žádný ozbrojený konflikt. Otec se proti rozhodnutí odvolal ke krajskému soudu Gothenburgu, ale v květnu 2008 byla žádost opět zamítnuta. Písemné rozhodnutí soudu jasně vysvětlilo fakt, že tento otec a jeho syn nebyli považováni za uprchlíky kvůli politické situaci v severním Iráku.

Jak se onomu migrantovi a jeho otci dařilo zůstat v zemi i poté, zůstává záhadou. Známo však je, že podezřelý, kterému bylo tehdy 16, v srpnu 2013 opět zažádal o povolení k pobytu, které mu bylo o čtyři měsíce později uděleno. Podezřelý pak v červnu 2014 požádal o švédské občanství, které mu bylo v listopadu téhož roku uděleno, jak o tom referuje Samhällsnytt.

Poslední zprávy rovněž poukazují, že tento migrant, který byl muslim, se Wilmu pokoušel přinutit, aby konvertovala k islámu, i přes skutečnost, že ve své žádosti o povolení k pobytu tvrdil, že se „adaptoval do švédské společnosti.“ Svědkové, kteří ten pár znali, tvrdí, že jeho vztah k Wilmě byl panovačný a hrubý.

By Michael Lord 19 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/sweden-suspected-murderer-was-denied-asylum-prior-to-becoming-a-citizen/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x